FIV Turcia - 7

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Carla Dumnezeu se va indura poate si de noi si ne va darui copii sanatosi!
Delya, nu cred ca va influenta cu ce implantarea faptul ca alegi avionul/autocarul/auto personal. Noi am fost cu masi na, un drum de vreo 12 14 ore cu zdruncinaturi si gropile de rigoare si implantarea s a produs. Personal totusi nu as opta pt autocar, sunt bagaje de carat, caldura...
Cred ca noi vom merge tot cu masina... Ni se pare mai la indemana, ieftin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Dellya,nu prea conteaza cu ce ajungeti acolo.Si noi am fost cu masina.As opta pentru orice mijloc de transport in functie si de buget,dar si de confort.Gropile de la bulgari nu le-am putut evita cu masina,nu vad astfel vreo diferenta din acest punct de vedere.Asa cum te-a sfatuit Turqoise,poti opta pentru un zbor la tarif bun cu bilete cumparate din timp si poate ca ai iesi cam la fel ca de bine ca si cu autocarul.
Pup toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

dellyadaca iti iei bilete din timp, vezi sa iei in calcul o "marja" pt ca nu se stie cat va dura stimulrarea. am inteles ca cu pegasus care are curse pe aeroportul din partea asiatica e mai ieftin, nu am verificat insa.
carla


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Unde sunteti fetelor???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Dellya, eu sunt aici intru in fiecare zi dar vad ca nu mai scrie nimeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Si eu la fel ...
Ciuripica cum e cu analizele? Au iesit rezultatele? E totul in ordine? Ne vedem in iulie?
Pup toate doamnele fara exceptie! Abia astept sa se umple iar paginile rapid. Cine intra in focuri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nelay_star spune:

Bebel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Fetelor, eu am o nelamurire, va rog sa ma ajutati
Embrionii mei au evoluat tare prost din Z3 pana in z5, din 6 foarte buni am ramas cu 4: un early blasto, 2 morule ok si una slaba. Deci nici macar unul nu a ajuns la blastocist.
Ma bate gandul sa ridic problema in Turcia, as vrea transfer de Z3.
Eu am socotit in felul urmator si as vrea sa-mi ziceti daca gresesc.
Embrionii se dezvolta cel mai bine in mediul uterin, nu in cel de laborator. Deci daca pun 2 embrioni de z3 ei au sanse mai mari in uter. Deci sunt mai mari sansele de reusita cu 3 transferuri de cate 2 embrioni de z3, decat 2 transferuri de z5. Per total ma refer. Chiar daca costa in plus fiecare transfer.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, FIV2 tot la Polisano - nereusit, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turqoise spune:

Buna, fetelor

Carla, e bine sa pui aceasta problema la urmatorul fiv, eu stiu ca dr. Tayfun prefera ET de z3 daca embrionii sunt dezvoltati si nu merge pe blastocist,cu atat mai mult cu cat ai un fiv nereusit.

fetele

Construieste-ti in minte o imagine a reusitei tale. Pastreaza aceasta imagine cu tenacitate, nu ii permite sa dispara. Mintea ta va cauta modalitati de a dezvolta aceasta imagine...si nu-ti imagina niciun fel de obstacole. Norman Vincent Peale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Salutare tuturor!
Mi-a fost dor de voi.
Ciuripica,nicio veste legata de analize?
Nelay,Nanne,sunteti bine?
Ma gandesc ca ar trebui sa mai fie mamici de pitici marca Acibadem.Nu a mai nascut nimeni?
Cred ca si prima pagina poate fi reactualizata,avem atat aspirante cat si gravidute.
Carla,Tayfun mi-a transferat mie embrioni de ziua a 3-a tocmai pt ca erau buni si pt ca aveam esecuri cu embrioni de ziua a 5-a.La fel a procedat si cu Tamys,aceleasi motive le-a avut.
Hatice,Bebel

Mergi la inceput