Primavara inutila (rondeluri vesele de pinguini)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Sa va spun, sa nu va spun? Sa va initiez, sa nu va initiez?
Hai sa va spun.
Deci asta e definitia la humping, am mai invatat azi ceva.
http://en.wikipedia.org/wiki/Humping
http://wiki.answers.com/Q/What_is_sexual_dry_humping

Deci pe bune de nu o iau pe campii, daca eu la 40 de ani trebuie sa invat chestii din astea de la copiii de nici 9 ani si daca eu trebuie sa ii explic copilului meu de la varsta asta ce e sexul. Sau ma apuc de homeschooling odata cu Michelle ca se pare ca nu am scapare.
Deci, acum vreo 4 luni a avut Eric un proiect in care trebuia sa faca un quilt din 4 bucati cu 4 traditii din cultura de unde provine. Noi am facut despre oua incondeiate de Pasti, plugusorul, colindele si martisorul. Il pun pe copil sa invete ce si cum despre fiecare traditie si sa prezinte clasei lui. Cand ajunge la martisor, spune ca in vremurile stravechi era doar o ata rosie si alba. el in loc de yarn a spus (in engleza bine-nteles) hemp thread, care se citeste la fel cu hump, care inseamna ce v-am spus mai sus. A ramas asta nedumerit de ce rad copiii de el, dar a crezut ca rad de traditia martisorului. Ghinion de nesansa, Eric se duce vinerea dupa scoala la after-care timp de 3 ore pana il iau eu (in restul saptamanii nu se duce, vine acasa cu o babysitter ca prefer sa isi faca lectiile in liniste). Si colac peste pupaza un baietel s-a apucat sa faca fun de proiectul lui Eric si la after care, repetand cuvantul hump si facand miscarea specifica din bazin, fara insa sa aiba pe cineva in fata. Eric a realizat ca nu e ok ce face ala, dar nici nu a spus la staff si nici mie. Trec 4 luni si se intampla minunea de vineri. Mi-a zis ca acum e prima data cand cineva ii face lui asa ceva( e alt baiat cel care i-a facut asta vineri, nu cel de acum 4 luni care i-a aratat doar) si ca nu a mai vazut nici pe nimeni repetand chestia asta.
Asa ca eu una azi, am venit acasa, am luat copilul si ne-am dus la after-care si am raportat. Mie mi se pare destul de grav ce s-a intamplat, data viitoare aud ca au avut contact sexual acolo, doamne fereste.
Eu nu pricep, de ce trebuie sa afle atat de multe lucruri de care nu are nevoie sa le stie de la varsta asta? in ce fel de societate bolnava traim?

NOTA: scoala lui e scoala de 10 din 10, deci ffff bine cotata din punct de vedere al rezultatelor scolare. Daca nici la scoli bine cotate nu e safe environmentul, atunci unde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata primavaraticilor!

Kari, imi vine sa te pupez la ce mesaj ai scris! o fac asa, macar virtual....

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta
ma gandesc ca poate doctorii ne invata si cum sa operam nu doar cum sa schimbam pansamentele.
nu-i asa , roxana? ca daca mucii necesita spitalizare o operatie poate reusim sa o facem acasa, pe masa din bucatarie

mda ma, cam asa! lucrurile astea cauzeaza debandada in plus intr-un sistem faultat din orice parte.. nu incep sa dau din taste acum, dar asa de multe lucruri s-ar putea rezolva cu implementarea reala a unor proceduri simple si de bun simt.... of! :(

Michelle, ma uit de acasa, la munca nu pot. e dintr-o biserica evanghelica predica?

Ralu, felicitari pentru Robert!! super realizare!!

vai nu mai puneti sare pe mine cu sportul, va rog. minunatul meu fiu este complet anti-sport (SI la asta este leit tatal dumnealui). a facut baschet si a renuntat ca nu. acu in afara de pian nu mai face nimic extra, dejaba il tot momesc cu diverse. sa vaz ce spor am cu mandrulita, ca vaz ca ea are mai mult talent la dat cu picioru in minge decat frate-su.....


laters, people!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea
[nu la prima "hamping" - whatever this means, ca nici eu nu stiu .


eu crez ca e "humping" de la you know what

Carmen, si eu as spune asta profesorului. ca e de zis.

na ca acu vaz ca ai scris si tu de definitie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Aveti ditai limbarnita....ntz,ntz.....

