cum putem iesi din impas

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_maria500 spune:

Analizele de toxoplasma le am facute la zi ... si sunt negative.
Pisicile ies si afara ... sunt nevaccinate ... una dintre ele are ochii injectati mai tot timpul ... alta face infectie la urechi cand si cand ... Ce mai nu sunt pisici aristocrate. Unde pui ca avem si soareci prin casa .... ale dracu puturoase ... Si sa nu protestezi la asa ceva ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

ana,mergi mai departe cu mutatul.chiar sub ochii lui.
clar.
bravo!
asa va pricepe.ori vine cu tine, ori pa.
ai dreptul/aveti dreptul la deminitate.
si da, cand te-a intrebat ce sa faca, vroia o solutie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Ana

Ai inceput bine, continua tot asa, cate putin, pana se vor rezolva toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria500 spune:

In ceea ce priveste situatia cu soacra eu i-am propus o solutie sotului ... Adica sa ne mutam in noua casa ... sa limitam oarecum contactul cu ea ... Pentru ca stand acolo zi di ze cu ea ... fara sa vrei te lovesti unul de altul ... si cel putin pentru mine ... ea este o cauza pierduta. M-am gandit ca stand oarecum mai departe de ez suntem si noi putin mai detasati de situatie ... Dar daca omul meu nu vrea sa o lase " singura" ... eu ce sa mai zic ... Si asta este ... De-a lungul timpului ... sau cel putin mai la inceput ( in primii ani) ma miram ce sa ii mai fac ... in sensul bun al cuvantului .... dar daca ea nu da doi bani pe ce fac ... din potriva sarea la mine ca de ce fac ... chiar nu intelegeam si nu inteleg ce vrea ... tu o ajuti asa cum poti ( curatenie , mancare , doctor ....) si ea zice ca nu faci nimic pentru ea sau nu faci bine .... Pai pana la urma pe post de ce suntem noi acolo ? ... Pai cu asa un specimen si cu un sot la betie braveaza cu ceva de genul " ... pai cine sunt eu ... diferenta dintre noi este ca eu pot da m..e ... " ... spuneti si voi hal de oameni ... cica, cu pretentii ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_maria500
Pai cu asa un specimen si cu un sot la betie braveaza cu ceva de genul " ... pai cine sunt eu ... diferenta dintre noi este ca eu pot da m..e ... " ... spuneti si voi hal de oameni ... cica, cu pretentii ...

Ana, mamica lui Mihai Constantin nascut pe 24.05.2007
27+


Chiar ca low low low level, parca ce a zis Selene nu mai pare asa de deplasat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

selene,incep sa vad mesajul tau plin de pace si optimism.

pai cine sunt eu ... diferenta dintre noi este ca eu pot da m..e ... " ... spuneti si voi hal de oameni ...

eu l-as fi ajutat sa nu mai dea niciodata............


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria500 spune:

... stati voi linistite ... ca treaba aia ... da rateuri la greu din cauza bauturii si tigarilor ... sau sa fiu mai optimista ... tre' sa munceasca mai muuult .... Acu chiar sunt rautacioasa ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

ma pisca rau limba...........
la replica lui pai cine sunt eu ... diferenta dintre noi este ca eu pot da m..e ... " ...eu l-as fi intrebat cu ce? ia imprumut de la vecini..........
si la fiecare umilire l-as fi sfatuit-de fata cu mama genitoare- sa isi orienteze barbatia catre alte locuri din corp, unde, de multa vreme abia de se mai ridica vreun semn.
apoi candid,as fi intrebat-o pe mama -soacra, de fata cu sotul: da' ati mancat ceva cat ati fost gravida cu el?ati ridicat greutati?de nu mai ridica el nimic atunci.ia sa imi ziceti.
ea:pai am mancat numai fripturi.
ei,de acolo e .maica-ta te-a eunucit!

hai, nu dati cu rosii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

@histamina: rea si stricatoare mai esti

@ana: asa cum tie ti-e greu sa vezi viata altfel asa si lui este greu sa vada viata fara mama lui. Diferenta este ca in timp ce el isi bea creierii si pleaca pe mare (oare de ce?) tu ramai cu mama lui pe cap.

Ai incercat sa-i explici ca vrei te muti macar pentru perioada cat este el plecat pe mare?
Adica: tu il intelegi (si accepti) ca nu vrea sa se mute din casa mamei lui, dar tu esti destul de insarcinata si nu mai faci fata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

maria, cine, eu?

Mergi la inceput