LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicitas

Absorbante nu mai folosesc ! Folosesc doar cupa menstruala Moon Cup. Mult mai igienic, practic, economic si eco.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011 si Anastasia 17.03.2013



care sunt alea, cum se numesc, de unde le iei, cum sunt? cat costa si cum se folosesc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally nastere usoara surorii tale ce putin mai are

strumphitza si la pampersi la fel au facut...au schimbat ambalajul, au schimbat si calitatea....se vede clar. bine, noi n-am avut probleme sa dea pe afara dar am vazut ca sunt schimbati ca si calitate.
este frumoasa bascuta imi place si asa bine ii sta
ce super ca mergeti la socrii, este asa frumos la ei...daca ar fi si vreme buna si cald...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Felicia interesant moon cup_ul dar eu nici ob - urile nu le suport....
V multumesc pt urari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi adica moon-cup este intern ca ob-ul? aaaa...atunci nu vreau, toate care sunt interne nu sunt ok. nici eu nu suport ob-urile si nici nu vreau sa aud de ele, stiu cat de periculoase sunt, cu ce sunt tratate si ce contin....

felicitas dar zi-mi totusi, despre ele....cum sunt si cum adica sunt bio? din ce-s facute?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am citit acum pe net despre moon-cup...este, totusi, diferit fata de ob. pare mai ok. dar cum stii ce marime sa iei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

uitati un site interesant, aici am gasit si moon cup si absorbante bio din bumbac organic.
http://www.wrapmamashop.ro/ro/igiena-intima/247-absorbante-imse-vimse.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Somleac, La Multi Ani, pentru Victor!
Yasmi, La Multi Ani pentru mama ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami, mai ca-mi viine sa fac curatenie generala ca sa vii incoace sa ma bati
felicia... mm nu stiu..eu nici ob nu suport, ma umflu, sterilet nu am incercat ca-i masura avortiva...
roxy
strumph, sa te distrezi, nick ce face papa de post, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Eu folosesc de cand am nascut-o pe Miriam atunci cand am avut menstruatie.Si folosesc marimea mai mare ca sunt numai doua. una pt d-ne care au nascut si alta pentru cele care nu au nascut. E o cupa de silicon care se introduce in vagin asemanator cu un ob, la inceput e mai ciudat, diferenta e uriasa. Adica nu prea poti sa faci soc toxic de la asta, ca de la ob, nu are mirosuri neplacute (mai ales vara mi se parea deranjant mirosul la ob, tampoane) si la piscina pot sa ma duc oricand si prima si a doua zi cand la mine de obicei is valurile dunarii. nu am ratat nici o lectie de babyswim de a lui Miriam si nici un iesit la piscina/bai cu prietenii de cand am moon cup (cel putin nu din motivul asta). De la wrapmama mi l-am luat cand mi-am luat si scutece lavabile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Si eu sunt impotriva steriletului Delia, si cam impotriva tuturor metodelor contraceptive, din cauza ca aproape toate pot fi abvortive la un moment dat( inclusiv cele hormonale) cu exceptia catorva.
Asa ca avem sanse sa o ajungem din urma pe Somleac .Acuma noi sa fim sanatosi. O sa mai vedem.

Mergi la inceput