aspirante optimiste>20ani!(822)FELICITARI SilviaT!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

fetele duminica fac 11 sapt de sarcina si sanii nu prea ma mai dor...sunt si moi... oare s-o fi intamplat ceva cu sarcina?? am niste emotii pana marti de numai pot..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ileana.M spune:

Alex, :D am inteles si eu acum! Dohh! :)) Era si greu :)) Uitasem complet ca si 5g/5g e considerata tot forma homozigota!

Asta e super bine pentru Vali, pentru ca inseamna ca are doar o mutatie heterozigota: factorul xiii.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Da, e ciudat ca homozigot e mutatie grava, pe cand in cazul asta la PAI, e normala...dar na, le luam ca atare.
Si totusi se pare ca FXIII a fost suficient sa dea probleme...zic asta pentru ca stiu de la Vali ca avea rezistentele pe artere marite si infarcte ale placentei.

Angy, stai linistita, simptomele oscileaza, nu sunt relevante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ileana.M spune:

Infarcte ale placentei am avut si eu cu PAI1! :( Vali, iti doresc sa nu mai ai probleme sub tratament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Multumesc MeAlex.

Da merg si la dr. U dar as vrea atunci cand merg la ea sa merg si la un dr. in Bucuresti si cred ca e bine dc ei colaboreaza. Sunt ginecologi care nu o agreaza pe dr. U. De asta si caut pe cineva care colaboreaza cu ea.

O sa caut sa vad pe net la ce clinici are dr. Octavian Rotaru program si o sa incerc sa fac o programare la dumnealui.

Stii cumva daca face si ecografiile de morfologie fetala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Nu o agreaza in mod deosebit, dar nici nu contesta deciziile ei.
Da, face ecografii morfofetale. E la clinicile Academica si Provita. In sarcina, cheama des la Elias, doar ca trebuie morfo sau verificate IR-urile la doppler, cheama la clinica. Este un tip ffff de treaba.
Am 3 prietene care au nascut cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

doamne ce de nebunie cu mutatiile astea.. valicutza bine ca ai aflat de ele s acum stie doct ce are de facut .
mealex sper sa fie oscilant iar sarcina s fie ok.sunt stresata din cauza mutatiilor,ma gandessc ca ma apare ceva pe acolo ce treb tratament si sa nu fie prea tarziu cand aflu.
criss flowerbee ce faceti? cum vca simtiti? de ce numai scrieti pe aici?
restul fetelor va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Nu o agreaza in mod deosebit, dar nici nu contesta deciziile ei.
Da, face ecografii morfofetale. E la clinicile Academica si Provita. In sarcina, cheama des la Elias, doar ca trebuie morfo sau verificate IR-urile la doppler, cheama la clinica. Este un tip ffff de treaba.
Am 3 prietene care au nascut cu el.


Daca viata iti ofera lamai, cere si o tequila!


Da am vazut ca e la Provita. Prin iunie o sa fac un consult probabil la el. Mai citesc opinii despre el pe DC. Ca dupa ce-am patit la Iasi cu dr. respectiva care m-a certat pentru cezariana intr-un mod cu totul neprofesionist as prefera sa nu mi se mai intample.

Vreau sa vad ce-mi zice de cicatrice si daca imi da verde pentru conceptie. De la dr. U am inteles cand am fost ca prin iunie iulir ar trebui sa fie ok. Ar fi cam 7,6-8,6 luni de la nastere. Dar sa vedem ce zic si ginecologii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Sigur pot sa dispara de tot simptomele sau pot sa reapara...oricum, eu cand am pierdut, am avut simptome ceva timp...deci nu are nicio legatura!
Iarina, clar, ginecologul trebuie sa dea decizia de verde! Oricum, cu singuranta nu se va lua de tine ca ai facut cezariana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy9027 spune:

Buna fetele. Temperatura mea e aceeasi, 36.3, dar de ceva timp am inceput sa am scurgere mai abundenta, transparenta fara miros. Sunt sanse sa fiu cu temperatura asa mica?

Mergi la inceput