Primavara inutila (rondeluri vesele de pinguini)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Ruf,era samsung nexus...cadou...nu l-m mai gasit si voi evolua cu alta scula,cam slaba.

Mi s-au ars saleurile in cuptor,tipa care a facut curat nu a curatat baia cum trebuie,la service mi-au zis ca baietii catolici au liber...ce mai azi sunt ciufi rau de tot.Deseara merg la o chermeza da` nu am chef.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Ah! Mie inca nu mi s-a intamplat sa n-am chef de o chermeza...
Mada, care-i mai tanar? (dintre noi doi...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Sa sed cateva ore pe un scaun,timp in care sunt afumata si toti beau in jurul meu...nu e incantator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Da, te inteleg cu afumatul.
Dar cu bautul exista o rezolvare: apuca-te si tu
Sa vezi cum se schimba starea de spirit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Da, te inteleg cu afumatul.
Dar cu bautul exista o rezolvare: apuca-te si tu
Sa vezi cum se schimba starea de spirit.



"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


.......urasc alcoolul din pacate,desi in studentie faceam baute....adevarate..dar asta pna in anul 3.Dupa,din`98 nu am mai pus alcool in gura.Ca-mi vine sa fumez la bautura.Mai bine fara.Sunt sensibila(delicata de mine) si nu prea tolerez alcoolul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Rufus detaliaza rogu-te reteta aia de intarire a imunitatii sau roag-o pe Tora.

Eu am avut program de voie de la 11 la 13 ca a stat Klaus cu tero asa ca m-am dus la salon,m-am vopsit ca nu reuseam neam sa ajung la nuanta dorita vopindu-ma acasa.

Am tras o tura de piata si acum sunt....tananana in bucatarie,execut o mazare cu carne de vita(am avut noroc ca am gasit un rasol alb superb) si aripioare KFC pt diseara,de prajituri nu va zic ce fac ca ma injurati .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Aloha ...de pe locul une am WiFi ,

Mada, ti-ai pierdut Nuxusul ala ca al meu ? Bun telefon, pacat ...baga un Samsung Galaxi ...la noi a aparut 3 acum. Dar mie tot Nexusul mi se pare mai frumu.

Mai, terminati cu imunitatile astea ...apropo, cum mai stai Rufus cu raceala ? Ca sa va dau motiv sa ma contestati, o sa va spun ca eu nu cred in medicina asta naturista mai mult de-un ceai ...rectific, cred ca nu face rau, dar nici nu vindeca, intareste, apara, protejeaza ...etc. dar a venit mama frate, m-a capiat ...deja ...cu ce credeti ca a inceput ? Cu cuptorul cu microunde ( Toraaaa) ...ca e nociv, ca sa incalzim la cuptorul cu gaz, mi-a adus si niste vase de sticla tocmai din Romania, pe iarna aia, ai mei carau cioburi prin geamantan ...apoi a continuat cu aluminiu, si asta cica ne omoara, sa gatim doar in tavi ..ups, dar nu de teflon ...altul impotriva noastra, ne trebuie ceramica ...bine ca e grea si ii punea sa plateasca la avion, ca precis vedeam si ceramica din Romania....in fine, ce sa spun, nu spun nimic, tac si dau ochii peste cap. Stiu, stiu, n-am dreptate ...

Bun, acum sa trec la Ralu ca numai ea mai baga un meniu serios ...deci mazare am facut si eu pt sapt asta care a trecut ...astept urmatorul fel de mancare, adica idei ...

Si mai am o intrebare ...ce fac tero draga cand gatesti asa industrial ? Ca ai mei invariabil se bat sau se uita la TV ...asta daca nu au ceva sporturi ...eu de aia plec de acasa ...

Viv a zis ca ne scrie de pe buda din Breaza, nu ? Or fi ceva probleme ?

Androix, draga mea, tu de ce nu ne scrii decat cand tzip dupa tine ? Nu dam copiii la tenis la vara ? Am citit un subiect cu tabere de tenis ...

Serialbastre, tu spui a nu mai vrei sa gatesti ? Tu draga mea ? S-a intors Suceava cu fundul in sus ...

Va las ca mi s-a uscat fundul ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Nu am reusit sa citesc din urma dar daca am prins bine ideea, din ce spune Rufus...vreau sa va marturisesc ca in ceea ce ma priveste declick ul scriiturii la mine s-a produs dupa ce am nascut primul copil. In 2007.

Am trait asa un sentiment ... ca nu-mi ajunge doar sa vorbesc despre ei, cu ei, ca nu e deajuns sa ne jucam...
Emotiile pe care le traim impreuna mi se par atat de pretioase incat, consemnarea lor ar putea cumva sa le prelungeasca si sa le dea rezistenta peste timp.

In fiecare an de ziua lor le scriu o scrisoare... cu cateva idei despre ce ne-a traversat viata si ce a insemnat anul care a trecut. Tot in acest spatiu, cumva dedicat doar acestor insemnari, scriu despre noi, despre familie si obiceiuri de familie in special....despre traditii si emotii ... asa cum le simt si traiesc eu.

Apreciez insa ca, toate astea au insemnatate pentru noi. Si cam atat.
Dar e suficient.





Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (4 ani) si Teo voinik (6 ani)

Secret Bunny!!
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Sefa- Esti pe drum? Hai ca am pastrav si niste super yummy cookies!
A si tenis is mandatory in Ro dar eu Nu recomand tabara- cu teacher 2-3 times is so cheap compare here:)
I'm going for a walk!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

seara buna pinguinilor

vine iarna inapoi. parca nici n-ar veni pastele....
in fine. conform traditeti nou instaurate in bucataria mea, acuma am pus cozonacul in cuptor. nu am reusit sa ma incadrez astazi dimineata in timp, l-am framantat dar n-am mai avut vreme sa il pun in cuptor.
dimineata am crosetat musaca de cartofi, spanac, o supa de vitel, rata la cuptor. maine fac si legumele la tigaie plus o salata. observati ce vrednica am fost, da?

deci Rufus, lamaie si morcov plus miere?

mado, nici eu nu m-as duce sa ma afum si sa vad cum alti se imbata.

Denisa, pastrav?

Paste fericit celor ce serbatoresc maine.



Mergi la inceput