FIV Turcia - 7

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Multumesc fetelor de raspunsuri. Ma gandesc sa mergem din start pe Z3, sa congelam restul. Sunt pregatita sufleteste ca nu o sa reusesc din primul transfer, dar linistita ca mai am embrioni la rece de cel putin inca 2 transferuri. Ma gandesc ca nu o sa am mai putin de 6 embrioni buni in Z3.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Transferul embrionilor proaspeti la Acibadem are o rata foarte mare de reusita,scria cineva ceva de 70% pt 2012 la paciente pana in 35 ani.Plus ca vei avea mai multe in plus fata de FIV-ul trecut,iar turcii au laborator foarte foarte bun.O sa reusesti din prima,iar la congelat vei avea doar pentru fratiori/surioare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Vai Lorelei, sa ajung sa ma gandesc la fratior /surioara ce frumos suna


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Promit eu ca asa va fi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Lorelei


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Turcii fac dozari hormonale in timpul stimularii? Sau se merge numai dupa eco?


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Lorelei, multumesc de intrebare voi cum sunteti? Fetita ce face?
Suntem bine, bebe creste nu stiu daca ma credeti ,dar pana acum nu imi vine sa cred ca sunt insarcinata
Alaltaieri am fost la eco si l-am vazut pe bebe. M-am topit instant !
Are 2,37 cm. Misca !!
Carla, eu niciodata nu am avut embrioni de z5. Si eram sigura ca nici la Acibadem nu o sa am , si asa a fost Tayfun ne-a propus doar transfer de z3.
Oricum o sa iti faca sequential embryo transfer ( este inclus in pachetul fiv ) daca ai embr multi si buni.
El o sa isi dea seama cu embriologul cum merge treaba cu embr. tai si o sa decida ce si cum. Dar tu poti sa ii specifici lui Tayfun ca vrei doar embr de z3 congelati.
O sa fie bine , o sa vezi!
Le: doar eco fac. Cand decid ziua punctiei atunci o sa iti ia si sange. Deci o sa dai sange inainte de punctie
Dar habar nu am pt ce au luat atata sange, poate stiu fetele si ne lumineaza si pe noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Felicitari Nelay!!!! Ce frumos sa-l vezi pe bebe
Mult succes pe mai departe, sa vii numai cu vesti bune de la eco


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Carla, nu credeam ca este atat de frumos sa il vad la eco. Dar eu il vad deja mare si superb doar e bebele meu, si orice mama isi lauda puiul!
Mult mult mult succes si tie !!!! Sa dea D-zeu sa fie bine de data asta si sa te intorci din Turcia graviduta !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Felicitari Nelay pentru bebe

Fetelor daca se fac dozari hormonale doar la inceput si la sfarsit de unde isi dau seama ca totul e bine? vad la eco? De exemplu mie imi cresteau doza de menopur in fuctie de cat imi iesea estrogenul, care la inceput,nu a reactionat la tratament, doar dupa ce am bagat doza maxima

Mergi la inceput