Caut o anumita pila pentru unghii

Caut o anumita pila pentru unghii | Autor: CorinaDani

Link direct la acest mesaj

Sambata, in mall-ul din Baneasa, m-a abordat o tinerica de la un stand cu produse pentru ingrijirea corporala; standul e undeva in zona fantanii arteziene. Pe scurt - m-a intrebat daca am unghiile naturale, i-am spus da, m-a rugat sa o las sa-mi arate un produs nemaipomenit. A folosit o "pila" sa zicem, mi-a pilit suprafata unghiei, apoi dintr-o miscare, efectuata cu alta fata a pilei (era ca un paralelipiped) mi-a tras un luciu extraordinar pe unghie. zici ca era lacuita, nu alta. ca sa-mi demonstreze ca nu este nici-o smecherie sau truc, mi-a sters unghia cu acetona, luciul a ramas intact (de fapt si acum este, dupa ce duminica am tras o curatenie generala in casa, cu frecat obiecte sanitare, samd). apoi, m-a intrebat daca imi tai cuticulele, i-am spus ca nu (le imping inapoi cu coltul unui prosop aspru), mi-a dat cu un ulei care - spunea ea - face cuticulele sa se retraga, practic poti sa ai o manichiura impecabila in doar cateva minute. uleiul chiar a functionat, adica micile mele cuticule s-au facut de-a dreptul invizibile.
eh, si dupa demonstratie, mi-a prezentat setul care contine pila-minune, o pila normala pentru rotunjirea unghiilor, uleiul care topeste cuticula si o crema pentru maini - toate la mirificul pret de 115 lei. cam scump.
acu' vin si va intreb : gasesc undeva sa cumpar pila-minune si uleiul-distrugator-de-cuticule ? ati auzit de ele, ati vazut pe undeva ? nu ma intrebati ce marca erau produsele, ca n-am retinut, ma batea fii-mea la cap ca vrea si ea sa-i faca unghiile, deci n-am fost atenta, ma si grabeam sa plec spre casa. stiu ca o pila similara aparea acum hat-hat 100 de ani pe la primele emisiuni de teleshopping de la noi...
multumesc anticipat pentru orice ajutor !

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Corina, si eu am patit chestia asta cu pila aia. (tot in mall am desciperit-o - mi-au aratat fetele alea, dar mi s=a parut scumpa)

Vezi ca in Olanda cel putin - pilele astea se vand si cu 50 de centi. Este genul ala de pila care are 4 fetze. O sa ma uit sa vad unde se gaseste in Romania si iti spun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Da, se gasesc peste tot pilele alea cu 4 fete! Cred ca si la Obor, Titan etc, dar si la Sephora, Douglas samd.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

am uitat sa adaug cateva detalii : pila-minune era de culoare alba, are forma unui paralelipiped (sau imaginati-va 5-6 cuburi de zahar alb puse unul peste altul, pe suprafata patrata)
fatuca spunea ca pila are garantie 2 ani.
o fi asa, n-am de unde sa stiu, dar buna treaba faci cu ea.
am avut si eu o pila cu 4 zone, de la avon. partea care dadea luciu s-a cojit, si tin minte ca munceam destul pentru a obtine acel luciu de lac - in comparatie cu pila-minune, care dintr-o singura miscare mi-a facut unghia oglinda.
e drept, nici nu bantui prin magazine de cosmetice, nu am cand, deci nu sunt la curent cu produsele care se mai gasesc acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Nu puneti si o poza cu pila asta minune sa o vedem si noi?
Daca e numai 50 de centi in Olanda pot sa cumpar si sa trimit la tot mapamondul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coracora spune:

Am gasit pe net ceea ce se cheama Nail Art Sanding Block. Cred ca asta, ca si explica ce faci cu toate fatetele. Pe site-ul aliexpress costa 8,42 dolari / 10 bucati.


Nu inteleg de ce nu se vede poza, inainte de a o posta am dat Vizualizare si a mers perfect...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

cora, la kruidvat gasesti ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

http://www.ecrater.com/p/17037096/seacret-dead-sea-minerals-manicure

asta e? am avut o si eu primita cadou de la cumnata mea ea era in extaz eu nu prea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

uite si aici http://havaga.onetoshop.nl/?aktie=m63&var1=48663

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

la astea te referi?
http://nl.aliexpress.com/item/7-side-nail-buffer-Nail-file-nail-art-block-polish-smooth-FREE-SHIPPING-10pcs-lot/446133502.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

sau de astea la 33 centi una
http://nl.aliexpress.com/item/Free-Shipping-50pcs-lot-Nail-File-Buffer-Buffing-Sanding-Files-Block-wholesale-for-Nail-Art-with/641829130.html

Mergi la inceput