Primavara inutila (rondeluri vesele de pinguini)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

In alta ordine de idei, si la noi azi e Pastele Catolic.

Ma uit pe geam si trebuie ca trei sferturi din companiile Americii sa fie la biserica, numai prostii la serviciu. Da, ati ghicit, ma uit pe fereastra biroului meu . Ah ! Ca sa-mi mai pun putina sare pe rana, o sa va spun ca eu lucrez intr-o companie europeana ... corporatia e in vacanta desigur.
Astept sa ne dea drumul mai devreme ...

Acasa, toata lumea e acasa - ai mei, copiii care nu au scoala si barbatul care lucreaza intr-o companie normala.

Weekendul asta totul e mort - nu avem hockey, nu avem meci de soccer, magazinele sunt inchise, afara e soare si din pacate este frig ... din fericire la ski e inca deschis, asa ca maine vreau sa le arat si alor mei resortul de ski si sa mai tragem o tura de final de iarna.

Acum ca nu mai am de spalat, de gatit, de facut lectii cu copiii, am atata timp liber ca nu stiu ce sa fac cu el ... asa trebuie sa simta si cei care ies la pensie. Cred ca e cazul sa ma duc la gym ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Citat:
Cred ca e cazul sa ma duc la gym ...

Bag majoretele?

Sa va amuzati nitel.

Ies din carantina pe la ora 15 si plec la piata,ajung acum o ora acasa si Robert imi propune sa mancam impreuna ce dragut.
Aprinde cuptorul sa reincalzeasca carnatii,dar de fapt nu-l aprinde,ma rog il aprind eu (bine ca avem detector de gaz ca ingerasi ne face copilu' asta)si ne asezam la masa ,masa mare de 12 persoane nedesfacuta ehhh pai tot mica e pt coatele copilului care si le intinde si le intinde ca ajunsesem sa iau dumicatul saltandu-ma de pe scaun sa ajung la tocatorul cu carnati.Iritata ii zic:
-Cand o sa-nveti si tu sa mananci civilizat?!
-Pai in public sunt civilizat!!!!
-Ok.Vrei sa-ti dau una sa ma vezi mai multe???
la bufnit rasul si pe el si pe mine si inainte sa va crizati(cei/cele care cititi incognito)
1.a fost o gluma caci nu sunt adepta bataii
2.n-as avea nici o sansa la 1.85m si 80kg ale lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sunny71 spune:

[quote]citat din mesajul lui buflea

In alta ordine de idei, si la noi azi e Pastele Catolic.

Ma uit pe geam si trebuie ca trei sferturi din companiile Americii sa fie la biserica, numai prostii la serviciu. Da, ati ghicit, ma uit pe fereastra biroului meu . Ah ! Ca sa-mi mai pun putina sare pe rana, o sa va spun ca eu lucrez intr-o companie europeana ... corporatia e in vacanta desigur.
Astept sa ne dea drumul mai devreme ...

Acasa, toata lumea e acasa - ai mei, copiii care nu au scoala si barbatul care lucreaza intr-o companie normala.

Weekendul asta totul e mort - nu avem hockey, nu avem meci de soccer, magazinele sunt inchise, afara e soare si din pacate este frig ... din fericire la ski e inca deschis, asa ca maine vreau sa le arat si alor mei resortul de ski si sa mai tragem o tura de final de iarna.

