Bravo Arianna,EMilia,Marsy,Pony,baby ,Violeta!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Neatza!!!!

Felicitari Emilia,recuperare usoara si mult laptic
Bine ai venit pe lume Anna Patricia sa fii sanatoasa si papacioasa
Felicitari Marsy,chiar ai primit cel mai frumos cadou.Sa-ti creasca mare si santoas!!!

Ramonika si la noi ploua de vreo saptamana credVreau soare ca ma deprima deja vremea asta

Alexa pup bebelasi scumpi sa le treaca colicileNu cedeaza la nimic?

Piscotel hai ca ince incet va intrati voi in ritm

Mara,Iulia,liza si tuturor multi pupici

O zi frumoasa!!!!

Cosmi 38+ David Andrei
AMR max.8zile!!!
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Felicitari, Emilia! Sa fii sanatoasa bebelina Anna Patricia!

Bravo, Marsy!

Sa aveti mult laptic si bebei fara colici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna fetele. Scuze ca nu mai intru atat de des. Felicitari noilor mamici, bun venit pe lume bebelusilor. Sa fie sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Emi,felicitari! Sa fiti sanatoase si voioase,sa va fie super bine!

Noi suntem bine,ne acomodam tot mai mult.avem program de somn,papa,kk si ieri am stat si treaza vreo 2 ore...
Am remarcat ca se cam fastaceste,parca se screme,se intinde si mormaie,dupa care se opreste brusc.o fi ca incearca sa faca kaki sau vreun fel de colici.se linisteste daca o mangai...

Va pupic cu drag,pe toate si Doamne ajuta!

Mamica fericita de Maria bucuria,25.03.2013

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Felicitari Emilia si Marsy!!!! Asteptam povestile nasterilor buburuzilor vostri !
Recuperare usoara si adaptare usoara la viata alaturi de cel mic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Elena, e bine daca se linisteste cand o mangai , a mea incepe sa urle de-a dreptul. Colicii astia... nu prea reusim cu nimic, nici cu Infacol, nici cu Alinan, apa de marar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

Fetelor...culmea..noi am reusit sa ne mai linistim cu colici cu un ceai din Romania...Babycalm..cred ca se gaseste la plafar sau poate si in farmaciile obisnuite...mie a reusit cineva sa mi-l strecoare in nz...slava domnului ca nu stiu ce faceam fara el.

Va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

felicitari Emilia!
felicitari Marsy!
sa fiti sanatosi, cumintei si fara colici!!!
scuze scrisul! Scriu cu o mana. O tin pe Anastasia la piept. nuprea a dormit azi noapte. tot voia sa suga parca nu se satura, lapte este dar parca nu se satura.
espumisan si debridat ziceau mamicile ca e bun pt colici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Da, de Espumisan ne-a zis si noua pediatrul, sa ii dam alternativ Infacol si Espumisan. Desi stiam ca si Espumisanul are tot simeticona...
Nu e de acord cu ceaiul, a zis sa nu ii dam altceva decat lapte. Uf, scapam noi pana la urma.
A venit medicul pediatru in vizita si ne-a aratat printre altele si cum sa facem masaj la bebe. Am constatat ca ii place, dar i-am facut masaj dupa baie, cand era oricum hamesita, si nu prea a avut rabdare. Deci trebuie gasit alt moment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Felicitari Emilia,felicitari Marsy,bebeline sanatoase si mancacioase !!!

Noua ne-a venit lapticul,nu e foarte mult dar destul cat sa o faca pe micuta sa traga de san :)
Maine ajungem si noi acasa si de abia astept sa vad cum ne vom adapta.Sper sa fie la fel de cuminte ca si in spital si sa doarma noptile cat de cat(asta ne dorim toate nu? :)))


Mergi la inceput