Am citit pe sarite...continui sa fiu confuza rau....azi ploua...aseara am intrat la 8.30 pm in casa....am cazut lata...s-a ocupat de Eva barbatu`..eu ma uitam intr-un loc fix de oboseala.

Va pup pi tati,deseara incrc sa intru serios de tot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Neata. Harnicute mai sunteti la scris !

Kari, pentru mesajele tale.

ralualexandrei, felicitari pentru baiat. Super realizare si, da, mie mi se pare OK sa-l bati la cap si cu scoala. Eu eram intr-o vreme mare fun rugby, ca doar sunt din Baia Mare, dar mai nou nu prea mai stiu ... am fost totusi la un meci al nationalei acum vreo trei ani cu niste prieteni.

Bufleo, n-am plecat inca, abia la sfarsitul saptamanii, insa deja pregatesc bagajele cu ochii pe prognoza meteo.

Carmenbr, si eu zic ca e bine ca ai raportat, mai ales ca pentru acel copil nu prima intamplare de acest gen, din cate spui tu.

La noi zile foarte aglomerate, munca multa, alergatura si timp putin, copil care cuminte pentru ca vrea zile cat de multe in Disney.

toti pinguinii !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Helaaaau, helaaau, si neatza dragelor si dragilor,

Nu am apucat sa citesc mai nimic din ce ati scris.
Raportul pe scurt:
- odrasla nu si-a mai facut nicio petrecere in pijama. A zbarcit-o si ta-su o zis a nu are incredere in ea, asa ca a mers cu noi la Breaza.
- ne-am distrat la Breaza de nu se poate si ne-am relaxat mai mult decat se cuvine
- nu am avut internet acolo, dar oricum nu ne luasem laptopurile
- a fost prima oara cand am luat cu noi numai pijamalele, papucii si ceva schimburi.
- am lipsa de la laptop tasta "t" iar "c" si "l" is intepenite.
- trebuie sa il repar insa nu am timp
- la Breaza am fost cu mai multe familii prietene si am aflat ca pe afara e vopsitt gardul... in fine. Ne cunoastem de atatia ani si m-am cam intristat.

Ma pregatesc intens pentru plecarea la Paris.
Diseara ma duc la sedinta plecarii, la liceul Moisil - nu prea sttiu unde e, da' ma descurc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana
Diseara ma duc la sedinta plecarii, la liceul Moisil - nu prea sttiu unde e, da' ma descurc.



e usor usor, pe bd. Timisoara, intre AFI si Plaza, pe partea stanga cum mergi in sensul zis de mine, este a 4-a strada pe stanga (daca numar eu bine si vad ok pe Google). treci de REBU si faci stanga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Neatza si o cafea

Vad ca a aparut Vivi relaxata si in forma de plecare la Paris-nu merge doar printesa singura
Lali-petrecere frumoasa la Disneyland-sunt curioasa dc cel din Paris merita vizitat pe linga orasul in sine si cate zile-ati luat bilete pt fast lineÉ
Roxana-help cu ceva sfaturi pt Londra,ce muzee merita sa atac cu copila dupa mine,pe Madame Tuseau nu mai vreau sa il vad, ca mi se pare aiurea sa ii arat figuri de ceara-mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Denisam, vom sta la unul din hotelurile din Disney si de acolo vom merge la Paris, cred ca in 6 zile vom avea timp si de una si de alta. Intrare in parc avem in fiecare zi, iar bilete pentru alte obiective din Paris nu am luat, ca vremea e cam schimbatoare si vrem sa profitam de zilele cu vreme buna pentru ce e in aer liber.

In rest vom fi prima data in Disney, nu stiu ce sa zic, sper sa ne descurcam cu toate si sa ne simtim bine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Stati asa, ca nu pricep...viviana, nu merge doar copilu? O insotesti?

Mergi la inceput