Dupa intrerupere sarcina inca doua liniute la test

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Du-te la eco, e cel mai sigur. la 4 saptamani nu se face chiuretaj pt ca e prea micasarcina si sansele sa ramana in uter sunt extrem de mari.
In general chiuretajul se face dupa varsta de 6 saptamani ca sa ai certitudinea ca nu chiuretezi si lasi sarcina pe loc.
La 4 saptamani abia se vede la eco. Pana in 7 saptamani cea mai buna alegere este avortul medicamentos, care imlica administrarea unor tablete, fara sa existe chiuretaj.




**Fur is for petting***

http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916



Exact asa stiam si eu(fara sa fiu d especialitate)de asta aseara m-am dus in urma sa citesc virsta sarcinii si de asta as insista pe trasul la raspundere al medicului.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen1987 spune:

Draga corina,
Dumnezeu a facut o minune iar copilasul din burtica ta e marturia! Nu te intrista, ci fii bucuroasa ca nu ai ucis o viata, lucru care ti-ar fi transformat viata intr-un cosmar! Niciodata crima (avortul) nu este solutia problemelor noastre chair daca noi credem ca asa e! A scapa de probleme si a ne cladi fericirea pe uciderea unei fiinte nevinovate nu este si nu va fi niciodata o solutie! Incearca sa stai linistita, sa traiesti fiecare moment al sarcinii cu bucurie si sa constientizezi ca e cineva acolo sus care ne poarta de grija tuturor si daca El a hotarat ca acest copilas sa traiasca, cu siguranta tot El va avea grija de voi!
Am o prietene foarte buna care a ales Viata, a ales sa nu avorteze chiar daca tatal copilasului o parasise iar familia nu o sustinea. Acum a re o fetita superba care ii aduce cea mai mare bucurie iar familie ei o sustine enorm si toti iubesc acest copilas! Ei ii merge foarte bine, a cunoscut un barbat bun si in curand se va casatori cu el. Deci vezi cum lucreaza Dumnezeu daca alegem cu sufletul nu cu ratiunea! Sa fii mama e ceva minunat, iar acest lucru te face cea mai fericita! Am o fetita de 1 an si 8 luni si ale doilea copilas pe drum (9 saptamani) si crede-ma ca atunci cand iti vei tine puiul in brate nu va mai conta nimic si se vor rezolva toate, inclusiv cele materiale!
Da-mi te rog adresa de mail, poate mai vorbim acolo, as dori sa te ajut cat pot si material, mai am hainute de bebe si alte lucruri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

eu cred ca,daca optiunea corinei este sa traisca strumful ei,atunci trebuie sa isi concentreze eforturile in acest sens si toata energia de care dispune.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaIleana spune:

Am citit ce ati spun; imi parea rau pt o viata ucisa, am plans dupa, dar e aici, da, trebuie sa fie bine;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

corina,acttiveaza-ti pm, sau da-mi mail la nike974@gmail.com
cei de la provita vor sa te ajute si o pot face eficient si concret.
te imbratisez si sunt alaturi de tine.
cu ce te pot ajuta? concret.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Corina , am plans de fericire . Ma bucur enorm si simt ca si tu esti mai optimista . Dumnezeu a fost extrem de generos si sunt sigura ca v-a tine mana deasupra capului vostru . Sunteti amandoi invingatori , acest copil iti va lumina casa , viata , sufetul si mintea . Cand va incepe sa miste si veti "comunica" amandoi , o sa te simti cea mai fericita mamica , iar cand iti vei tine puiul in brate , pentru cateva secunde timpul se va opri in loc .
Chiar la odiseea unde scriu eu , am o mamica in situatia ta , are un baietel si este foarte fericita . Il creste singura , asa ca nu fii trista , o sa fii cea mai puternica mamica din lume .
Daca te pot ajuta cu ceva , te rog sa-mi spui . Financiar sau cu hainute , carucior , patut ... cu cel mai mare drag . Te sfatuiesc sa scrii la odiseea mamicilor , se creeaza niste prietenii fantastice .
Sa-ti activezi PM -ul , te rog , sa-ti trimit mai multe date .

Corina ,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Corina,am o prietena care ar vrea sa vorbeasca cu tine,imi poti lasa te rog,o adresa de email?
Multa bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaIleana spune:

Buna, ce conteaza in urmatoarea situatie tine de:
1. socul avortului
2. antibioticul tavanic de 500 mg pe care l-a luat 7 zile dupa asa-zisul avort, deci discutam de a 5a saptamana de sarcina de fapt
3. saptamana trecuta am luat erdomed pt bronsita.

Intrebari si help, va rog sa intrebati in stanga dreapta despre: implicatiile acestor lucruri asupra sanatatii mentale a copilului; am gasit pe net ca tavanic nu este pt sarcini, etc si pe un forum scria ca cineva a fct avort doar pt ca a luat tavanic la inceput cnd nici nu stia ca e insarcinata. Da, copilul asta arata fixic dezvoltat normal, insa ce implicatii au avut toate astea asupra psihicului sau?

Doctorul de ieri nici nu si-a facut probleme.
Insa?

Bun, in alta ordine de idei, am incercat sa il mai sun pe doctorul la care am fost pt intrerupere; nu raspunde; vreau sa il intreb macar, el a fost acolo, el stie ce a facut. Sper macar sa nu minta.

Mailul meu este: corinaieremia@yahoo.com
Din pacate nu folosesc mesanger sau ceva de genul si nu stiu ce inseamna pm aici.
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

In stanga ecranului ai scris Mesaje private,modalitatea prin care membrii DC pot discuta intre ei fara sa faca public acest lucru.

Il activezi intrand in profilul tau si urmand pasii specificati acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

o sa fie bine,bine.

nu iti mai face griji.
ai mail de la mine.

Mergi la inceput