aspirante optimiste>20ani!(822)FELICITARI SilviaT!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Mealex cred ca am reusit sa mi activez PM ul :) pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Ti-am scris PM, Angy! Iti poti edita sa stergi adresa de mail, mai bine asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valicutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui iarina_r

Buna dimineata si va invit la o calda si aromata cu praline belgiene cu rom de data asta.

Gabyv mai sunt zile, perioade mai sumbre, poate si vreme de vina... Sper sa iti inseninezi sufletul si sa ai rabdare ca va veni si vremea ta... primavara asta a fost una norocoasa pentru unele aspirante... si va fi si pentru celelalte aspirante.

de incurajare pentru toate aspirantele.

Vali e ok tratamentul e usor si fara multe batai de cap ceea ce e bine. Mergi in Bucuresti la controlul ginecologic? Sa inteleg ca deja au trecut 6 CM-uri la tine?

Caresse ce mai faci? Cum a fost la olimpiada la nationala? Sper ca esti bine si in continuare optimista! pentru incurajare





mamica de fetita Eva in cer 38 s
MTHFR - C677T heterozigot; Factorul XIII - V34L heterozigot; tiroidita Hashimoto
We don't see things as they are, we see them as we are.


da, pentru moment e ok, sa vedem mai tarziu, ea a zis ca daca nu raman in 2 luni imi mai completeaza tratamentul, dar eu am zis sa am ok-ul si din partea dr gineco, sa vedem cum se vindeca cicatricea, nu vreau sa mai risc nimic,asa ca le luam pas cu pas.
intre timp imi umplu timpul cu serviciul, cu cea mica, pe care am inscris-o la scoala, nici nu imi vine sa cred ce repede trece timpul
tu ai ajuns la gineco ? cand va da unda verde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_84 spune:

Buna dimineata,
Am si eu o rugaminte la voi.
Dupa cum se vede in semnatura sunt si eu o "mica mutanta"care isi doreste foarte tare sa fie mamica.
Toate analizele le-am facut la recomandarea medicului eu ginecolog, care este un medic minunat si este si specializat pe trombofilii, tratamentul tot ea mi l-a prescris.
Cand mi-a zis sa imi fac analizele pentru mutatii mi-a zis ca daca imi ies pozitive ma trimite la Fundeni la Dr. Uscatescu, apoi cand am avut rezultatele a zis ca momentan nu e nevoie si mi-a dat ea tratamentul.
Ieri am fost la control la ea si ma intreba daca pe mine m-a trimis deja la Fundeni sau nu.( dupa avortul din februarie aparuse un chist de vreo 4 cm pe un ovar si sa vedem cum mai arata, Doamne ajuta acum are 1 cm si se pare ca o sa dispara singur ).
Cand i-am spus ca nu m-a trimis a zis ca e ok, ca oricum acelasi tratament imi dadea si dr.U. Pe langa tratamentul din semnatura mi-a zis sa mai iau si cate 2 Magne B6 pe zi si cum am testul cu 2 liniute sa o sun sa trecem pe anticoagulant, probabil Clexane.
Nu stiu ce sa fac, parca m-a pus putin pe ganduri cand m-a intrebat daca m-a trimis sau nu la Fundeni, oare Dr. U mi-ar fi dat altceva? Nu stiu ce sa fac daca sa ma duc totusi din proprie initiativa la ea sau sa astept intai sa fiu insarcinata si sa ma duc apoi la recomandarea medicului meu.
Ma gandeam ca macar sa ii scriu un mail cu istoric si analize sa vad ce imi recomanda ea. Voi ce ziceti?
Ma poate ajuta cineva cu adresa ei de mail pe PM, va rog.
O zi minunata tuturor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Citat:
citat din mesajul lui valicutza

da, pentru moment e ok, sa vedem mai tarziu, ea a zis ca daca nu raman in 2 luni imi mai completeaza tratamentul, dar eu am zis sa am ok-ul si din partea dr gineco, sa vedem cum se vindeca cicatricea, nu vreau sa mai risc nimic,asa ca le luam pas cu pas.
intre timp imi umplu timpul cu serviciul, cu cea mica, pe care am inscris-o la scoala, nici nu imi vine sa cred ce repede trece timpul
tu ai ajuns la gineco ? cand va da unda verde?
-------------------------------------------------------------
In 2013 imi doresc o pereche de gemeni sanatosi.Doamne ajuta!
mami de Dienutza 5 ani
si mami de ingeras Razvan-Mihai (29.09.2012)-cezariana la 35+ saptamani


