Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *12*

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Mihaela, Cateri face la oala cateodata 100%/zi pisu si kk in scutec. Noaptea in schimb nu o pot lasa fara si am inteles ca spre 2.5 ani..chiar 3 se abtin si noaptea.

ei, pentru cele minim 10 ore in care sta in scutec noaptea si la plecari de acasa eu am luat textile. mi se pare un castig ca in loc de 12h in scutec de unica fol sa stea in textil.:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

nici macar nu am dar mult pe scutece ca am vanat oferte din afara. 5 scutece m-au ajuns 200 ron:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Oana: Ai dreptate, o sa ma uit si eu dupa oferte. Dar oricum trebuie sa ma lamuresc ce fel ne-ar conveni si sa-l conving pe sot. Daca nu e de acord, n-am ce face. Noi luam toate deciziile impreuna. Eu studiez si ii prezint lui situatia iar el ... se decide tac pac daca vrea sau nu ceva. Dupa feeling. Dar cum e cu laptele? E mai bine UHT decat fiert? Daca nu ii dau crud? Ca nu am curajul sa i-l dau crud, nu am nici o sursa de incredere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

uite Mihaela:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=521011121292758&set=a.349195661807639.79720.169520369775170&type=1&theater

Ofertele astea sunt mega super! Daca te uiti pe site ai sa vezi cat de frumoase sunt reducerile. Eu am luat Charlie Banana la sfatul Lenei, Tot ea imi zicea de Bumgenius ca-s la fel de faine, Rumparooz si Grovia:)


Lapte...eu prefer de vaca , fiert dar nu zic ca e cea mai buna alegere. Am inteles ca UHT mai pastreaza din nutrienti dar pe de alta parte contine urme de antibiotice/hormoni din hrana vacilor crescute industrial. Laptele de tara , fiert, macar e mai curat...bineinteles daca vaca manaca regulamentar:fan , lucerna, iarba si ce le mai dau taranii ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Dar Bio UHT?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Bio UHT da !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Am gasit BIO UHT la Mega Image. Si mai e un magazin unde am vazut de alt tip. Cu asta incepusem dar vroiam sa-l trec pe lapte normal. Insa daca Bio UHT e bun, pot continua si mi-e si usor pentru ca pot lua cantitati mari si sa le consum treptat. Plus ca nu-l mai fierb ci doar incalzesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Mihaela , e ok laptele bio uht. mie mi se pare fff scump ca altfel as lua si eu> as avea mai multa incredere ca e testat si pt ca in general e produs prin alte tari. Eu dau pe lapte 2.5 lei litru...ori ala uht bio cred ca e triplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_i spune:

Oana: E 6.19 lei litrul. Ma crezi ca m-am uitat pe bon ca habar nu aveam cat e? Dar Dani pana de curand bea 2 cutii de nan fara lactoza facute cam cu 3 sticle de hipp pe saptamana. Deci asta insemnna cam 100+ lei pe saptamana dati pe lapte. Si acum vorbim de mai putin de 30 lei pe saptamana pentru lapte bio uht. Deci e mai rentabil ca laptele praf si eu cred ca e si mult mai sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Neata fetelor. Back to work

Ati juns bine acasa de la munce fetelor? Cum s-au simti piticii pe drum?
Noi am ajuns rel;ativ bine, Edi a dormit tot drumul , mai bine sous a zacut insa cand am ajuns acasa, dupa inca un somn de 2 ore era ca nou. Nu a mai facut febra deloc, iar noaptea trecuta a dormit bustean. Chiar nu stiu de ce a facut acel puseu de febra noaptea.
Ma bucur tare mult ca ne-am vazut, cunoscut,.... desi nu am prea putut sa stau cu voi la vorbe, insa data viitoare incerc sa fiu mai prezenta. Aveti niste copii minunati si frumosi cu totii.

Va pup, sa aveti o zi frumoasa.

Mergi la inceput