Paste fericit!

Paste fericit! | Autor: histamina

Link direct la acest mesaj

Tuturor celor care sarbatoresc Pastele duminica aceasta fie ca Invierea lui Cristos sa va aduca pace, lumina, bucurie si speranta!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns principe spune:

Paste Fericit si tie!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Multumim, la fel si voua tuturor, Paste fericit !


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Olivia Ionela


Participa si TU la actiunea de Paste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

Un Paste fericit !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Pentru a intelege sacrificiul suprem, trebuie doar sa fim mai buni, mai iertatori, mai ingaduitori, mai intelepti, mereu cu lumina in suflet, ganduri si simtiri. Paste Fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Paste fericit tuturor celor care au Pastele in acest weekend!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

poate ca niciodata nu am putut trai esenta spirituala a Vinerii Patimilor pentru ca ochii si sufletul meu simt deja Invierea si bucuria imensa a ruperii blestemului stramosesc.
pur si simplu de la inceputul saptamanii marii toata suferinta se imbraca in lumina Invierii si e bucurie fara masura.............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Sarbatori si un Paste Fericit va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

Un Paste fericit !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Cand eram mica eram geloasa pe prietena mea care ea catolica si mama ei facea oua de Pasti de toate culorile iar mama mea facea numai rosii. Acum cand fac si eu oua, de Pasti - cand am vopsele - fac si eu de toate culorile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana vio spune:

Anul trecut de Pasti Alex a vazut la TV niste copii ce pictau oua de Pasti. A vrut si ea, i-am fiert oua si le-a pictat cu acuarele cum a vrut ea. De atunci, cam 1/luna isi aduce aminte ca trebuie sa picteze oua.

Alexandra Maria
14.12.2007

Mergi la inceput