Escrocherie...inimaginabila

Escrocherie...inimaginabila | Autor: ralualexandrei

Link direct la acest mesaj

Tocmai am primit pe FB urmatoarea atentionare :


http://bogdanasblog.blogspot.ro/2013/03/ziua-in-care-facebook-devenit-un-loc.html

am mers pe link-uri si treaba pare veridica si foarte serioasa.

Cum DC-isti suntem multi mi s-a parut necesar sa deschid subiect aici.

In rest nu am ce sa mai zic ,efectiv nemernicia unora depaseste puterea mea de intelegere.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Oh ! Sigur ca exista ... si aici a fost depistat un caz similar dupa impuscaturile alea din scoala din CT, une au murit 20 de copii. Cineva a preluat poza unui baietel decedat si a colectat bani pe urma tragediei ...pana s-a prins familia, au anuntat politia si au si gasit-o pe individa ...

Nu stiu cum putem ajuta, ferindu-ne de escroci ... si nu stiu ce suflet poti avea ca sa faci asa ceva.

Dar, dupa cum se vede, e loc pentru multa lume pe pamantul asta si nimeni nu ii filtreaza la venire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

am tot vazut poza sharuita pe fb, dar nu stiu cu carte dintre conturi...eu nu dau share decat la cazuri pe care le cunosc.
insa am sharuit aceasta poza acum: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151311842535493&set=a.10151002575445493.414399.505385492&type=1&theater

este incredibil cati oameni haini exista...nici intr-o mie de ani nu m-as fi gandit sa fac asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

din pacate asa este
mai stiu situatii de acest gen

de aceea, recomand tuturor cunoscutilor mei ca atunci cand dau mai departe un mesaj de ajutor...sa verifice in ce masura cazul prezentat e real iar strangerea de fonduri se face catre cel care are nevoie

Niciodata nu am dat mai departe mesaje pe care nu le-am verificat.


Eu insami particip la diverse actiuni cu caracter social, umanitar.
Prefer sa ma implic direct si sa vad cu ochii mei cum hainute, lucrusoare, bani ajung direct la cei care au nevoie.






Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Secret Bunny!!
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

E acum la stiri despre escroaca..mai bine,macar asa afla mai multa lume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei

Am deschis rar subiecte pe acest forum si niciodata cu intentia de a crea zanzanie.Imi pare rau,intentia mea a fost de a avertiza cat mai multi oameni despre cat de usor putem fi escrocati.
Despre inceputurile DC-ului imi amintesc caci sunt membru destul de vechi.De aceea am inteles exact ce a vrut sa spuna LauraNicole.
tuturor .

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!





Ralu. Sper ca imbecila aia sa ajunga dupa gratii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

off topic?

ce interesanta turnura a luat subiectul... via ghilotina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei

Am deschis rar subiecte pe acest forum si niciodata cu intentia de a crea zanzanie.Imi pare rau,intentia mea a fost de a avertiza cat mai multi oameni despre cat de usor putem fi escrocati.
Despre inceputurile DC-ului imi amintesc caci sunt membru destul de vechi.De aceea am inteles exact ce a vrut sa spuna LauraNicole.
tuturor .

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!





Ralu. Sper ca imbecila aia sa ajunga dupa gratii.

----------------------------------------------
mama de Alexa,mandria ochilor si sufletului meu, 23mai1997, si Sandra ingeras frumos 4septembrie2004/august2007 si mama adoptiva de nepoata minunata Ada 18august1995

O palma sau urlat la copil nu inseamna educatie!Inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC ! NU EXISTA MOTIVATIE SI NICI SCUZA! Aceeasi intoleranta pentru abuzul de orice fel.

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT PE CEI CARE AU ATATA NEVOIE AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11


"imbecila" sau cine o fi in spatele contului fb a sters mesajul de pe timeline

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Tocmai intentionam sa deschid un subiect pe DC legat de cazul asta despre care am auzit si eu cu cateva minute in urma la stiri. M-a scos din sarite gandul ca unii pot fi atat de meschini. Pfffff.... in ce tara traim....

Fascinatie

Un an cat o clipa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanap85 spune:

Din pacate si eu am dat share ieri la escrocheria aia,stiu ca sunt multi tepari ,stiu ca se fac fel si fel de pacaleli pe fb dar nu ma gandeam ca sunt si oameni atat de josnici .
off Doamne pana unde pot merge unii ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Citat:
Din pacate si eu am dat share ieri la escrocheria aia,stiu ca sunt multi tepari ,stiu ca se fac fel si fel de pacaleli pe fb dar nu ma gandeam ca sunt si oameni atat de josnici .
off Doamne pana unde pot merge unii ...


Exact de aceea m-am gandit sa postez si sa share-uiesc ,insa inainte de a lua aceasta decizie m-am gandit ,am incercat sa discern ,greu ,foarte greu ,atat de greu incat in ciuda temperaturii de afara eram lac de transpiratie ,nu aveam prea multe date ,si nici detectiv cu patalama nu sunt (stiu,copiii mei m-ar contrazice) dar sa scrii cu litere de o schioapa ESCROCHERIE in spatiul virtual a fost la fel ca atunci cand am prins niste hoti,vedeam ,simteam si totusi nu-mi venea sa cred ca cineva poate fi atat de prost incat sa creada ca nu va fi prins,sa-si nenoroceasca viata pt ce?Pt nimic.
Sa nu se inteleaga ca eu am fost cea care a demascat escrocheria ,insa cel putin in grupul meu am avut tupeul sa acuz deschis ca sa le fie tuturor clar,sa le suscit atentia.Chiar ma batea gandul sa-mi trag de maneca cativa prieteni din mass-media insa uite ca nu a fost nevoie,lucrurile au mers mai bine si mai repede decat mi-am inchipuit.
Sper sa o/il prinda si sa plateasca conform legii noastre si a lui D-zeu.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput