cum putem iesi din impas

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

ana-maria...nu spun ca nu ai dreptate. insa exista 2 probleme diferite cum am mai zis. una e sa constientizezi ca langa un astfel de om nu vei avea niciodata o viata normala si sa vrei sa faci ceva sa scapi. si atunci vei primi sfaturi de alt gen...care ar fi pasii, cine te poate ajuta cu sfaturi legale, etc...
si alta este sa spui ca exista NECONCORDANTE intre voi, ca poate se indreapta cu niste carticele de 2 lui si bieletele si totul va fi bine.
au fost zeci de cazuri ca al tau pe forum, cele mai multe in situatii mult mai disperate, fara casa , fara job, cu copii si totusi au reusit sa se desprinda. altele nu .
depinde doar de tine ce vrei sa faci si cum vrei sa-ti cresti copiii.
pari o femeie inteligenta. cu un mare potential. este pacat sa te afunzi in asa o situatie. si este pacat de viata copiilor tai care din start nu au dreptul la un viitor.
si mai este la fel de pacat ca peste cativa ani cand vor creste sa vezi cum te urasc proprii copii ca nu ai fost in stare sa lupti pentru viitorul lor. unul mai bun. daca tu crezi ca niste copii mici nu vor fi influentati de injuraturile si certurile dintre voi, de bataile ce vor urma (si vor urma cat de curand), de refuzul tau de a lupta pentru binele lor, atunci te inseli amarnic. pur si simplu cu buna stiinta agatandu-te de false probleme refuzi sa le oferi o copilarie frumoasa si un viitor mai bun.
hotaraste-te in ce directie vrei sa o iei. fa-ti un plan de bataie. nimeni nu a spus sa pleci azi. dar asa cum am spus una e sa constientizezi ca trebuie sa pleci, sa iti aranjezi incet incet apartamentul sa iti faci incet incet aliati si alta este sa te complaci in situatia asta si sa ne spui cat de bine castiga sotul tau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Ana-Maria, o sugestie din partea mea: locuiesti intr-un oras mic, ai scris profesia sotului, cat castiga, ai pus poza copilului la profil si data lui de nastere la semnatura - astea toate in contextul in care tu ai acasa o situatie foarte delicata.

Eu zic sa stergi poza de la profil, orasul si data de nastere a baiatului de la semnatura pentru a te proteja pe tine insati. Te expui (in opinia mea) nepermis de mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Asta merita un cap de bordura de sa-i sara dintii din gura. De la cineva mai mare, mai tare, cu mai multi bani. Sa-i iasa fumurile din cap.

Vecinu', cand se imbata, isi batea nevasta de se agata asta de perdele si urla ca disperata. Stateau la parter, 4 copii aveau, odata i-a scos pe geam. Ce-a ajuns baiatul lor? Un nimeni in drum, cocalar parlit si amator de petreceri cu mult alcool.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Asta merita un cap de bordura de sa-i sara dintii din gura. De la cineva mai mare, mai tare, cu mai multi bani. Sa-i iasa fumurile din cap.



Poftim??!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Asta merita un cap de bordura de sa-i sara dintii din gura. De la cineva mai mare, mai tare, cu mai multi bani. Sa-i iasa fumurile din cap.

Vecinu', cand se imbata, isi batea nevasta de se agata asta de perdele si urla ca disperata. Stateau la parter, 4 copii aveau, odata i-a scos pe geam. Ce-a ajuns baiatul lor? Un nimeni in drum, cocalar parlit si amator de petreceri cu mult alcool.



Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Lucrusoare de vanzare...


In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.







...nici nu stiu ce s aspun...oricum nu e prima oara cind ma intreb...cine si cum esti de fapt!

Brrr...ce mesaj!!!!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Poftim... ce?

Avem o victima si un agresor. Victima tace si rabda. Mai e si mama, mai e si insarcinata. Agresorul se crede invincibil, in special prin prisma banilor. Victima spune ca agresorul a beneficiat de o educatie de mahala. Cum s-ar simti daca ar fi tratat ca in mahala?






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Selene,iesi in fatza blocului si ia o bucata de bordura mey...ce mai asteptzi!:)))
Vezi sa te stercori binisor printre rahatzii aia de-i gasesti(tu)mereu pe alee!


Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

andacos, nu e nevoie sa fac eu nimic. Unii se trezesc doar atunci cand li se intampla - lor, personal, nu familiei, nu rudelor apropiate - ceva extrem. Am vazut asta de doua ori in cazul unei anumite persoane.

Iar eu nu suport alcoolismul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny


Iar eu nu suport alcoolismul.



Din putin se face mult - ajutor umanitar!

Lucrusoare de vanzare...


In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.







Atunci ia un kalashnikov!fa dreptate...ce naiba!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

ana_maria, nu mai lasa copiii in preajma unui alcoolic. E posibil sa ii marcheze pentru toata viata.

Mergi la inceput