Bravo Arianna,EMilia,Marsy,Pony,baby ,Violeta!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

Alexa - sunt shocked...cum mey primul nastere normala si al doilea cezariana...pai ce om mai esti tu dupa aia taiata si pe colo si pe colo...astia nu-s intregi la bietii creieri...ca sigur nu au creierii intregi daca propui asha ceva...Doamne fereste...iar doctorul tau...bleah...apropo cine era, ca am uitat...uoff bine ca ai scapat sis unteti cu totii linistiti acasa.

Mara - io s exact invers...mi s-a parut mai usor la fetite igiena decat la baieti...fata o spalam dupa fiecare pipi si kk la chiuveta frumos...cu servetele cand o stergeam dadeam si inca dau :)) dinspre fata spre spate printre "buzite" cum s-ar spune...la sfarsit poponetul...iar la spalat pe mine m-a invatat pediatrul sa o tin cu fata in sus ptr ca apa cu un eventual kk sa se duca spre spate (fundoc) sa nu faca infectie urinara...e intr-adevar mai greu de manevrat dar mi-a prins bine.

Si pe mine ma interes asta cu decalotarea ca toata lumea ma freaca cu chestia asta...pediatra zicea ceva de la patru luni incolo si pana acolo doar sa spal...da n-am inteles ce inseamna spalatul asta...spal si atat sau dau pielea putin in sus cat se da si spal...so HEEEEEEEEELP:)) Vreau si io o instruire ceva:))

Felicitas - si mie mi-e frica de metoda calendarului so imi ramane cealalta sau alta eventual...eu am vrut sa-mi leg trompele dar na vrut soata si nu ptr ca isi mai doreste copii ci ptr ca ii era sa nu am cine stie ce reactii prin organism hormonale sau mai stiu io de care sa-mi para rau...el e ptr cat mai putine interventii asupra corpului...steriletul am inteles ca si la ala e ceva hormonal...pastile nu iau ca mi-e rau de la ficat de la ele asha ca...om vedea...oricum ca si Casandra, am doi, sa-mi traiasca si noi sa-i putem creste, ca altii nu mai fac...nu in conditiile astea. Mai ales ca nu am ajutor de niciunde...acum chiar imi storc creierii cum sa ii aduc pe ai mei in bucuresti ptr ca ei ar fi salvarea mea ptr multi ani de acum inainte.

Ce mai era: Fluturash - nu stiu ce sa zic de Haiduc...cunosc doua gagici ambele cu cezariana la el..una la filantropia, alta la particular...aaa si inca o nastere normala la particular...au fost multumite...asta era acu doi ani...acum nu mai stiu cum e dumnealui si cat de prompt e. Poate stiu celelalte fete mai multe.

Baiatu meu azi a fost cumintel foc, sper sa nu -si scaoata parleala la noapte ca a dormit toata dupa masa cu o pauza de masa ca-mi curgeau sanii...si acu doarme.

Mai vroiam sa intreb...ii curg ochisorii, i se lipesc, si secretia e galbuie asha...cu ce sa dau...am niste servetele Iridium cu care o sterg, dar mai mult de asta si ser fiziologic nu am incercat. Stiti ceva...la piscot nu am avut problema asta.

Cam atata. Poop fetele si va doresc o zi frumoasa!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011) si36+ Radu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Cu placere, Casandra!

In privinta igienei si mie mi se parea mai complicat la baietei insa acum m-am obisnuit. Il spal cu apa calda si sapun la fiecare schimbare de scutec si e mai usor ca la fetite pt ca nu se poate agata caca pe unde nu trebuie. Baiatul meu are o placere deosebita sa faca pipi pe mine exact dupa ce il spal, pana sa-i pun scutecul, ieri a facut un pipi care mi s-a scurs din talie pe picior si pana in papuc si golanul radea de parca ar fi stiu ce a facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

Vevemara"si mie imi face la fel golanul meu...exact la fel. Ieri mi-a facut-o de 3 ori...dar vorba sotului meu...bine ca e pishu si nu altceva :d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Piscotel, mersi de raspuns.

Kpilash,fiica-mea mi-a tras frumusete de kk pe bluza si pantalon si pe jos si cu o viteza greu de imaginat,iar pisu face decate ori este cu funduletul gol

Casandra stiu de la sora mea ca steriletul se pune cu anestezie si te ciupeste nitel ,nici vorba de durere ,iar in timpul contactelor nu simte nimic de la el.Ea nu are fluxul menstrual modificat,dar eu am citit pe la fete pe forum ca au menstruatia mai abundenta.
Oricum mie nu imi surade sa iau anticonceptionale iar si metoda calendarului este exclusa si la mine,iar ideea prezervativului nu ma incanta ca metoda pentru...tot restul vietii sexuale ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Baby,Violeta,felicitari,sa va traiasca puiutii!!!


Ramonika,cred ca totusi hormonii sunt de vina pentru ca in mod normal atunci cand vin in vizita,desi am biletul deschis o luna eu dupa doua saptamani dau bir cu fugitii...sper ca grasunelul tau este bine si ca in curand o sa auzim vesti bune si de la voi.

