LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Buna dimineata

Vad ca de cand n-am mai postat eu sunt si mai multe iconite . Am cu ce ma juca ! yupy! Am pus o floare in mesaj ,. sa vad unde apare - am postat mesajul si nu o vad nicaieri. Ei, nu mai cercetez ca am 2 matze doritoare de atentie.


Miki - uof! Multa sanatate!

yvyana - imi pare rau sa aud ca ati tras-o in asa hal! Multa sanatate!
Din experienta mea si a mamicilor din jurul meu - din pacate , cam toti copii trec prin boli una dupa alta imediat ce intra in colectivitate. Din pacate imnunizarea asta vine la pachet cu intrarea in comunitate.
Eu abia acum, in al 3-lea an de colectivitate, pot sa spun ca e sit mai buna.
Am simtit ca innebunesc cand dupa prima zi de gradi, asta toamna , cea mare perfect sanatoasa , a inceput a 2-zi sa tuseasca .
Dar anul asta de ex a dus toate bolile pe picioare si in forme mai usoare. Deci se vede luminita de la capatul tunelului.

somleac instinctul meu de fata mare imi spune ca secretara ta a fost la aceiasi scoala cu a mea ! idem in scriere si gandire

Un weekend frumos, tuturor! Eu am ganduri mari diseara acum numai sper sa nu cad cu capu pe masa om serios cum sunt , in loc sa pierd timpul dormind azi noapte, am stat cu ochii in tavan si m-am gandit la nemurirea sufletului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi'

yvy

cami cum se simte mami tau??

la multi ani printesica frumoasa ALEXANDRA MIRELA!!!!

deci eu ar trebui sa ma consider norocoasa cu Lucas care merge la gradi dinainte sa faca 2 ani si nu a luat nimic mai "special" fata de ce facea el...raceli....chiar pot spune ca au fost mai rare...

peste o saptamana vine si mami meu!!!!

intre timp cand o duc pe iasmi la inot profit si eu si merg la spa, inot, sauna....un deliciu!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

LA MULTI ANI, ANDRA!!!!!!!!!



ps Somleac mi-am dat seama ca te-a durut capul rau.....dupa cele 2 mesaje....:)))))))))))

si inca un PS nu pot scrie..sunt cu sterciulici in brate....nu ma lasa de loc in pace...nu zic ca la cacator aveam inderdicite 100%....acum trecusem doar sa-l inchid sa nu-l mai botoneze ea////dar nu ma lasa nici sa fac mancare..si am o mazare pe foc si 4 pastravi pe care nu stiucum sai fac


SANATATE TURUROR BOLNAVIORILOR!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Alexandra
Somleac victor a scris aseara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata!

Soare si frumos la Londra, se pare ca a plecat iarna, desi cred ca e soare cu dinti si nu-s mai mult de 2-3 grade sper sa se incalzeasca mai spre amiaza, avem in plan sa iesim

La multi ani Anda!!! sa cresti mare sanatoasa si sa-ti bucuri parintii mereu! Mary, asteptam sampania si tortul!!

Yvyana, imi pare tare rau ca ati trecut iar printr-o spitalizare off... si eu care imi faceam griji ca a mea a mancat deunazi numai juma de biscuit intr-o zi intreaga Multa sanatate Larisei, sa se faca bine si sa nu mai prinda nimic de pe la gradi prea curand tu te-ai intors la munca sau inca nu? parca ai spus ca ai pus poze, ma duc sa trag un ochi pana nu vine calare de tot piscoata peste mine

Somleac, mi-a placut durerea ta de cap de aseara hahah sa te mai tot doara capul asa, ca mai radem si noi

Plec sa hranesc piscoata si sa iesim ca e cam nezburdata cu ninsorile si vremea urata de aici de saptamana asta si daca tot e soare , am spus sa iesim cu masina undeva, sa vedem unde ne oprim

Un weekend frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

nu am plecat m-am uitat la pozele Larisei si am salivat nitel! si la tortul ala, dar mai ales la butica ehe... mai am de asteptat o sa vina si burtica, sper... cum si cand o vrea Cel de Sus! Yvyana, ce burtica tuguiata se zice ca e de baiat cand are forma asta , sau incurc eu borcanele ? Larisa parca a mai slabit, s-a mai inaltat? pare un pic schimbata ?! sau nu mi-am pus eu ochelarii de dimineata si de aia ? mi-a placut tare covorul din camera unde te-ai pozat, e camera Larisei? cat despre clamite si bentite, sa stii ca le-a accepatta pentru ca era maraiata si nu a ripostat, dar de obicei le trage si e arunca ... bine ca macar atunci nu le-a azvarlit cat colo de obicei ii mai pun clamite, le tine cat le tine, si apoi se trage de par si le scoate, ori le aruncaori molfaie la ele odata m-a speriat de numa, eram intr-un magazin si eu ma uitam pe rafturi dupa nu stiu ce si cand ma uit la ea, amandoua clamitele in gura asta era anul trecut, anul asta daca nu ii plac, le scoate si le arunca... apropo de bagat in gura, acum vreo 2 seri, in fata mea, mi-a tras o sperietura de moarte, se juca cu lego si nu am vazut cand si-a bagat o piesa de lego, de la noul lego ce l-a primit de la bunici, ala cu printesele, o farfurioara, pe toata in gura si se inneca nu stiu cand am sarit de pe canapea si i-am bagat degetul in gura sa i-o scot si ce a mai plans dupa , ma gandeam ca vomita ca tocmai mancase era cu spatele la mine si eu crosetam pe canapea, ea se juca.. deci in fata mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

ups, vad ca am ratat o aniversare!
N-a fost cu intentie, m-am dezobisnuit sa ma uit pe prima pagina.

LA MULTI ANI, ALEXANDRA!
Sa fii sanatoasa, sa ai noroc in viata si sa fii iubita!

yasmy -spa? sauna? HA! ignora-mi culoarea verde

Plimbare placuta, strumph! Imi imaginez ce sperietura ai tras

Va pupacesc.
Am bagat fetele la nani si acum profit de liniste sa ma fac bella si rapitoare! Ma scoate omu'in lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

buna!!!
Va servesc cu tortulet, desi nu mai e nimeni pe aici il serviti maine dimineata,.
Dimineata cand neam trezit am inceput sa ii cant la multi ani Andei si ea se uita asa speriata dar apoi a aplaudat si mi-a dat un pupicam bocit ca o prosata, iar acum cand am citit mesajele de la voi iar ma luat plansul.
Multumesc tuturor pt mesaje si pt ca existati, daca nu ati fi voi m-as simpti foarte singura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Cami sanatate multa mamei tale.
LA MULTI ANI PETRA SA CRESTI MARE SI SANATOASA!!!
Cami sa iti traiasca printesa si sa iti aduca numai bucurii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Capitol nou aici!

Mergi la inceput