LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

strumph superbe pozele si protagonistii
piscoata e superba ca de obicei
si socrii tai arata foarte bine
da vreau sa te vad si pe tine mamico

eu sunt tare necajita ca azi dupa doua zile fara febra antonia a facut iar 38 cu 6 la subrat
offfffffffffff
era moale ca o leguma
nu stiu cum altii la 39 danseaza da antonia de pe la 38 se aseaza in pat si imi spunea ca ii este somn
nu mai pot de nervi si nu inteleg boala asta
ce face? in loc sa fim mai bine suntem mai nasol????
offfffffffffff
si e a 4 zi de antibiotic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Cami, sanatate multa va doresc!
Si noi suntem cu muci. Abia ce scapasera de tuse si doar la cateva zile a inceput sa le curga nasul. Luca a mai iesit pe afara ce-i drept, chiar si cand a fost mai frig, dar pe Ilinca n-am scos-o. Nu-mi dau seama cum a prins-o, prin casa, ca sta pe jos, merge de-a busilea... desi avem incalzire pe jos... ma rog. Asta e, sper sa fie doar muci si atat.

Strumphy, am vazutpozele, superba Sophia. Sper sa nu se imbolnaveasca si sa petreceti frumos. Va tin pumnii. Abia astept sa vad cadourile de la bunici . Fructe numananca? Si lapte...
Nici copiii mei, niciunul nu mananca bine in deplasare. Adica, nah, mananca, dar nu ca acasa...

Somleac, asa m-a impresionat povestea ta... n-as putea... nici nu vreau sa ma gandesc.

Mada, ma bucur ca ne-ai dat vesti. Mai stii cum se numea crema aianemteasca pt decalotare naturala?

Va pup pe toate!
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Salut,

am fost in seara asta la "Pozitia copilului", super film, super actori, am si ras, am si , deosebit, te loveste unde doare mai tare, in pozitia de mama. Merita din plin ursul de aur pe care l-au castigat. Daca reusesc sa aiba sufieciente vizualizari in tara vor intra in cursa pentru Oscar. Asa ca fetelor la film cu voi sa sustinem cinnematografia romaneasca.

Strumph ce sa mai spun, sunt indragostita de Sofia, casa socrilor tai e waw, pfuiii nu-mi pui si mie o pila sa ma invite intr-un wekend? Promit sa merg fara copii ca altfel...... Cum intretine? Are ajutor la curatenie nu? Ce covoare frumoase. Mai pune-ne poze ca eu ma uit ca la alea din revista.

Cami daca este vorba de ceva viral antibioticul nu ajuta cu nimic. 4 zile face febra cu sau fara tratament. Tu antoibioticul il dai pentru otita nu? Nu te mai stresa asa. Daca e molesita e foarte bine, inseamna ca organismul lupta si toata energia se duce acolo. Lasa fata sa doarma cat de mult. Victoras n-a luat antibiotic niciodata in viata lui, dar el cand e bolnav doarme aproape incontinuu, nu mamaca nimic , bea doar apa.

Alina si voi aveti incalzire in pardoseala?

Voi stiti ca eu n-am nimic de mancare pe maine? Si ce e mai grav ca n-am nici idei si nici cumparaturi facute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

monicabo si eu stiu un caz in care un frate sta cu parintii si fetele gemene stau cu bunicii
mi se pare uman foarte greu
nu stiu cum rezista parintii da poate unora le place
da nu-i judec eu
insa nici eu nu as putea sa stau fara ale mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neataaaaaa

o cafeluta caldaaaaaaaaaaaa
somleac da e normal ca antibiotivcul sa nu atace microbii?
ca mie mi-a zis o doctorita pediatra ca daca in 5 zile nu dispare febra sa il schimb
si uite ca inca e in starea aia nasoala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza ,

mersi de cafelutzsa

Cami da e normal, daca microbul nu e un microb ci un virus, cu ala n-are antibioticul nimic de-a face. Si chiar daca este microb poate ca antibioticul sa nu aiba microbul ala in spectrul de actiune. Sincer medicii nostrii se reped sa dea antibiotic, fara sa analizeze complet si corect situatia. Normal antibioticul se da in urma unor analize care sa stabileasca care anume este bun pentru boala respectiva, dar la noi cine le mai face?

Mergeti la biserica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

miha as vrea sa merg si la biserica dar mai putin ca antonia se tot plange de ureche
sa vedem cum este ea ca de obicei la ora asta eram deja acolo
offfffffff am citit si eu despre otitele astea
ma exaspereaza
sunt complicate
si ce analiza tre sa fac eu miha sa stiu daca e otita virala sau bacteriologica?
ca e foarte important din cate am citit
eu am intrebat medicul da nu m-a satisfacut cu raspunsul lui de ORLIST SEC#537; VORBIM DATA VIITOARE
imi venea sa ii zic vreo douaaaaaaaaaa
of
abia m-am abtinut
urasc medicii astia
nu am descoperit un ORL-aist bun pe aici din pacate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

alina, uite aici despre crema http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=140149&whichpage=1

am salvat link-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mada voi ati avut otite?
cat a durat si ce tratament ai dat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

miha eu nu cred ca a fost virala
virusul a atacat gatul si a dat mucii
dar unii au facut otite unii rosu in gat altii nimic nimic
deci ...

Mergi la inceput