Caderea primului dintisor...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui roli25
Iar faza cu Zana si cu banii, care e? Habar n-am de obiceiul asta...


Vine Zana si lasa un banut sub perna... Eu v-am zis sa va uitati la Cinci eroi de legenda...

"(...)Zana cea Mica o sa aiba cea mai importanta misiune dintre toate. Ea va zbura printre fetitele si baieteii de pe alte taramuri. Atunci cand acestia o sa creasca si cand o sa isi piarda un dinte de lapte, Zana cea Mica o sa transforme acest moment intr-unul magic, ca si cum nimic rau nu s-ar fi intamplat. Nu o sa existe durere si plansete (...), pentru ca Zana cea Mica va proteja copiii de tot ce e rau in jurul lor. Zana cea Mica va deveni Zana Maseluta pentru totdeauna si va strange comoara copilariei, aducand in schimb numai fericire, zambete si alte cadouri copiilor.
Ea va aduce la Castelul Zanelor dintii de lapte pierduti de copiii nascuti din dragostea presarata de Zana cea Mijlocie printre oamenii singuri. Odata comoara copiilor ajunsa la Castel va fi transformata in stele pentru a fi rearanjate de Zana cea Mare. Acest lucru inseamna ca o mica particica din toti copiii nascuti din toata dragostea creata de Zana Mijlocie va fi prezenta in Castelul Zanelor. De aceea Zana Maseluta are cea mai frumoasa si importanta meserie din lume.”

Citat din Povestea Zanei Maseluta, de pe dentist.ro. Ei, acum v-am facut curioase?

www.facebook.com/groups/369896643087518/" target="_blank">Grup de vanzari MAMI VINDE IEFTIN... Vino si tu, mami!

Uneori am impresia ca daca animalele ar putea vorbi, noua ne-ar fi rusine sa mai deschidem gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Ramonei i-a cazut primul dinte pe la 5 ani si 5 luni. I l-a tras bunica ca se tot misca. Al doilea i-a cazut ei in palma si era atat de mandra. "mami mi-a cazut si eu singura, singura l-am vazut si l-am luat si nu m-a durut niciun pic."
La fel l-a pus sub perna si Zana Maseluta i-a adus bani in loc.

Mergi la inceput