Acum ca nu mai am de spalat, de gatit, de facut lectii cu copiii, am atata timp liber ca nu stiu ce sa fac cu el ... asa trebuie sa simta si cei care ies la pensie. Cred ca e cazul sa ma duc la gym ...
[/quote



Eu nu ma mai joc! Intram pe forum sa citesc ce scrie Buflea sa ma radsi sa ies din butoiul cu melancolie in care ma balacesc dizgratios de ceva timp si cand colo ea se scalda (gratios desigur) in butoiul ei cu melancolie.Asta nu e bine, trebuie sa iti revii ca altfel ne scufundam cu tot cu ghetar! Pai de cand citesc eu ce tot scrieti voi pe aici ,niciodata nu am intalnit asa ceva ! Si te anunt ca este inadmisibil si te avertizez pasnic (deocamdata) ca daca nu iti revii o sa...o sa...gasesc eu sa ...ceva! Du-te la ski, bucura-te de prezenta parintilor, depanati amintiri si te rog sa te intorci cu alta stare de spirit ca sunt eu melancolica pentru toata ghetaraia.
Va doresc un vichend placut !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

buflea, dar la voi nu e liber good friday?

la noi e tot tot tot inchis, nu misca nimic, nici o paine nu ai de unde sa iei

daca te consoleaza, eu stau si ma uit pe geamul biroului de acasa ca am de lucru un proiect pt scoala, asa ca putem suferi impreuna. familionul meu profita de niste soare si au plecat sa caute serpi la dezmorteala prin paduri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

buflea, daca mai continui pe tonul asta de melancolie,moderatori ar trebui sa-ti dea avertisment....sa te invetze minte.
nu se mai poate!!!

ieri, William a reusit sa-mi iroseasca 1/2 zi, facandu-ma sa alerg din magazin in magazin pt un golf set(care tot nu l-am gasit...si cand am ajuns acasa am citit ca oricum avea review-uri f. proaste).

si asa conduceam si ma gindeam la bunici, strabunici...am venit acasa...am dat pozele vechi iar jos din dulapuri sa ma uit la ele...cate amintiri...dar mai ales cate povesti ascund si care nu le voi afla niciodata.

imi pare rau ca nu am stiut sa valorific mai mult momentele in care am stat alaturi de familie, de bunici,de strabunici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

hello
Rufus-lasa ca mai scrii si tu pe aici cand poti,dc ai nevoei de helpo cu proiectele, mai arunca si pe la mine dc te pot ajuta.
Buflea-deci cand vii
Hai ca noi pregatim o plecare la cottage,asa ca suntei more than welcome:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Pai Sunny, se pare ca ma spal de stresul de la "marea aterizare", scaldandu-ma in butoiul cu melancolie ... daca si tu faci la fel, intrebarea mea este : "ce costum de baie porti matale la melancolie ?" ... stii ca eu stau cu ochii pe costumele de baie ...

Al meu ? Cu fusta ca si la scaldatul in mare ....baiiii, dar nu stiu daca v-am spus ca mi-am luat o "fusta de baie" de la magazin care imi era mare, desi era aceeasi masura ca "fusta" de anul trecut ...

Mda, asa am crezul si eu, ca poate m-am subtiat.
"NU" spune cantarul meu ... cred ca americanii astia au promovat masura Medium spre "mai mult" ca sa spele depresia de pe fatza unora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

eu sunt mai "nesimtita" ca sa zic asa. nu plang dupa trecut, de parut rau nici nu se pune problema. adica daca atunci nu am stiut sa valorific acum imi pare rau ca nu am stiut sa valorific... asta nu e viata, dupa parere mea , e doar o iluzie trista.
pricipiul meu este sa invatam din tot si toate si sa mergem mai departe cu zambetul pe buze, nu cu regrete sau lacrimi.

sefa, azi nu este pastele catolic, sa stii si tu ca numai pastele cailor pica vinerea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Denisa, sa va bucurati de soare!

cred ca peste vreo 2 ani daca lucrurile merg bine o sa ne gandim si noi la un cottage.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

programul nostru de weekend e ceva de genul:
astazi fac curatenie si cumparaturi...deseara william are karate
maine mergem la biserica si duminica avem musafiri.

weekendul asta incerc sa-l prind pe sotz in toane bune de discutat si facut planurile pt remodelarea bucatariei...e asa de complicat planul...ca nici nu vrea sa vorbim despre el.


Mergi la inceput