Albinute Mai-Iunie2009 "A venit primavara"

Albinute Mai-Iunie2009 "A venit primavara" | Autor: clodyac

Link direct la acest mesaj

Buna ziua!

Mai e cineva pe aici din grupul mamicilor din Mai - Iunie 2009??? Ce mai faceti ? Puiutii sunt bine? Va pup pe toate si poate reluam de unde am ramas sa mai vedem cum am evoluat toti....


Cu drag ,
Claudia (Clodyac)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Flobaby spune:

Buna!

Super idee, Clody!!!!!

Eu ma bag la resuscitarea topicului!!!!!!!!!!!!

Poftiti in vagoane!!!!!!!!!!!!

Poooop!!!!!!!!!!

Florentina, mamica zurlie si de printesa - Maria Ioana ( Campioana )17.06.2009 si 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Si eu, si eu :)
N-am timp foarte mult de scris acum, dar de luni ar trebui sa fie mai ok la job, sa ma de-stresez un pic!
Asa ca va astept sa povestiti voi ce ati mai facut!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

BUNAAAAAAAAA!

Si eu promit sa intru ...nu promit insa ca foarte des.

Antonia creste frumos ,merge rar la gradi pentru ca prinde toti " bazaunii " de pe acolo si stam cate o luna cu ei apoi , merge la balet de putin timp si ii place .
Sunt in cautare de cursuri de dezvoltare personala pentru copii ,mi se par benefice pentru dezvoltarea emotionala a copiilor ,mai ales pentru cei timizi (noi ne incadram in categoria asta ,nu este excesiva de timida dar as vrea sa capete mai multa incredere in ea ) .
Va pup pe toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

Bunaaaa!

Mi-a fost tare dor de forumul nostru drag noi suntem acasa ... razvan se duce la gradi din toamna ... am avut o tentativa de camin anul trecut dar am ajuns la reanimare cu stafilococ si pneumococ ambii in nas a fost groaznic si nu l-am mai dus la gradi la indicatia medicilor pt a-si putea dezvolta sistemul imunitar... dupa atata antibiotic l-am adus la linia de plutire cu un medicament naturist care a fost super ... acum asteptam caldura sa il duc la bunici...
Eu vreau saimi revin ca sunt cazuta demult in butoi

Va pup si va doresc week-end placut


PS Razvan al meu de abia acu vorbeste mai bine pana acum doar cateva cuvinte in propozitie putine pt varsta lui dar bine ca si-a revenit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Salutari si de la noi.
Eduard merge la gradinita ca nu avem alta solutie. Iarna a asta a cules tot felul de minuni de la gradi si a tot fost racit si a tusit dar nu a stat mai mult de 3 zile la rand acasa. Pe mine m-a terminat tusea, nu termina bine si o lua de la capat.
In rest e bine, spune si face tot felul de minuni.
Noi ne pregatim de Paste. Aici se organizeaza Vanatori de oua (egg hunt). Am fost la o vanatoare duminica trecuta si mai mergem la una sambata. Eduard e super incantat de ouale colorate si de surprize.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Clody ma bucur ca Razvan a inceput sa vorbeasca, sa vezi ce repede o sa recupereze.

Miruta, unii copii sunt mai timizi ca altii. Eduard trece dintr-o extrema in alta, cand e foarte degajat cand se ascunde dupa fustele mele. Depinde de toane.

Flobaby felicitari pentru sarcina. Cand afli ce e?

Strunfita asteptam vesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Am reusit sa incarc o poza. Eduard la mini-zoo tine un pui in manute. Am incercat sa incarc si poza cu iepurasul dar nu am putut.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Va salutam si noi

Clody, zilele astea chiar imi statea in cap sa redeschid topicul
Noi suntem bine in mare, Dominic merge din toamna la gradi, cu program scurt. A plans la inceput, apoi s-a obisnuit, dar de vreo saptamana iar nu-i convine ceva si nu vrea la gradi. E foarte vorbaret, comunicativ, spune tot ce simte. Ii plac mult literele, are o obsesie. Ii place muzica in general si sa scrie/mazgaleasca/picteze cu tot felul de instrumente.
Sper sa mai intre si alte mamici cu vesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

Salut gagici, s-a intamplat ca suntem in vacanta acum si am citit mesajul lui clodh pe fb si am intrat aici, nu stiu daca voi intra prea des. Noi suntem bine, acum locuim in germania, tot cu sluba sotului. Eu nu lucrez, fac un master si nicky sta acasa cu mine. A fost tare bolnavior saptamana treuta dupa ce l-am dus la un loc de joaca intr-un mall. Acum pare mai bine, e la piscina cu tati si eu cu philip e ipaduri lol
Flo, felicitari pt satcina!
Recunosc ca imi e tae dor de voi si mi-ar placea sa ne mai intalnim pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Flobaby, felicitari pentru sarcina! Cum se numeste medicamentul naturist?

Clody, bine ca si-a dat drumul pana la urma. Trebuie sa mergeti si la logoped? Sau e prea devreme?

Oana, e foarte dulce Eduard in poza. Imi amintesc ca si el era foarte sfatos si facea pozne:)

Phillip, si cum e in Germania? Sa stii ca Dominic e la regim fara gluten din august anul trecut. Parca tu erai cu intoleranta, nu? Sper sa nu gresesc.

Mergi la inceput