aspirante optimiste>20ani!(822)FELICITARI SilviaT!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iarina_r spune:

Felicitari Silvia!

Multa sanatate si ai grija de tine si de minunea ta.



mamica de ingeras Eva 38 s
MTHFR - C677T heterozigot; Factorul XIII - V34L heterozigot; tiroidita Hashimoto
We don't see things as they are, we see them as we are.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Yupiiiii, felicitari silvia. Ai grija de u si de bebelusul tau. Multa sanatate. Pupiciiiiii pt amandoi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaT spune:

Buna dimineata fetelor,

va urez o saptamana excelenta si o luna plina de vesti bune

eu mi-am facut programarea la medic, miercuri o sa merg, as vrea sa stiu daca este medicul ginecoloc care iti da sa faci analizele necesare sau medicul de familie? ar trebui sa trec inainte de a merge miercuri si la medicul de familie? si, ar mai trebui sa stiu ceva, sa intreb ceva, sa fac ceva inainte de a merge la medic, sau cand sunt acolo? Eu de obicei nu sunt genul care intreaba ci iau asa cum este pentru ca ma gandesc ca el e medicul, eu oricum n-as intelege mare parte din ce mi se spune si merg pe incredere... dar totusi, daca e ceva ce ar trebui sa stiu si eu, va rog sa ma atentionati, ca sa nu merg cu capul in nori

Aa, si analizele acelea standard (RH, HIV, sange, etc.) sunt gratuite sau se platesc?

dupa calculele mele, miercuri as avea exact 6 saptamani, credeti ca e posibil sa aud si inimioara?

M-am trezit cu o mie de intrebari si probabil mai am alte o mie

Va multumesc pentru orice informatii si va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina.ion spune:

Felicitari Silvia sanatate tie si bebelului. Se pare ca primavara asta este plina de vesti bune. Fetelor imi puteti spune cat va costat IA si unde ati facut?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Bravo Silvia!
Nu iti face mustrari de constiinta cu tigarile ca dupa cum zice si Alex, abia de acum exista schimburi intre tine si bebe.
Si eu taman in luna in care am ramas am fumat vreo 3 tigari desi ma lasasem cu mult timp inainte si uite, peste 2 zile (adica pe 3.04.2013) o sa nasc si sunt sigura ca bebe o sa fie bine, sanatoasa, voinica si voioasa.

38+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_b spune:

Silvia felicitari si sarcina usoara!
referitor la intrebarile tale sa stii ca eu cand am ramas gravi cu David ma gandeam la aceleasi lucruri. Dar nu trebuie sa faci nimic, daor sa iti cauti, daca nu ai deja un dr ginecolog foarte bun. El te va indruma spre tot ce trebui sa faci, analize si restul...
eu abia astept sa vad daca vine cm in aprilie, sper sa nu pt ca desi au trecut doar cateva zile de cand m-am pus pe treaba, am o stare de greata azi de imi vine sa mor, nu pot manca nimic...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carin1974 spune:

Felicitari SilviaT. Sa fiti sanatosi si sa mearga bine pana la capat
O parte din analizele de primul trimestru sunt gratuite, o parte va trebui sa le platesti. Pentru cele gratuite va trebui sa scoti trimitere de la medicul de familie.

-------------------------------------------------
AMH=0.02
PAI-1 heterozigot, MTHFR C677T heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot
FIV1 septembrie 2012 Athena Timisoara- reusit dar sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LumyMony spune:

Buna fetelor
Silvia felicitari si bebe sanatos la termen
Eu sunt z2 :( ,am sunat astazi medicul si mi-a spus ca luna asta facem pauza si luna viitoare a 2-a IA
Corina poate intra Mimi ca ea a facut in martie sa-ti spuna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Buna Corina,
Eu am facut inseminare pe ciclu natural luna aceasta si m-a ajuns 1310 lei analize hormonale, Ovitrelle si inseminarea in sine (aceasta este 900 lei). Daca e sa faci cu stimulare nu as putea exact sa-ti spun cam cat ajunge dar minim 500 lei in plus (ca aici sigur mai faci macar inca o analiza la sange in plus + tratamentul pentru stimulare). Sper sa te ajute dar acum depinde de fiecare loc si doctor in parte.
O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raisa28 spune:

Buna fetele ce mai faceti?Suntem doar cateva care mai scriem constant aici.Stie cineva ceva de caresse, sweet_dreams sau alte fete care nu au mai intrat de mult? Hei fetelor unde ati diparut, mai veniti sa ne spuneti ce mai faceti.
Lumy imi pare rau ca pana la urma a venit cm dar ma rog sa fie luna urmatoare.
pe toate fetele

Mergi la inceput