Piersicute de iulie august (34)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ca_Mila

Voi fierbeti mamaliga 1 ora? eu i-am dat si nu am fiert-o atat de mult

Mami de Ana (29.07.2012)


Eu am fiert.15-20 min k am fkt din faina de porumb, nu din malai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Roxy,
Unde ai gasit faina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Antoniap

Salutare si de la noi dragi mamici,
Revenim si noi azi ca poate nu s-a vazut postarea noastra de ieri. Va spuneam ca sunt si eu o mamicuta de piersicuta si ca as dori sa ma alatur grupului vostru.





Bine ai venit Antonia! Te primim cu drag! Spune-ne mai multe despre voi ca sa va cunoastem :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

La dm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Mersi, Ile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Mamici de piersicute, intru putin sa va deranjez. Sunt mamica de delfinas de 2 ani si 9 luni ce va merge la gradi din 1 mai, asa ca cedez bona. Dau detalii pe pm, am scris si la subiectul "crese/bone", o recomand cu caldura, in special pt copii mici , e f rabdatoare si afectuoasa, noi o avem de cand avea Larisa aproape 7 luni.

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Citat:
citat din mesajul lui IIuli

Roxy,
Unde ai gasit faina?

Mami din 10.08.2012


Iuli, am luat din Auchan de la raionul de produse bio si am vzt si la mag de produse naturiste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Ana, iar te-am pierdut pe FB. Scuze dar nu reusesc acolo sa va urmaresc si sa raspund in timp ....

Muraturico, va povestesc la momentul potrivit dar te-ai prins

Lore, ne ghidam dupa varsta corectata?
Nu gasesc saptamana 31

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

Fleur, simpatic tare Eric! Isi inmoaie singur coltul de paine in supa...stie ce vrea, bravo lui!
Vera, felicitari pentru MAMA! Spor la treaba!
Ada, succes la gasit rochia pentru cununie!
Muraturica, greu cu dintisorii...si dureaza pana erup. Sper sa-i treaca repede Aurorei.
Greu si la noi cu mancarea si azi. La masa de pranz au mancat pana la urma 100ml de piureu de legume cu pui, dar mai tarziu, mai nimic. Doua-trei lingurite de mamaliga cu branza si au rontait cate o rondea cu orez. Bine macar ca beau laptele. De cand le dau iaurt nu mai sunt constipati, dar in schimb au funduletul usor iritat.
Porumbita, excelent articol!
Antoniap, sa-ti traiasca fetita!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata.
Dau eu cafeluta si ceai ca nu am mai dat de mult.
Ioana, te asteptam cu detalii si iti tinem pumnii. Nu exista salt la sapt 31 din cate ziceau fetele. E documentul cu sapt. 37 ca atunci e saltul.
Vera, felicitari pt primul mama. A mea se incapataneaza sa recite tot felul de combinatii, dar pe m nu l-am auzit deloc.
Care e diferenta intre faina de porumb si malai? Procesarea?
Nu mai stiu ce sa ii dau sa pape la amiaza. M-am saturat de eternul morcov, patrunjel si carftof. Le combin cu ou, carne, ficat, dar parca as ma varia. Din pacate eu numai din astea am de la tara. Daca vreau fasole verde, ardei, mazare, etc. ar trebui sa cumpar probabil congelate si nici nu stiu ce sa fac.
Va pup.

Mergi la inceput