Cel putin 5 kg jos!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

buna fetelor

dimineata happy 57.9
azi am mancat asa
- la 11.30- o felie de paine cu 5 de salam salsicione (jumate grasime dar bun),
- la 15.30 - o banana
- la 18.30 - o salata: 1 rosie, castravete, 1/2 ardei, branza, ceapa, nuci, ulei, o minunatie + 2 wasa
si asta e, mai mananc un mar, maine sper sa fiu la fel de light sau chiar si mai si

PS: am scapat de macat seara sapt asta ca bucatarul e f ocupat si n-a prea fost pe acasa, a venit tarziu si mancat
hai weekend placut, dar ne mai auzim si in weekend


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Neata,


Incep weekendul la 66.8 kg dar ma asteapta tentatii mari caci o am pe mama in vizita si spre deosebire de mine ea stie sa gateasca extraordinar. Deja m.a anuntat ca vine cu salata boeuf, una dintre favoritele mele.

Sa aveti un weekend frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui LYADA

Neata,


Deja m.a anuntat ca vine cu salata boeuf, una dintre favoritele mele.

Sa aveti un weekend frumos!

Bianca

La ce ora?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

La ora potrivita, pe la 3, asta am mancat la pranz si 3 linguri de mancare stevie. Tu ce mai bagi? Pe seara voi manca un snitel cu mancare stevie, chiar acum face snitelele si miroase in toata casa.

Dimineata am fost pe la magazine sa.mi caut haine, sunt cam la limita cu garderoba pe noile kg, anul trecut pe vremea asta purtam cu 2 nr mai mari. Nu am gasit ceva care sa.mi placa incat sa si cumpar dar m.am bucurat sa vad ca.mi vin la solduri, acolo se aseaza surplusul la mine si se vede imediat pe fustele creion.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Bravo ! Imi place cumpatarea ta! La ce bun sa-ti iei acum daca vei slabi pina-n vara rau de tot?
Ieri am mincat ca de weekend.Daca stau in casa am tendinta sa gust una alta.
De luni nu mai am nici o scuza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

neata felelor,

ieri am fost ei la mama cu fetele ca sotul a muncit si am bagat si eu pe la ea ciroba, paste la pranz si seara iar paste (nu grozave cum le facem noi, dar de foame au mers) si seara pe la 9.30 am bagat 1.5 crispy strips ca a luat sotul, 2 bulete de branza cu ardei iure si cativa cartofiori si maioneza, ce era sa fac, sa ma uit? asa ca dupa cateva zile de 57+, dimineata aveam 58.1, e ok

ieri am fost dimineata la un targ de bebe, apoi m-a dus la mama, apoi am alergat cu fratele meu sa ia un carut sport si dupa aia pe la cumparaturi sa iau pampers, lapte, pampers de apa, costume de baie si papucei pt pitice,s cump domne scump, numai pt ele si am lasat 700, asta e

da, am mai fost in egipt, de 2 ori in Hurghada si de 2 ori in Sharm + 3-4 zile in Cairo la piramide si 3 zile la Aswan in sud si la Abu Simbel. mie mi se pare ok, in ideea ca e cea mai apropiata destinatie cu mare si soare tot timpul anului,zborul e numai 3h - 3.5h si e cat de cat ok si la pret. Nu sunt f fun arabi, egipteni, turci, dar alte destinatii ca Tenerife e cam la 5h si e mai scumput, in Cipru la fel,in Turcia e frig acum ca am auzit ca acolo e super bine, Asia - gen Hing Kong, Tailanda, Indonezi e prea departe si asa si asa.....dar paradisul e in Dominicana, credeti-ma acolo e, am fost in Nov-2010 si a fost super, bine am stat si la un super resort. As fi vrut sa merg si anul trecut, dar n-a fost timp si bani, sper sa ajung anul asta tot pe noiembrie asa fie tot in Dominicana sau in Mexic, Jamaica, prin zona aia de Caraibe.
Asa ca vineri plecam in Sharm, la Maritim Royal Jollie Ville Penisula hotel, are reviewuri f bune, sa vedem; partea proasta e ca nu stiu cum va fi cu fetele, s-ar putea sa nu prea ne bucuram de restaurante sau chestii ca va treb sa stam dupa el, n-am putut sa mai iau pe cineva ca ar fi fost prea scump si ma incapatanez sa iau si fetele ca sa se bucure si ele de soare si apa.

saptamana asta o sa mai stau la mancat usurel si putin, sa plec cu 58 max de aici ca sa nu ma intorc cu mai mult de 60, ca acolo nu cred ca ma voi abtine de la prajiturele ca n-am mai mancat una de 2 luni si ale de acolo sunt bunute, cu miere, baclavale, chestii...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

hai fetelor la ape, sa va vad ce-ati halit in weekend
eu am scapat ok, 58.1 dimineata, daca reusesc sa pelc cu 58 in egipt, e bine, ca sper sa nu vin cu mai mult de 60


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
Dupa sf de saptamina in care am mincat cu nesimtire ,61kg.De azi ma apuc serios.
Dimineata-un ou ,o bucatica urda si una cas ,jum de rosie
-la prinz la fel
seara,maxim ora 18 -piept pui cu urechi de lemn de la chinezesc
Nu mai ciugulesc nimic suplimentar,inafara de apa.
Ma gindisem sa incep rina ,ca numai pe asta n-am mai tinut-o ,dar maninc saptamina asta asa sa vad ce se intimpla.Daca nu are efect ma apuc de Rina.
Anna ,cit ai dat ?Pt o saptamina ,nu?
Eu am fost in decembrie si era f cald,apa extraordinar de buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

aproape 1500 eur (1488 parca) pt 2 adulti + 2 infanti, cu AI, 7 nopti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Pina acum am functionat dupa programul impus. Sper sa o fac si acasa.

Mergi la inceput