Primavara inutila (rondeluri vesele de pinguini)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

azi noapte l-am dat afara pe Pepper din dormitor.
sforaia de nu ne lasa sa dormim. sotul ii striga in gluma: hotii, Pepper! hotii!
cainele meu de paza doarme dus...adica, e caine de paza pt ca noi il pazim...si el doarme.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

si din partea mea, la multi ani sarbatoritilor de pe ghetzar...

buflea, nici eu nu as putea rezista la yoga...mi se pare tare booooooring.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei
Dna Bufleawelcome back,acu' vorbeam cu inima ta.
Daaaa ai promis ca slabesti ,ca iei potul cel mare la loto ,data viitoare ca acum l-a luat altul,si ca ne fericesti cu o insula tropicala in loc de ghetar.
Da maaaiii, ati vazut si voi asta ? Ca biletul castigator de la loterie era pe langa mine ? Nu putea sa-l traga barbata-meu, care de ani de zile arunca banii nostri pe geamul loteriei americane ...

Bine Laura, daca am promis ca slabesc, atunci sa incepem usor ... stai sa-si revina maica-mea si sa-i dau pe zile ce sa-mi dea de mancare ...da-mi 1 sapt, da ?

Deci asa de inceput, maica-mea are de cusut toti nasturii lipsa ai familiei, de taiat blugii lui Alex pe care i-a rupt in genunchi in toamna, de strans rufele uscate de pe sarma, de spalat rufele albe ale familiei ...si mai ales de dat matematica jos din pod. V-am mai spus nu, maica-mea este o fosta profesoara de matematica, cu reputatie, iesita la pensie ... vorba lui barbata-meu "he, he - a venit epoca matematicii"

Taica-meu are de curatat si pregatit gradina, vopsit gardul si scarile si cel mai mare proiect pe care vreau sa i-l dau este sa re-chituiasca baia ...Rufus, poate ma ajuti si pe mine cu niste sfaturi despre cum se da chitul ala vechi jos dintre placile de faianta si cum se pune cel nou ...nu acum, cand va reveniti, si tu si taica-meu de pe drumuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mooaaaamamaaa, Serialbastre ... wow, ce poza, ce dragalasa este, ce ochi are, si ce serioasa este. Te-am avansat 3 pozitii pe lista pentru fiu-meu ...

Ce ai facut cu inspectia aia si de ce te inspecteaza astia ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

eu nu am facut niciodata yoga, dar sunt convinsa ca tu te-ai deschis prea tare , bufleo, de aia ai ramas fara nici o energie si ai adormit!
cat stau al tai?

michelle, eu fac toate alea de placere, draga, de placere , ( adica atunci cand nu simt placere nu fac nimic, ca mai este si a doua zi o zi, nu-i asa? ) asa ca eu sunt intr-o vacanta continua si daca ma mai teleportez la servici de 5 ori pe saptamana!
si tu vrei sa zici ca bibeloul ala l-ati luat ca sa va pazeasca pe voi de hoti? hoti de vise , nu-i asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

eu nu am facut niciodata yoga, dar sunt convinsa ca tu te-ai deschis prea tare , bufleo, de aia ai ramas fara nici o energie si ai adormit!
cat stau al tai?

Hmmm ... vrei sa spui ca trebuia sa strang picioarele inainte de a deschide capul ? Huh, nu m-am gandit, picioarele le-am gasit primele, s-au deschis repede, am facut si eu, mai intai, ce a fost mai usor ... pana sa imi gasesc capul si tunelul de energie care sa treaca prin el, am "passed out".

O sa afli cand pleaca ai mei ... ca pleaca tot cu avionul, tot cu Lufthansa, tot prin Germania ... si cu copiii mei dupa ei.
Sa vedeti atunci film de actiune ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello

VIVI-LA MULTI ANI PT DOMNISOARA CEA FRUMOASA!

Multumesc tuturor pt ganduri, vi le intorc inzecit

Sefa-da normal ca totul a fost ok asa cum ti-am zis de la inceput, si mama a ajuns cu intarziere dar ea nu a avut norocu' alor tai. i-au confiscat astia de aici cremele de arnica ca le-a pus in bagaju de mina...E asta e acuma, sanatosi sa fim.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ce bine e acasa!
N-am avut somn azi-noapte, asa ca la 4.20 ieseam pe poarta azidimineata. Pana sa se lumineze, eram la Sinaia. Ningea binisor, dar au curatat astia soselele si au dat cu sare...am mers bine. Apoi la intoarcere a fost si mai bine...dar pe la Otopeni a inceput sa ninga la greu. Deci in Predeal nu-i atata zapada ca in Bucuresti. La Tg. Mures era cald, dadea sa iasa si soarele...
Diseara cred ca adorm la 9 ca gaina...
Acum la voi.
Viviana, sa traiasca fata. Sanatoasa si frumoasa. Si noroc mult. Se prea poate sa va mai supere cu una-alta, dar in scurt, foarte scurt timp e pe picioarele ei, va lasa cu ochii in soare. Si atunci sa vezi...
buflea, bine ca te-ai linistit. Vad ca nu te inghesui cu berea, adica daca n-ai promis, nu dai, nu? Zi-ne de tatal tau, ce zice ca face (cu sanatatea, nu cu chitul de rosturi...). Cu chitul ala...esti suparata pe el? Ca e munca de ocnas, soro pinguin...se da jos clasic, prin racaire, iti dai seama ce inseamna...dar de ce sa-l dea jos? E ciobit sau doar murdar?
Daca n-am zis nimic nu inseamna ca n-am vazut ce a scris Dnisam, dar n-am putere sa zic decat ca-i tin pumnii. Stiu prin ce trece, deci stiu ca-i trebuie mult curaj.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Vivi,l amulti ani don`soarei,sa aiba parte de tot ce e super pe lumea asta....
Ruf....welcome back,sa stii ca ne lipsesti....



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Buflea, acum am aflat ca mama ta e colega cu mine de breasla (iertata-mi fie comparatia, la experienta dumneaei). Si inca ceva in comun cu tine: si mama tot profesoara de matematica. Si cand vine la noi o asteapta un vraf de nasturi de cusut, ceva tivuri ... desi in ultimul timp nu o mai ajuta vederea si le coase pe ghicite.
Am trecut cu bine peste inspectie, a fost una din inspectiile necesare sustinerii gradului didactic II, mai am una peste o luna si examen la sfarsitul lui august.

Ma duc ca am de facut un subiect de test, dar am intrat in fuga sa vad cum e cu berea ... vad ca si Rufus o asteapta.

Mergi la inceput