FIV Turcia - 7

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Hatice , e vorba de postul negru. Iar anul asta o sa cada in Iulie. Vorbiti cu Semra si sigur va anunta ea daca e ok sau nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Hatice am citit aproape totcapitolulu (ultimul) de la babute si nu reusesc sa dau de mesajul Samirei referitor la postul din iulie. Dai tu un copy/paste sau poti sa pui linkul? Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica0920 spune:

dellya86, iti urez mult succes. esti la primul fiv? mergi la turci la Tayfun? ai vorbit ceva cu ei pana acum, ai luat legatura cu ei?
Mi-ar placea sa putem discuta mai multe si mai detaliat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Uite vreau bebel, asta a scris Samira , iti fac copy paste :

Sa incercati sa evitati perioada cuprinsa intre jumatatea lui Octombrie si prima jumatate din Noiembrie sau sa verficiati inainte de plecare cand cade Kurban Bayram la musulmani.Este una din cele 2 mari sarbatori religioase pe care le au musulmanii.Este prima ca importanta....iar eu m-am gasit sa fac FIV taman in timpul acestei sarbatori a lor.
Anul asta a fost intre 24-28 Octombrie si s-a nimerit si langa 29 Ocotombrie- Ziua Turciei deci au avut liber o saptamana.
Pe langa faptul ca este o forfota de nedescris pe strazi...toata lumea cumpara cadouri,bomboane,hainute noi,jucarii pentru copii...se merge cu colindul....ca de Craciunul nostru....preturile sunt cele mai mari din tot anul.

Este vorba despre petrecerea dupa postul negru.
Anul asta postul negru o sa cada in Iulie, iar "petrecerea" pe 08.08 iar a doua "petrecere" pe 16.10.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

si eu ma gandeam ca prin august sa mergem.poate avem banutii pana atunci...

eu eram impotriva FIV ului vara,ca citisem ca sunt mai slabe sanse de reusita nu stiu argumente.citisem de spermatozoizi ca nu le e bine la caldura,asa e stiut.dar acum trec si peste asta.pe langa caldurile mari din turcia,cazarea o fi scumpa in perioada aia?

acum ca a zis sami ca pe 08.08 e inca sarbatoare e bine de evitat perioada iulie-inceputul lui august.

L.E eu sunt in concediu in august.si al meu e o perioada in august.de-asta ma gandisem la august.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Velvet,cred ca perioada de extra-sezon e cea mai buna,adica primavara ,toamna.Banuiesc ca vara sunt tarife mai mari atat la cazare,cat si la transport.Uite,eu cand mi-am luat cazarea era de pilda mult mai ieftin pt martie(cand am mers noi) decat chiar pt aprilie.Eventual compari si tu 2 perioade,intri pe booking,ca sa-ti faci o idee.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

lorelei multumesc mult pe booking intru de obicei.asa o sa fac.la mine vara e concediu.cam greu dupa.iar al meu ff greu isi poate lua concediu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Eu verificasem si pt noiembrie cazarile,inainte sa plecam si atunci erau si mai avantajoase.E ok sa-ti faci planurile cat mai din timp,sa-ti si rezervi ceva eventual cand stii putin mai sigur,dar sa nu lasi pe ultima 100 de metri,cand poate vei gasi doar ce a mai ramas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

da,lorelei,e bine sa rezervam dinainte cu ceva timp...m-am uitat acum-si in august,si la inceputul lui septembrie si la jumatea lui septembrie,preturile sunt aceleasi-intre 38 si 60 de mil pe 14 nopti la 3 stele.mult...si cum nu stim daca ne incadram cu banii...

L.E acum m-am uitat si pt noiembrie.tot asa de mari preturile

lorelei,tu ai rezervat pe booking.com?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

vad ca si hotelurile oferite de clinica sunt cam 1000 de euro 2 saptamani...

Mergi la inceput