Strugurasi de Septembrie-Octombrie 2011 *12*

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Raluca cum mai dormiti noaptea? Eva m-a capiat azinoapte.Sunt chiauna.Cred ca o sa merg si eu la un homeopat, poate mi-o da si ceva de pofta de mancare ca si la capitolul asta suntem varza.
Raluca si sub ce forma e tratamentul? Sirop, pastilutele alea mici.Cum i le administrezi?Cred ca eu o sa am probleme sa i le si dau.
Fetelor a mea nu are stare deloc.Sta linistita la masa primele 2-3 lingurite...........apoi vrea jos si gata s-a rupt firul.Deabia astept sa mergem la munte, poate o manca cu atatia copii in jur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Salutare tuturor!

Cat de frumos ca mergeti la munte!:) cred ca o sa fie o distractie pe cinste!

Noi intram mai rar pt ca nu putem sta la calculator linistite, ma calareste, imi apasa tastele..e un chin sa scriu ceva. cateri a inceput sa zica mai de toate...practic cam orice cuvant aude incearca sa il reproduca. Unele ies , altele nu. Are in jur de 9.8-10 kg ceea ce e mai mult decat satisfacator pt mine. Nu mananca mult dar eu sunt foarte fericita cu asta Camady, nu te mai plange ca Eva mananca putinla un moment dat vei realiza ca e mai bine asa.Nu intru in detalii ca nu vreau sa starnesc controverse.

LP vs lapte de vaca...daca imi e ingaduita o parere..as alege lapte de vaca din simplul motiv ca nu e suplimentat cu chimicale. nu stiu daca am postat pe aici articolul lu pesticidul din LP (cupric sulfate) care se adauga ca si ingredient deci nu e un simplu contaminant..asadar, fiecare cum crede ca e mai sanatos in final...
Mihaela, eu fetei ii dau smanatana si branza proaspata nepreparate termic, din lapte de vaca , integral, cumparate de la un nene care imi aduce mie lactate. nu a avut niciodata nicio problema de la ele. laptele nu i-l dau cfrud pt ca il fac cu paste/orez/hrisca/ovaz.

Noi asteptam vremea buna ca sa punem in gradina ...pana acum a plouat intr-una...azi dimineata turna cu galeata...

Nu mai stiu daca mai voiam sa mai zic ceva.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Pe cine intereseaza dati cautare pe gugal "cupric sulfate" sau "cooper sulfate". E de fapt "piatra vanata" cu care se stropeste via si se gaseste in absolut toate marcile de lapte praf. sper ca v-am fost de folos cu informatia asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

vai vai vai vai vai!!!!!!!!
MERGEM LA MUNTE !!!!!!!!!!!
mai e atat de putin , nu mai am rabdare .

Gata sa ne revenim. Vai am avut un we super, am umblat ca nebunii toata ziua prin parcuri.Iancu arata ca un purcel cand am ajuns acasa.S-a jucat toata ziua , numai prin iarba , cu pietricele si alte alea. A fost fff incantat ca i-am oferit mai multa libertate.Nici nu imi imaginez ce o sa faca la munte .

Eu sper sa reusesc sa fac curatenie in casa saptamana asta macar asa de ochii lumii ca e varza, zici ca nu am mai faut de un secol.Am realizat ca daca intr-un we nu fac curat e groaznic de greu de recuperat . Dar imi iau joi liber si poate reusesc sa recuperez ca nu vreau sa imi imaginez cum ar arata dupa doua we pierdute .

Ma intorc la munca , incerc sa mai citesc din urma si sa mai raspund pe ici colo.

Am vazut ca Lali nu mai poate veni la munte , imi pare fff rau, dar lasa ca poate mai facem o iesire si la toamna asa ca sa sarbatorim 2 anisori ai strugurasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:


Neatza,

Delicioasa cafelutza Raluca, mersi!

Asa este, Nanna, mai e pana la finalul anului, dar trebuie sa aduc multicele proiecte ca sa ating acest minunat target. Oricum, important este sa vina un prim proiect, dupa aceea trebuie sa inceapa sa mearga treaba. Proiecte de marketing research, reprezint o agentie de cercetare de piata si pe langa atributiile de conducere si administrare, am si partea de sales.

oanaiasi, multumi pentru informatia privind "Copper Sulphate". Cautand pe net, am vazut si ca si lp,kinder are asta. Eu ma gandeam sa-i dau pana la 2 ani lp. Oare lv din comert o fi mai bun? Pana acum nu prea m-am gandit la subiectul asta.
O sa vorbesc cu medicul lui Andrei, cand mergem la control, sa vedem ce ne recomanda.

O saptamana minunata!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiasi spune:

Andreea , medicii recomanda Lp mai mult ca sigur. Eu as face un test ...as intreba daca stie despre acest ingredient ceva si apoi as lua decizia..eu pot sa pariez pe ce vrei tu ca habar nu are. Ba mai mult..eu as face-o pe proasta, ceva de genul:"d-le doctor, am aflat ca s-a gasit piatra vanata in laptele praf. stiti ceva despre asta?" :D

bine, eu sunt mai nebuna de felul meu.:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Camady doarme mai bine decat inainte cu toate ca mai are nopti cand se trezeste cam din 2 in 2 ore. Insa e un progreas. In mod normal acum se trezeste cam o data cel mult de doua oari pe noapte. I-am redus si somnul la o data pe zi( 1-2 ore), a venit si caldura si sta mai mult prin curte si probabil aerul ii face bine la somn.
Insa nu am reusit sa-l determin sa doarma neleganat, am avut o perioada cand a mers insa acum nu mai vrea, plange de rupe si e adevarat ca nici eu nu am rabdarea si timpul necesar pentru asa ceva. Insa nu pot spune ca ma deranjeaza atat de mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alayna spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3
da, alayna, are si pt usb.
dar noi inca n-am probat asta. i-am pus numai de pe cd-uri.
sunt si mai bune decat asta, dar mai scumpe...
...........................................
mamica de www.youtube.com/BeatriceAna2011" target="_blank">Beatrice-Ana - 26.09.2011
..........................................
zebraroz.ro


Mersi, am sa caut si eu pe amazon ,eu ii pun desene, muzica pe telefon cand suntem in masina si ma doare mana sa fiu pe post de suport. Acel dvd ne-ar ajuta mult,adica pe mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca050 spune:

Camady scuze am uitat sa-ti raspuns la homeopate.
Sunt bilute mici care se dizolva in 2 lingurite de apa si e le dau sa le bea. Exista o schema pe care ne-a dat-o cu anumite cantitati in anumite zile..... Nu stiu daca au avut efect sau nu insa sa speram ca da roade in timp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

eu de doua nopti am iceput sa ii dau calma b sirop, si vad ca doarme mult mai bine. Bine acum nu stiu daca e de la sirop sau de la faptul ca iese mult afara si isi consuma mult mai bine energia .

Mergi la inceput