Sunt ingrijorata

Sunt ingrijorata | Autor: Cristina201

Link direct la acest mesaj

Buna ziua am si eu o intrebare in data de 1 martie am ajut un contact sexual protejat cu prezervativ din nefereicire prezervativul sa rup dupa 15 ore am luat postinor2 si a doua pastila la fix 12 ore in data de 8 martie am avut sangerari pana in 13 martie menstruatia mea trebuia sa vina in 10 cred ca a fost fortata de postinor dupa 3 saptamani am facut un test barza a iesit negativ dar ma dor foarte tare sanii poate fii de la postinor astept mai multe raspunsuri sunt foarte stresata

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cristina201 spune:

Ma ajuta si pe mine cineva va rog frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

in prospect apar si urmatoarele informatii:
Reactii adverse:
Greata apare la 25% din femeile care utilizeaza Postinor-2. Voma apare la 5% din femeile care utilizeaza Postinor-2. Sangerari neregulate in unele cazuri, dupa 2-3 zile, pot aparea spotting sau sangerari intermenstruale care, insa, dispar de regula spontan. Majoritatea femeilor vor avea urmatorul ciclu
menstrual la timpul prevazut sau mai devreme. Daca instalarea menstrei se face cu o intarziere mai mare de o saptamana, trebuie efectuat un test de sarcina.
In cazul sangerarilor abundente sau prelungite, se recomanda efectuarea controlului ginecologic.
Alte efecte secundare sunt: tensiune in sani, cefalee, ameteala si oboseala.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Exista femei care au ramas insarcinate in ciuda Postinorului.
Exista femei care au avut dereglari hormonale severe mult timp dupa administrarea acestei bombe hormonale.
Mai fa un test de sarcina (care sa nu fie Barza pentru ca nu e foarte sigur / incearca Sure Check de exemplu) ca au trecut peste 12 zile de la contactul neprotejat deci ar trebui sa fie relevant acest test.

38+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina201 spune:

Multumesc de rapuns o sa astept pana imi vine menstruatiamie frica sa fac un test sa vad ca am ramas sunt foarte stresata testul barja era stilou cu 16 lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Testul barza da rezultate false (in special fals pozitive din ce am auzit). De-aia am sugerat alt test.
Asteptatul mestruatiei nu e o solutie ca unu la mana te stresezi pentru mult timp si doi la mana se poate sa nu fie relevanta (mie cand am ramas insarcinata la 18 ani mi-a venit menstruatia peste sarcina 2 luni la rand).
Daca ai ramas e mai bine sa stii decat sa nu stii si e mai bine sa stii mai repede decat mai tarziu.
Eu nu cred ca e cazul de sarcina (pentru ca dupa calculele mele perioada ta fertila daca ai ciclu regulat la 28 zile a fost inainte de 1 martie mai precis cam pe 22-26 februarie), cred ca e doar o dereglare sau sunt efecte adverse ale postinorului, dar verifica, nu te baza pe ce cred sau nu cred eu.

38+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Mie Barza mi-a aratat mereu adevarul, fie ca eram, fie ca nu.
Da rezultate fals pozitive daca e citit dupa intervalul de timp specificat pe ambalaj. Asta li se intampla in special femeilor care isi doresc f mult un copil si care mai iau testul la studiat si dupa cateva ore, in speranta ca poate-poate.

Dar pentru linistea ta mai fa un test de sarcina, de la alta firma daca vrei.

Nici eu nu cred ca esti insarcinata, Postinorul deregleaza destul de rau organismul dpdv hormonal, am o prietena care a luat si la fel, i-a dat ciclul peste cap si a avut simptome cam nasoale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina201 spune:

Multumesc pentru raspunsuri:*

Mergi la inceput