Nasterea la Spitalul Ilfov Bucuresti

Nasterea la Spitalul Ilfov Bucuresti | Autor: unidanad

Link direct la acest mesaj

Buna ziua!!! Sunt si eu o viitoare mamica si voi naste la Ilfov. Daca mai sunt pe aici gravidute sau mamici care au nascut la judetean Ilfov astept parerile voastre despre acest spital. Dr mea este Olteanu Maria. Sper sa fim mai multe

25+ David sau Patrick
Dana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna !
Eu am nascut acolo dar acum 9 ani si am fost tare incantata,era curatenie ,saloanele erau de 2 paturi si in plus bebeii stateau cu mamicile,asistentele au fost dragute,mi-au aratat cum sa alaptez si sa ingrijesc un nou nascut.Ce nu mi-a placut a fost faptul ca la nastere naturala nu se facea epidurala.Poate acum s-au schimbat lucrurile si fac si anestezie .
Sarcina usoara in continuare !

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum34+Eduard-Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza2013 spune:

Buna , eu am nascut la Ilfov acum 2 ani ,Acum sunt in nou insarcinata in 14 saptamani si sunt incantata de spital , este adevarat ca nu este o maternitate renumita dar personalul este minunat . Inainte de a naste am mai fost internata de 2 ori acolo pe sectia Gineco si nu am decat cuvinte de lauda . este curat ( nu foarte modern , dar farte curat ) . Exista saloane normale cu 3 paturi si patuturile copiilor langa mame , rezerve cu 2 paturi ( costa 75 lei / noapte ) si rezerve cu 1 pat ( 100 lei / noapte) . Avantaj la rezerva este ca poti primi vizita oricand in salon iar in salon normal trebuie sa vorbesti pe hol cu vizitatorii si nu prea pod vedea copilul. Eu am stat in salon cu 3 paturi si am avut chiar si tv. Pentru alte intrebari iti stau la dispozitie cu drag si sarcina usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Multumesc pt raspunsuri. Buburuza si acum tot acolo nasti? La ce doctor? Eu sunt la Dr Olteanu Maria. As vrea sa iau rezerva sa nu stau in salon. Ma duc acum marti la un control si as vrea sa discutam despre nastere pt ca eu vreau sa nasc natural si sa stiu daca o sun la 12 noaptea vine sau ma trezesc ca nu am doc. A mai nascut o prietena in decembrie si a fost f multumita.

27+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Sarcini usoare si voua si binenteles bebei sanatosi. Vioika nastere usoara.

27+ Patrick
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Am nascut acolo pe 25 februarie. Am luat un pat in rezerva de 2 paturi si a fost ok, foarte curat, personalul dragut. Singurul dezavantaj e ca sunt la etajul 1 rezervele, si daca ai nevoie de biberon pentru bebe, nu iti aduce nici naiba, trebuie sa te duci tu. Eu si colega de salon eram amandoua dupa cezariana, deci greu cu urcatul un etaj pe scari. Doamnele de la etajul 2 de la sectia pt nou nascuti mi s-au parut cam acrituri, dar nu toate sunt asa.
Per total eu am fost foarte multumita de spital. Am nascut cu dr. Tarig.

mamik fericita de Denisa Maria (racusor din 20.07.2007) si 37 saptamani cu Sarah Antonia


A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza2013 spune:

imi pare rau pentru intarzierea mesajului , da, tot acolo o sa nasc in septembrie prin cezariana . Eu am fost cazata la et 2 in salon cu 3 paturi si am avut noroc ca asistentele erau chiar in fata salonului meu , fiind operata de cezariana imi era mai usor asa doar deschideam usa si rugam ptr laptic

Mergi la inceput