Primavara inutila (rondeluri vesele de pinguini)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ralu! stai in Teiul Doamnei??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

Ralu! stai in Teiul Doamnei??


Nope,Militari .
De ce?Tot asa vesel si fresh e si p-acolo peisajul?

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

nu, dar curtea interioara imi era tare tare cunoscuta, credeam ca esti vecina cu niste prieteni buni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Buna de dimineata la mine ... ia uitati-va ce zambet larg am , ,

Puah ! Nici nu stiu cu ce sa incep ....

1. Avionul din Germania a ajuns cu o ora intarziere, odata cu alte 2 avioane - unul de Cancun si unul de Londra. La cele 10-15 ghisee de vama s-au strans 1500 de persoane impartite pe cetateni si ne-cetateni ... la astia cu greencard nici nu s-a uitat la fatza. Mare noroc fetelor, mare, mare noroc ...

2. Desi mai au si sapt asta after care, copiii nu mai vor sa se duca ... nu ma asteptam, ca acolo fac sport, se joaca ... au vazut valizele bunicilor si au impresia ca sunt pline cu jucarii.

3. Lali, Alinta ... da, sa discutam despre stres. Mai am o buna amica care a zis ca vrea sa ma trimita la yoga ? Really ? ... yoga pentru mine ? Pai am incercat o data, acum vreo 3 ani si imi aduc aminte ca am adormit ...a venit o duduie in sala aia, ne-a pus sa ne descaltam, ne-a intinns pe acolo ca un elastic si in final ne-a stins lumina si ne-a pus sa deschidem nu stiu ce canale de energie prin cap si sa le dam drumul printre picioare ... va dati seama ca pe mine m-a pierdut aici. Am desfacut picioarele pentru iesire, dar pana sa gasesc eu sa deschid intrarea, pe intunericul ala, venita de la serviciu si cu muzica aia linistitoare ... la mine s-a rupt filmul. M-au trezit la final sa-mi spuna ca s-a terminat clasa.

4. Trebuie sa ma duc inapoi sa vad ce am promis ieri ca fac daca ajung ai mei cu bine ? Sper ca nu cine stie ce traznaie de care nu ma pot tine ... de ce ma invita Laura la Rina si Rall la zumba ?

Am promis ca slabesc ? Aoleu, aoleu ...

5. Si cu asta am terminat despre mine ... in urmatorul post trec la "despre voi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

1. Viv, Multi Ani pentru Nashparlie ... ii doresc sa isi indeplineasca visele, sa zboare cat mai in sus, cat mai in larg si cat mai departe, cu tehnica, astfel incat sa poata face orice isi doreste, pe cerul vietii. Nu-mi fac probleme de norii si furtunile care ii vor iesi in cale ...sunt sigura ca tu si Celcesfrrr, o sa bateti din aripi in avans ca sa ii faceti drumul cat mai insorit.

2. Si eu am remarcat bucataria lui Kari ... m-am uitat la dulapuri, la ustensilele de bucatarie, la podea si am remarcat laptopul deschis pe un coltz de masa ... erau si ciupercile in poza, ca cred ca mi-au scapat ?

3. Sunny cea cu fundul in colac, tu unde esti draga mea ? Nu esti in Romania ?

4. Sunny cea din Praga, frumoasa zambila ta ...huh ! ce aproape e Praga de Romania, norocoasao !!!

5. O fi ajuns Rufus la Tg Mures cu bine ? Rufule ma intreb daca nu cumva lucrezi pentru compania colegului meu de liceu care asta face : proiecteaza mall-uri comerciale ... nu stiu insa daca le si construia, sau doar facea partea de proiectare.

6. Barbata-meu s-a dus cu masina in service si mi-a trimis o poza cu un Audi A4, rosu-caramiziu metalizat, modelul 2013 ... SUPERB. Sper ca nu are de gand sa-si schimbe masina ... sper, sper ...stiu, stiu, yoga, yoga, nu ma stresez

7. La mine raportez soare si frig ...am zis frig nu ger, da ? Zapada deloc.

8. Acum ca m-am linistit cu ai mei, poate ma apuc si eu sa fac taxele familei ... recunosc ca acum cateva sapt am mintit cand intrebata fiind daca le-am facut am raspuns ca da, sunt aproape gata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

am fost sa iau copchilu' de la scoala, guess what, ninge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

nu, dar curtea interioara imi era tare tare cunoscuta, credeam ca esti vecina cu niste prieteni buni


Intre blocuri e peste tot la fel,cenusiu si deprimant,dar sper ca n-ai vazut si grilaje ca ale mele ,ca ma oftic .


Dna Bufleawelcome back,acu' vorbeam cu inima ta.
Daaaa ai promis ca slabesti ,ca iei potul cel mare la loto ,data viitoare ca acum l-a luat altul,si ca ne fericesti cu o insula tropicala in loc de ghetar.

Andra ,mamica de 3+1 album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

La multi ani, Minune de Viviana! Sa ai parte de multe bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serialbastre spune:

Pana caut o bucata poza zambareata, o las pe cea serioasa. Nu suporta amanare, vad ca e concurenta serioasa si nu putem ramane mai prejos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

hello,
gata, mi-am mai luat o grija ...au venit parintii lui Buflea!
buflea, va doresc sa va bucurati din plin de aceasta venire.
dar nu am inteles , tot ieri a venit si mama lui denisa...si o sa va vizitati? e super!
deci,acum pot sa-mi incep ziua....si sa-mi vad de trebele mele...dah......nu sunt in vacantza eterna...cum se crede pe ghetzar.

alina, vorbesti ca barbate-miu...cand imi zice ca sunt in vacantza atita timp cat nu zic la nimeni "yes sir, no sir!", imi beau cafeaua la terasa privind la trandafiri si ascultind pasarelele si ca sa mai ies din plictiseala ma duc la shopping...

la mine, vacantza e exact ca in pozele lui Sunny...
atita timp cat gatesc, spal, trabaluiesc prin casa, curte...ce vacantza e asta?!






Mergi la inceput