Cel putin 5 kg jos!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

O ratez,ca iar plec ,tot cu mincare in exces.As vrea sa fiu supla ca sa ma pot dezbraca.
Imi place ca vrei sa fii bela de ziua ta si-ti doresc succes. Din pacate pe mine ma ia depresia cind e ziua mea ,nu din cauza kg ,ci a trecerii prea rapide a timpului.
Eu azi maninc cam la fel ,dar incerc sa iau ultima masa maxim la 19.
Oricum e lucru mare ca o perioada amn stat in jur de 61,adica vreo luna ,ca la mine era stabilizata la 65.Cind ma uit acum nu mi se pare vreo diferenta magica ,pt ca mai e mult pina arat rezonabil,ca perfect nu mai sper.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Macar tu sa te distrezi de ziua mea, nici eu nu ma bucur ca mai adaug un trandafir in cununa vietii, mai ales ca e marea schimbare de prefix.

Azi am mancat de rasfat, un KFC la pranz, am combinatia mea favorita un smart box cu salata coleslaw. M-am premiat ca am intrat intr-o fusta noua super creion, pe care cand am si 500 g in plus o simt cum se tensioneaza pe trup. am profitat de scaderea asta surpriza ca nu se stie daca si maine sunt o zana de 66.2 kg.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirinusa spune:

Caro,

Suna foarte bine ideea de aquagym pentru gravide. O sa ma interesez sa vad pe unde se face/ cat costa. Mersi de pont.

Te pup si iti doresc o zi excelenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Ma blocasem ca brinzeturile de capra au multe glucide .Asta cred ca e explcatia,asa ca daca le vezi evita-le.
dimineata- -cascaval de vaca cu castravete si o felie de rosie
g-un mar
prinz ciuperci si fasole verde
seara friptura de porc cu fasole galbena
E o zi superba afara ! Cred ca Anna e spaima inghetatelor pe caldura aia.
O zi buna!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Da, branzeturile in general nu-s bune, ma constipa in primul rand, insa nu le pot elimina decat pe perioade scurte, imi plac, nu trebuie gatite si merg de minune cu legume, cand am.

Ieri am incercat sa repet smecheria cu iaurtul dar nu am reusit, mi-a fost foame toata seara si am mai rontait diverse, asa ca-s back la 66.5 kg.

azi am

MD musli cu lapte
G mar (doar ce l-am rontait)
P salata de ton
C broccoli cu peste afumat, daca nu gasesc alta combinatie prin frigider

Inspirata de discutia de la Monti am inceput sa citesc Studiul China, foarte interesante informatiile. Culmea e ca de cand cu dieta organismul meu "cere" mult mai putina carne, care anterior era prezenta la toate cele 3 mese/zi. Problema mai mare am cu lactatele, mare de tot, imi plac sub toate formele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui LYADA


MD musli cu lapte
G mar (doar ce l-am rontait)
P salata de ton
C broccoli cu peste afumat, daca nu gasesc alta combinatie prin frigider

Inspirata de discutia de la Monti am inceput sa citesc Studiul China, foarte interesante informatiile. Culmea e ca de cand cu dieta organismul meu "cere" mult mai putina carne, care anterior era prezenta la toate cele 3 mese/zi. Problema mai mare am cu lactatele, mare de tot, imi plac sub toate formele.

Bianca

Daca ai fisier ,trimite-mi-l si mie ,te rog.
Daca scazi laptele cu cereale esti foarte monti. Tu mai ai de dat 3.5 kg,de asta merg greu. Dupa mine ,esti super asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Uite aici cartea: http://www.remediu.net/documents/T%20Colin%20Campbell%20Studiul%20China.pdf, imi place mult cum explica, sa vad ce voi reusi sa aplic.

Am zile cand intru in magazin si staaau in fata rafturilor ca nu stiu ce sa cumpar sa fie ok.

eu vreau sa ajung la 65 si acolo sa ma stabilizez, nu am mai avut greutatea asta din 2005 si nu sunt mari sanse sa merg si mai mult sub ea. Poate doar cu sport dar asta e alta discutie

Fiind f inalta, plus ca port si tocuri par slaba, dar tehnic vorbind nu sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Tehnic vorbind, nu se deschide si da ,esti slaba.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Hmm, nu stiu de ce nu merge linkul. Da google cu titlul si iti apare PDFul de pe siteul remediu.net in primele 5 rezultate.

Culmea e ca azi am vazut.o pe raft in MegaImage, e un semn ca trebuie sa o citesc pana la capat, deocamdata am aflat ce e nociv, proteinele animale, sunt curioasa ce recomanda sa mancam, spune ca si el, fiu de fermier crescut cu lapte, oua si carne si.a schimbat alimentatia dupa studiul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
Veste mare , am dat jos 1 kg,mult asteptat,fara sa iau in calcul 0.5 ,care erau o masa copioasa la restaurant.Am iar 60kg.
M-am premiat ,sa-mi mai luminez existenta:
http://www.next.co.uk/x51116s3#788371x51
http://www.next.co.uk/g3838s2#764704g38
http://www.promiss.nl/dubbeltop-streep-blauw/nl/product/14790/
Am in vedere niste blugi,dar deocamdata mai stau. Rochiile vor merge si daca slabesc ,dar pt blugi traiesc cu speranta sa iau slim. Acum am picioare rotunjoare si slim ar arata ca niste cremvursti strangulati.
Meniul zilei:
MD- apa care cica hidrateaza organelle si face minuni bauta la temp camerei si apoi asteptat 30 min ( eu am baut cafeaua ,ca n-am mai avut rabdare),MAR ,PORTOCALA
-peste vreo ora sau cind se scoala restul casei ,ou cu rosii, castraveti,ridichi( lor le fac niste clatite)
-prinz -carnita cu broccoli
g-fructe
-cina cascaval cu rosii, castraveti,ridichi
M-am molipisit de la Caress si cred ca o sa fac niste briose dulci sau sarate ,dar conforme monti ,pt faza 1 ,termen de executie nespecificat.
Cred ca trebuie sa soseasca Anna cu un suflu fresh!
Ce faci,Lyada? Cum merge treaba?
Ai terminat cartea ? Ce impact a avut?Deocamdata vreau sa termin cu cartile monti si incerc sa o citesc pe asta ulterior ,doar daca a avut impact distrugator asupra ta. Adica daca are argumente devastatoare ,ca stim toti ca nu-s buni puii si pestele de crescatorie. Dar ce facem cu legumele din Turcia?
Cred ca ce maninca Anna in Egipt e mult mai light ,ca din ce-am vazut traversind tara asta, nu-I banui ca aplica tehnologii inalte. Probabil acolo poti gasi multe bio. La noi in piata romii vind ce e prin supermarket. RAr gasesti vreo baba cu niste verdeturi.Ieri am luat cu emotie niste oua si trei pe care le-am utilizat, pareau fresh. Mi-e teama sa nu le aiba amintire de la 1907.
O zi buna!

Mergi la inceput