Inca nu am fost. Ultima data am fost la jumatea lui martie. Cred ca o sa merg prin iunie pe la jumatatea lunii. ma gandesc ca poate ne da verde pe perioada verii. Tot atunci s-ar implini 6 Cm-uri si cred ca ar fi chiar unul in plus. Mi-ar placea sa fie iulie prima luna de incercare.

Of ce repede trece timpul. Ai fetita mare. Sa iti creasca sanatoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Ella_84 ti-am trimis PM cu mailul doamnei dr. U.

Parerea mea e ca ar trebui sa-i scrii si daca esti din Bucuresti ar trebui sa mergi la Fundeni cu dosarul cu analize, trimitere de la medicul de familie si adeverinta de venit.

E bine totusi sa ai parerea unui hematolog. Eu asa as face si asa am facut in cazul meu si cred ca toate fetele de aici de la aspirante si nu numai au fost la hematolog. Ma refer la cele cu probleme.

Poate intra MeAlex si iti spune ea in plus fata de ce ti-am spus eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_84 spune:

iarina_r, multumesc mult .
Sunt din Bucuresti, dar ma gandeam ca initial sa ii scriu pe mail doar sa verific tratamentul si cand o sa am testul pozitiv sa merg imediat la ea cum mi-a zis si doctora mea.
Eu nu m-am prea panicat cu mutatiile astea, oare ar trebui sa ma agit mai tare?
Dr mea mi-a zis ca daca iau tratamentul si fac exact ce zice ea o sa fie bine, dar stau asa cu inima stransa.
Adevarut e ca eu am mai citit pe aici pe la voi ce inseamna mutatiile astea, ca eu habar nu am ce face fiecare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Citat:
citat din mesajul lui ella_84

iarina_r, multumesc mult .
Sunt din Bucuresti, dar ma gandeam ca initial sa ii scriu pe mail doar sa verific tratamentul si cand o sa am testul pozitiv sa merg imediat la ea cum mi-a zis si doctora mea.
Eu nu m-am prea panicat cu mutatiile astea, oare ar trebui sa ma agit mai tare?
Dr mea mi-a zis ca daca iau tratamentul si fac exact ce zice ea o sa fie bine, dar stau asa cu inima stransa.
Adevarut e ca eu am mai citit pe aici pe la voi ce inseamna mutatiile astea, ca eu habar nu am ce face fiecare.


Mutatiile astea sunt periculoase si perfide. Fetita mea a murit cu 24 de ore inainte sa se nasca.

Eu cred ca ar trebui sa mergi inainte sa ramai insarcinata, dar este doar parerea mea data de experienta mea.

Stii cum e fiecare reactioneaza functie de experientele pe care le-a avut.

Edit: despre mutatii poti citi pe site-ul Synevo si gasesti informatii care sa te lamureasca cat de cat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_84 spune:

Off Doamne, Iarina_r , nici nu stiu ce sa zic, m-ai lasat fara cuvinte. Nici nu vreau sa imi imaginez prin ce ai trecut. Iti doresc sa ai multa putere si credinta in Dumnezeu .
M-ai convins sa ma duc la Fundeni, poate reusesc sa ajung saptamana viitoare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Ella, mergi direct la Fundeni, inainte de sarcina, e altceva cand discuti direct. Mailul e bun cand esti departe sau nu te poti deplasa. ai doar de castigat daca te duci.
Sustin ce ti-a zis Iarina despre dosar si in plus, iti zic sa adaugi o pagina pe care sa iti scrii istoricul: ce mutatii ai, daca ai liat anticonceptionale, daca fumezi si de cand, daca ai cazuri de parinti sau bunici care au avut infarcte, accidente vasculare, varice, etc. Adaugi si sarcina pierduta.

Mergi la inceput