Primavara inutila (rondeluri vesele de pinguini)

Raspunsuri - Pagina 34

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Aaaaaa. Aqai, iti aduci aminte la inceputul anului cand eu eram sambata pe la serviciu si te invidiam ca matale erai acasa ? Te-am si intrebat de ce anul vostru nu se incheie si al nostru da ...
Soro, eu sunt ca orbul, nu gandesc, doar le potrivesc ...sa-mi iasa la reconciliere ... pai si daca ma minunez pe ce cheltuie unii banii crezi ca intineresc ?

Alinto, nu am inteles ...deci avem si nou le-urda aici in America ?

Sunny, da, da - daca citesti fara dictionar carti tehnice, eu zic ca te descurci ... nu mi se pare o engleza pretentioasa, nici macar cuvantul "humping" nu l-am auzit . Dar poti sa incepi cu Babyville ca aia e tradusa in romaneste.

Gata, capul la fund ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
Sunny, da, da - daca citesti fara dictionar carti tehnice, eu zic ca te descurci ... nu mi se pare o engleza pretentioasa, nici macar cuvantul "humping" nu l-am auzit . Dar poti sa incepi cu Babyville ca aia e tradusa in romaneste.


ma risc si iau una in engleza, ca vreau pentru kindle

si-s dezamagita, ca am aflat aici ce inseamna "humping"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Cu aceasta ocazie am descoperit Pinguinii Veterani … multi … Viviana, Laura, Lali, Kari dintre scriitori



astept coronita cu leurda. si nu oricum asa la intamplare, cu fanfara cantand imnul. sunt cu mana dreapta pe piept!


mai am de citit.

edit, credeam ca mai sunt doua pagini, cand colo doar doua postari.
mie imi place tare aici, ma simt bine si e locul unde ma relaxez la maxim. plus ca ma simt asa ca intr-o gasca plecata la distractie.
despre Tanti Z numai de bine. si cu asta am spus tot!

in alta ordine de idei, m-am descurcat onorabil pana acuma de cand au copii vacanta. adika le-am lasat lista cu ce au de facut. maine are barbatul liber, deci primeste si el o lista. azi a venit doamna la curatenie, deci m-am scos pe saptamana asta cu treburile. intelegeti, cineva trebuie sa dea ordine.

Aqai, nervi si rabdare de fier.


deci s-a trecut serios pe verdeturi si ierburi aromate? pai leurda de-asta vreau si eu. ah si as mai vrea o urda, dar branza de data asta. o placinta cu urda...












Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

CCE link,ce link?Unde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Lali, nu mi-ai spus/ Adica baiatul dotoritei baiaului tau merge in aceeasi excursie cu fii-mea?

Da, Buflea, ale fusera inceputurile.
Tot in contextul ala, Mirela desprecopii a adaugat la titlu "si sushi de Madagascar"

Anka74 mi-a fost (imi este) are draga si e o tipa misto.

Ps. nu ma intorc sa pun turile acolo unde rebuie.
Pur si simplu tasta a cazut si a ramas doar un sfarc de cauciuc. Ma rog, asta am io impresia ca tot impung un sfarc.

A_alina, unde is eugeniile alea? Ca m-am saturat sa tot transport cate 30 de pachete de eugenii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Nu prea-s obisnuit la servici asa, ca un domn
Deci am un card de acces sa merg cu liftul, doar la un anumit etaj, si sa intru in holul firmei, la receptie. Apoi am altul cu care intru in zona de birouri si ies de la buda, ca de intrat intru la liber, doar prin apasarea unui buton. Probabil s-au gandit sa te lase sa intri liber, daca ai o urgenta risti s-o lasi la uasa. In salile de conferinte si la bucatarie e fara card. Oricum, inca stau sa ma gandesc de fiecare data cand intru sau ies de undeva. Pana ma obisnuiesc, firma se muta in alt spatiu, peste ceteva saptamani.
Calculatoarele merg ca mortu', orice comanda trece intai pe la Londra. Drum lung, frate...dar asta-i regula, sa nu facem ceva sa nu stie stapanirea. Cred ca in curand o sa se intrebe aia cine naiba e cu forumul asta, ca prea e accesat...
Mie imi place asa, mai in natura, pe santierele patriei...dar ma sacrific, ce sa fac?
Deocamdata trimit mailuri si incing telefonul, licitatii, corespondente...si ma informez cu privire la viata colegilor, ca asa-i la gramada, se aude tot. La altii, ca eu cu Tora ne scriem SMS-uri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Acu` ca am un pic de timp,va iau pe toate la rand:

Viviana,drum bun odraslei si sa ne tii la curent..
Bufleo,...da` ai tai ce mai fac?

Vad ca depanati amintiri..eu v-am descoperit tarziu,dupa ce a facut greseala sa se ia de mine Tanti Zavaidoc...unele vad ca o admirati..eu sincera sa fiu,atat de multa rautate si jigniri nu am vazut niciodata.Au fost vreo trei subiecte ,cine are timp le scoate in care se amuzau copios cu jigniri masive TZ BalantaTM si alti cativa....Numa ca io -s ....Am obiciul sa spun lucrurilor pe nume fara sa ma tem de consecinte(mi le asum).

In alta ordine de idei,eu urasc urzicile,leurda,slata verde,castravetii...imi plac doar rosiile....si ardeii...

Rufus,chiar cum merge jobul?
Edit...vazui ca ai scris odata cu mine...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mei, dragelor si dragule, va spun de pe acum.
Le avion pleaca la ora 15, duminica.

Maine am alergatura, sambata calcat si bagaje, dar oricum va tin la coirent.

Si este prima, dar prima tabara sau primul sejur in care merge.
E mare deci nu ar trebui sa ne facem probleme, pentru ea e o aventura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Despre inceputuri ...imi amintesc vag,eram in pasa aia de izolare de toti si toate ,nici pe TZ nu mi-o amintesc decat vag,in concluzie ma informez de la voi si daca le arhivati pe prima pagina si am timp probabil o sa lecturez.


Citat:
La altii, ca eu cu Tora ne scriem SMS-uri...

Rufus un adevarat domn cum imi si imaginam.

Viviana mie mi l-a rezolvat Robert,are copilul asta asa un melanj de vulcan si zen,ciudat,a scos toate tastele a curatat tot,apoi le-a montat la loc,m-am inchinat si cu stanga si cu dreapta.La faza cu sfarcul ,asa arata cum altfel sa-i zici?!

Citesc din urma ca sigur am uitat pe careva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Cu tot respectul pentru "strabuni" (unii din ei vad ca au supravietuit), nu se compara atmosfera. Nu ca nu eram eu atunci si sunt acum, dar mi se pare mult mai relaxant acum.
Nu conteaza.

Aqai, tinem pumnii. Mai, eu cand va aud ce si cat munciti si invatati, zau ca-mi vine sa ma fac mic si sa ma var sub birou. Bravo voua!
Viviana, pupam fata si ii dorim distractie placuta! Iar voi reluati-va tavanul in stapanire...trai, neneaca! Cat? O saptamana? Uau...
Laura, tu nu mai treci pe aici? Ce fac gemenii?
Rox, mi-ai placut cu supararea ta pe Patrick...pai soro, daca-l chinui cu pianu' in baie, cand sa mai faca sport? Timpul nu-i pierdut. Vreau sa va spun ca sala de atletism e plina de fete si flacai adolescenti care vin sa faca miscare, fara performanta. Ca asa vor ei. Nu-i impinge nimeni. Si alearga si ei cum pot, arata cum arata...dar vin cu placere. Pe mine m-au lasat masca.

Mergi la inceput