Cosminutza,sa inteleg ca va incapatanati sa ne asteptati si pe noi,nu vreti deloc sa ne lasati singurele pe forum! Bafta multa si multi .
Arianna,fetita mea este o ascultatoare si a decis sa-si astepte taticul,speram deci ca la sfarsitul saptamanii viitoare sa-si anunte si ea prezenta si in plus sambata vom avea 38 de saptamani,deci,ar cam fi cazul....sper ca micuta ta este bine si ca sunteti fericite acasa!

I ceea ce priveste decalotarea,eu am facut exact asa cum m-a invatat pediatra,spalat cu sapun plus ca la fiecare baita trebuia sa trag cate putin de pielita...cu toate astea baiatul meu a facut fimoza si la 11 luni i s-a facut decalotarea de catre chirurg la Grigore Alexandrescu!
Legat de contraceptie sunt 100% de acord cu Felicitas,de fapt metodele ei sunt si metodele mele,de contraceptive imi este frica si chiar nu vreau sa-mi mai intoxic organismul cu medicamente(in franta este un scandal imens cauzat de Diane35,nu pot sa nu ma sperii cand vad ce se intampla)iar de sterilet nici nu poate fi vorba pentru ca imi este si mai frica!
Pupici la toate mamicile si burticile(care au mai ramas pe baricade)si sa auzim numai vesti bune!!!




Octavian 09/12/1995
Sarah 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Acum,din explicatia lui vevemara am inteles ca tot ce m-a invatat pediatra a fost un pic pe dos si poate tocmai interventia mea i-a cauzat baiatului fimoza sau parafimoza sau ce-o fi fost,ideea este ca era o infectie destul de mare de se scutura baiatul meu dupa fiecare pipi,de fapt aproape ca nu mai putea sa faca,era un chin pentru el!
Multumim pentru explicatiile la obiect vevemara!


Octavian 09/12/1995
Sarah 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Piscotel, pe mine pediatra m-a invatat sa ii fac masaj in coltul intern al ochiului. Te speli bine, si cu degetul mic faci masajul sacului lacrimal. Daca nu reusesti sa il identifici, incearca la tine, ar trebui sa il simti sub forma unui mic cartilagiu. Eu ii fac masajul asta de 2-3 ori pe zi, cand o tin la san, ca atunci sta cuminte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudoralexa13 spune:

Felicitas si eu consider ca dr meu este de vina.
Toata lumea ma acuza ca de ce nu l-am sunat sa il anunt si am lasat personalul spitalului sa o faca dar am primit instructiuni clare de la el sa vin la spital daca am probleme, sa nu-l sun pe el. M-am gandit ca mai mult rau fac daca insist cu telefonul in miez de noapte.
Piscotel, Fluturash medicul meu a fost dr. C Haiduc.
Este un medic bun dar nu am fost compatibila cu el....la concluzia asta am ajuns.
Depinde ce asteptari ai de la un medic. Nu toti medicii ageaza pacientii care vin cu lectiile facute. Eu sunt genul care ma documentez, nu inghit orice imi serveste medicul. Nu ma multumesc raspunsurile gen "vedem la momentul respectiv", "pentru moment doar atat trebuie sa stiti", etc, vreau sa stiu exact ce se intampla cu mine si ce vom face pe viitor mai ales cand depind doua sufletele de mine.

Si eu ma gandeam ce metode contraceptive sa folosesc pe viitor. Pastile-exclus, sterilet-ramane sa ma documentez, prezervativ-stresant, calendarul a mers si inainte dar nu aveam copii asa ca nu ma stresa f tare daca ramaneam.....sa vedem ce voi alege.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturashhh spune:

Multumesc alexa pt ca mi-ai impartasit experienta ta.Eu mi-am invatat lectia si nu ma mai internez fara sa-l anunt in prealabil.Pe mine m-au pierdut odata in maternitate.M-am internat duminica seara pt contractii fara sa-l sun (sincer mi-am imaginat ca-l anunta dr de la camera de garda).Luni m-a externat la 13 pt ca nu stia ca-s prin spital .Perfuzia mi se terminase la 3 dimineata Deci am stat inutil jumatate de zi internata.

+30 Ingrid Marie

[url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Pupam tooate buburuzele!
Cosmi,Doamne ajuta sa fie bine cand e vremea

noi am fost azi la neonato,la vizita de 2 sapt si am luat bine in greutate,dar avem hernie si un granulom ombilical,si un ochisor are secretii mai multe.desi scrie clinic sanatos si doctorita ne a explicat toate,am tras un bocet doua pana sa ma conving ca nu e nimic grav.intr adevar,adevaratul greu vine dupa nastere.
vad ca multee fete au probleme legat de fire,se pare ca la mine nu s a prins bine.mai am de stat o sapt cu ele si tre sa iau augumentin...

bucurosi le om duce tote,de dragul mogaldetilor de acum si tineriflor de maaine

liza,sper sa fii mai bine!
viitoarelor mamici,Doamne ajjuta!

Mamica fericita de Maria bucuria 25.03.2013


Mergi la inceput