Primavara inutila (rondeluri vesele de pinguini)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Aqai

buflea, dar la voi nu e liber good friday?


Pai eu ce spun Soro ...ca in general e liber.
Eu lucrez intr-o companie "speciala". ...dar sa creada ei ca "lucrez" azi ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea,astazi e Good Friday...Easter e Duminica...nu pica niciodata vineri.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Denisam
Buflea-deci cand vii
Hai ca noi pregatim o plecare la cottage,asa ca suntei more than welcome:)

Bravo soro, ma inviti la tine si pleci la cottage ?

Cand mai vin in Canada ? Cand imi trece rana amenzii pe care a luat-o barbata-meu in toamna, in drum spre Canada ... dupa ce ne-am luat avocat, l-am platit o caruta de bani, am reusit ca din cele 8 puncte bine meritate, sa obtina 3 ... pai o sa platim asigurarea pentru aceste 3 puncte, urmatorii 5 ani de acum inainte ... vedeti cum se pune soferul cu botul pe labe si i se micsoreaza apasarea pe pedala de acceleratie ? Scurt, cu biciul banului ...sa-l vedeti pe al meu cum conduce acum ...am fost in CT, drum de 1 ora, nu se mai termina, banda din dreapta scrie pe noi ...daca vedeti vreodata pe autostrada un AUDI fortzos incadrat in fatza si in spate de BUICK-ul pensionarului american, atunci sa stiti ca noi suntem ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Maiiiii cu voi nu se poate....daca sa va inveselesc nu pot,sa va stimulez apetitul asta pooot.
La cuptor sade o prajitura cu capsuni,pe masa asteapta randul o placinta cu branza,in oala bolboroseste o ciorba de loboda si pe dulap sta cracit(nesimtitul) un pui pe sticla

Vreti si poze????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

bucura-te de 3 puncte. io ii mai citesc jumatatii din goana dodge-ului: 50 km (above limit) - se ia permisul, road-side seisure pt vehicol, amenda maxima 10,000 $ - asa sunt niste afise de frumoase si imbietoare :) dupa toate astea, de asigurare nu mai zic nimic :)))

io cred ca el merge relaxat in continuare ca din goana masinii n-ajunge sa le citeasca vreodata asa ca nu il streseaza nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

weekendul asta incerc sa-l prind pe sotz in toane bune de discutat si facut planurile pt remodelarea bucatariei...e asa de complicat planul...ca nici nu vrea sa vorbim despre el.

Hai ca mi-ai ghicit gandurile ... si eu trebuie sa-l prind pe al meu, si al meu evita subiectul ... sa-mi spui in ce sutien si babydoll ti-a reusit, ce culoare ii amortzeste vigilentza ca sa incerc si eu ... desi, eu in babydoll ? Mai bine as incerca cu o poza ... cum nu ma pot desparti inca de melancolie, pacat ca nu am una cu bunica in babydoll. Poate ma ajuta draga de ea sa schimb si eu bucataria

Hai ca ne dau astia pizza ....bai spuneti voi daca nu sunt imbecili. Lumea e in Vinerea lor Mare, tine post, nu mananca alea, alea ...si ei ne dau pizza. Nu mai spun de "alea, alea" care ar trebui sa elimine pizza din alimentatie pe motive de greutate ... persoanele de fatza se exclud, da ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

[quote]citat din mesajul lui buflea

Pai Sunny, se pare ca ma spal de stresul de la "marea aterizare", scaldandu-ma in butoiul cu melancolie ... daca si tu faci la fel, intrebarea mea este : "ce costum de baie porti matale la melancolie ?" ... stii ca eu stau cu ochii pe costumele de baie ...

Al meu ? Cu fusta ca si la scaldatul in mare ....baiiii, dar nu stiu daca v-am spus ca mi-am luat o "fusta de baie" de la magazin care imi era mare, desi era aceeasi masura ca "fusta" de anul trecut ...
7
Mda, asa am crezul si eu, ca poate m-am subtiat.
"NU" spune cantarul meu ... cred ca americanii astia au promovat masura Medium spre "mai mult" ca sa spele depresia de pe fatza unora.
[/quote

Eu cand sunt melancolica ma apuca asa o deznadejde ca incep sa ma deranjeze hainele si incep sa le smulg depe mine de disperarea care ma apasa ,asa ca nici nu ma mai incurc sa ma mai gandesc ce costum de baie sa iau cand ma arunc cu capul inainte in butoi.Dupa ce ca sunt cu creierii praf si cu neuronii amortiti ma mai stresez si cu costumul de baie? Eu ma pot melancoliza numai la pelea goala...numai sa nu ma apuce in locuri nepotrivite ca am incurcat-o! Acum cativa ani ma putea apuca oriunde ca nu ma durea capul, dar acum...cam nasol...pentru toata lumea.ca ne doare capul in grup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sunny71
Eu ma pot melancoliza numai la pelea goala...numai sa nu ma apuce in locuri nepotrivite ca am incurcat-o!

,, ... indecento !!! Daca vrei te-ajut cu o bucata de vena si o lama ascutita. Asta pana pui o pereche de chiloti pe tine si un sutien, ca nu mai ai 20 de ani ca sa te ascunzi in spatele melancoliei si sa ni le defilezi pe ghetar ...

P.S. Si pune pranteza aia bine la "quote" ca de doua mesaje imi recitesc mesajele si am impresia ca imi vorbesti cu vorbele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralualexandrei
La cuptor sade o prajitura cu capsuni,pe masa asteapta randul o placinta cu branza,in oala bolboroseste o ciorba de loboda si pe dulap sta cracit(nesimtitul) un pui pe sticla

Vreti si poze????

Bine mai ralu, ma sacrific eu, ca si asa astia ne dau doar pizza, desert deloc ...

Deci ? Ce prajitura cu capsuni e aia si aia cu branza este dulce sau sarata ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Asa martira mea.Branza e dulce impanata cu stafide mari,mari de tot ,aurii

Mergi la inceput