Primavara inutila (rondeluri vesele de pinguini)

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

seara buna pinguinilor


lali, zbor lin si distractie maxima. hai ca e scurt pana la Frankfurt. si de acolo inca o aruncatura de bat pana la Paris.

Viviana, e prima data cand zboara copila singura? va fi o experienta buna. tu profita de zilele libere.

mado, nu merita nervi.

carmen, pe mine ma primesti la tine? pana ajung eu... nici viza de america nu mai am , a expirat anul trecut.

buflea, deci treci la dieta? vezi ca are Viviana o reteta cu/pe tavan, sau poate o vrei pe aia cu covrigi lui Celcesforaie. sfat important, lichideaza mancarurile tentante din casa. si evita sa pleci la cumparaturi nemancata. ah, inca astept fanfara cu imnul.

ups, se termina vacanta. copii sunt tristi. ar vrea o vacanta permanenta. ieri le-am spus ca sufera de tastaturita. au o viteza fantastica la butonat telefonul. in schimb punga cu altpapier zace dupa usa din bucatarie. plus ca iara s-a umplut o punga de borcane si sticle.




PS va rog mult, daca vreti sa dezbateti cine si de ce a plecat, deschideti subiect separat.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

sefa, nu e prima oara cand afirmi cu atata siguranta ca suntem cititi si de altii, vaz ca aproape stii si de cine. de unde ai convingerea asta sau te bazezi doar pe intuitia ta?
daca asa e si mai si barfesc pe seama discutiilor noastre nu pot sa zic decat ca ... e urat, mai !

carmen, de fapt nu m-ai contrazis dar si daca ma contrazici e ok ca nu m-am nascut eu buricul pamantului sa le stiu pe toate!
chestia cu neinlocuitul eu o vad ca indiferent cine pleaca , soarele rasare tot din locul acela si nu se opreste pamantul din miscarea lui iar cine nu rezista inseamna ca nu a reusit sa se adapteze la noul mediu . stiti voi proverbul ala: "ce nu te omoara te face mai puternic".

carmaw , pe unde te-ai mai plimbat zilele astea?

eumada, respira adanc ! ce-o supara de fapt pe doamna educatoare ca nu prea am inteles. dar spune dupa ce te calmezi .

oh, ca iar uitam. rall, pe mine una ma doare la 3 metri in spate de razboaie si de ce cred americanii de ele. daca o fi sa crapam , crapam si fara ajutorul coreei!

pup tot ghetarul si pe surioara laurei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Am de invatat si ma simt tufa....stateam turceste si citeam cand...a inceput s aploua,vedeam ploaia pe geamuri,e cald in casa si-mi vine sa dorm...ce sa invat?Ma simt cam ofilita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Am de invatat si ma simt tufa....stateam turceste si citeam cand...a inceput s aploua,vedeam ploaia pe geamuri,e cald in casa si-mi vine sa dorm...ce sa invat?Ma simt cam ofilita.

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Asta cu"MA SIMT TUFA"m-a facut sa rad si in ultimul timp mi se intampla cam rar.Si apoi te simti cam ofilita.Cum te-ai ofilit ca cu udatul nu e problema in ultima perioada?
Asa prezinti mediul inconjurator de-l faci si pe Bacovia sa planga-n pumni de ciuda!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Uite ca acu` m-a busit pe mine rasu`....Bacovia imi place mult....e poetul meu favorit,da` zau ca a fost spontana postarea mea...am recitit-o si mi-am dat seama cum am scris...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

sunny day , eumada e tufa pentru ca ploua prea mult. o floare nu o uzi la nesimtire ca se usuca si moare.
eumada, hai recunoaste ca iti e frica, ca toti avem frica asta in noi. nu de cand ne-am nascut , ca daca ne era frica nu ne nasteam, de cand am inceput sa intelegem ce ne invata parintii.

ma uit la mine si ma sperii. sper sa reusesc doar cu iubire sa imi tin copiii pe drumul lor.

mereu uit sa spun si de altii care pleaca la londra , la paris, la tvr. dar pe tine ne unde te stie busu, rufus?
ce frumoasa e viata asta, nu-i asa? asa scurta si asa frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

De frumoasa e frumoasa,dar creierul meu refuza sa invete articol dupa articol....sper doar sa isi revina..pana pe 23.04....

Frica?Nu mi-e frica de bau bau,mai curand mi-e frica de oameni,iar de altceva nici nu vreau sa vorbesc macar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

sa ma dau cu capul de pereti? la mine pe pagina, in dreapta sau jos in subsolul paginii apar barbati si scrie 'singles in deiner nähe!' evident ca e un link care te duce in iad, pardon la barbati singuri.

buflea, Andra, am citit ca treceti pe rina de luni. este eficienta? Andra tu ai mai tinut, baga detali aici. ca as mai vrea sa scap de inca 4 kg. ma mantin de cand cu boabele si chiar mai mananc de trei ori pe saptamana... da parca m-as da pe leurda si urzici.


Laura, succes cu mutarea la sediul nou. ce sa-i faci? mare noroc au uni barbati.


mado, nu mai merge cu invatatul ca ti-ai pierdut antrenamentul. nu numai tu, eu aidoma.

am aflat azi ca firma vrea sa ma trimita la scoala din septembrie. cica sa ma specializez. adika sa fiu cu diploma, ca asa e la nemti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Hellou again,

Deci DA, de luni sunt la dieta, incerc sa o seduc pe Dna Rina ... sa vedeti atuncea vene infometate, poate mi se subtiaza si nu mai am ce taia .
Cred ca ar trebui sa atac pe doua fronturi si sa ma imprietenesc si cu Dna Zumba ... ufff, dar parca nu imi vine. Imi vine sa ma duc la shopping, ca nu mi-am mai luat si mie o carpa din toamna. Mai astept putin cu zumba, sa vad daca mai pot sa misc de ameteala dupa ce mananc disociat. Daca as avea si eu o prietena care sa traga de mine, sa nu fiu mereu singura pe la gymurile astea ...

Ar trebui numai 10kg - valeu, valeu, imi vine plang numai cand vad numarul ala acolo ...mai bine as inversa cifrele, sa-l fac 01

Si la noi se termina vacanta saptamana asta ...
Ai mei sunt la datorie - matematica bubuie la toate colturile.
Fiu-meu a intrat pe mana maica-mii care i-a mai scos aerele din cap ...cu plansete desigur . L-a trecut maica-mea la probleme cu doua necunoscute si dupa ce l-a lasat putin sa transpire si sa traga concluzia ca nu le stie pe toate, i-a aratat nu stiu ce metoda grafica prin care sa le rezolve. Fica-mea, simtind pericolul, a spus din start : Bica, eu nu le stiu pe toate, mie nu imi place matematica ... problema este ca nu poate scapa de socotitul pe degete ...degetele alea ii dau siguranta, memoria se pare ca ii joaca feste. Inca mai muncim la cele 30 de adunari si scaderi in 60 sec ...recordul este 21

Mai, dar Mickyy, Viviana, Aqai si restul lumii unde sunt azi ... or fi plecat toti "la Breaza" si noua nu ne-au spus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

buna-dupa-masa la voi!

pup pe toata lumea si mai ales pe kari ca n-am avut timp sa-i spun nimic direct in ultima vreme

si lui rufus ca nu am ajus sa-l felicit de serviciu nou si ... FAIMA :) la protv

... breaza zici tu. :) breaza universitatii si-a lui CMA ca iar am proiect de terminat pana diseara

Mergi la inceput