boala de piele ?

boala de piele ? | Autor: londynuss

Link direct la acest mesaj

Va salut.
E prima data cand intru aici.
Am o fetita de 2ani si 5 luni si are o problema de ceva timp, cam de 9-10 luni. Unghiile de la picioare s-au ingrosat si pielea de langa ele se exfolieaza, iar pielea de pe maini se exfoliaza. Problema este ca mai nou incepe si la degetele de la maini se i se faca unghiile ca la picioare. Si mai mentionez ca degetelele de la picioare o dor la atingere. Va multumesc mult daca ma puteti ajuta cu vreun sfat. Legat de mancare are un progam in fiecare zi in care mananca fucte iar la culcarea de la pranz si de seara bea cate un biberon culapte. Mananca ciorbe si carne si tot ce trebuie. Cred ca are o ciuperca ceva.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Medicul dermatolog ce spune ?


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Olivia Ionela


Participa si TU la actiunea de Paste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ita2v spune:

trebuie neaparat sa consulti un medic dermatolog .e prea mic sa inceapa cu bolile de piele care is urate si la adulti dar la copii.cred ca e mai mult decat o ciuperca deoarece la cum spui a atacat unghiile si mi se pare cam dur

Mergi la inceput