cadou baietel 7 ani

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ita2v spune:

Noi i-am cumparat nepotului bey-blade dar dupa 2 ore s-a plictisit de el asa ca si eu as recomanda lego sau puzzle (daca poti 3D mai bine)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui natalia_nica

angiuta, fara nici un fel de rautate te intreb: de ce crezi ca sunt periculoase Beyblade-urile? Copilul meu are 25 de bucati, s-a jucat f mult cu ele, singur sau cu alti copii (inclusiv si eu m-am jucat cu el) si nu s-a intamplat absolut nimic niciodata, nici macar o cat de mica ranire... Nu vad ce ar putea fi periculos la ele...

"Un copil se naste cu nevoia de a fi iubit - si nu trece niciodata peste ea" F.A. Clark

Mami de Denis (17.06.2006)


la fel si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Votez pentru lego. Eu am doi baieti si la 10 ani, cel mare e inca amorezat de lego. Exista acum o serie noua la lego, se numeste Chima si are si un fel de bay-blade.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Si eu tot pentru LEGO sunt. Poti sa te orientezi spre cele 3 in 1 ca sa aiba mai multe variante. Lego este cadoul ideal pentru baieti / fetite peste 5 ani. Nici nu-mi mai pun problema ce cadou sa cumpar, indiferent ca este vorba de sarbatorit din familie sau de la scoala.

Si noi am strans vreo 10 titirezi Bey-blade insa acum zac intr-o punga cu tot cu arena. Pentru Bey-blade trebuie sa ai partener/i de joaca, altfel n-are farmec. Parerea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

La fel recomand Lego, insa intrebati inainte ce i-ar placea, ce personaje, din ce serie.
Fi-miu a fost in ultimele luni cu Ninjago, apoi cu Starwars, dar Chima zice ca nu-i place. Acum a revenit la Black Phantom seria a 4-a sau a 5-a, nu mai stiu...
Deja si-a facut lista de dorinte pentru Pasti, vai de portofelul nostru

Ingrid si Cristi 10 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bursucelu spune:

Multumesc mult pentru idei,am sa merg in seara asta in Noriel si sa vad ce gasesc din ce ati scris voi.Sarbatoritul are o groaza de jucarii.lego,elicoptere,vaporase....si este mai greu sa gasesc un cadou care sa l incante.Daca mai aveti idei astept cu mare drag....credeti ca un atlas ar fi o idee buna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Am vrut sa zic si eu de carti si enciclopedii, dar e bine sa cunosti cat de cat copilul, sa stii ce preocupari are, ca sa-l nimeresti. Ar mai fi tot felul de jocuri ce le poate juca cu eventual frati/prieteni sau cu parintii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Depinde de copil. Teoretic e instructiv. Practic in 90% din cazuri va aduna praful pe un raft.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Eu pentru fii-miu am dat lovitura in week-end cu o consola in genul celor de la Lexibook...cred ca undeva in 120 de lei a costat.

Nu stiu cat e de "in standarde" pentru tine insa noi ne gandeam pentru perioada sarbatorilor, a concediilor (sper sa avem anul asta), sa aiba ocupatie in masina... macar cat de cat ca drumul e lung pana in Moldova.

Ce spun fetele cu telescop, microscop, iar mi se pare idei ok...Sincera sa fiu si eu am unul pe lista. Acu depinde si de pasiunile lui...
Si o enciclopedie e ok, eu il vad pe al meu de 6 ani foarte curios de seria Corpul omenesc, mereu imi pune sa-i citesc si sa-i explic pe manechine, dar aici intampin dificultati cu pitica care e inca la stadiul de decupat orice-i pica in mana.

Succes la ales! (mi-e ca te-am bagat in ceata :))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Citat:
citat din mesajul lui xxxwoman

Eu pentru fii-miu am dat lovitura in week-end cu o consola in genul celor de la Lexibook...cred ca undeva in 120 de lei a costat.

ai putea sa dai un link, te rog?

Mergi la inceput