Cel putin 5 kg jos!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

E foarte bine!

Si eu am scazut la loc 66.7 kg, sa vedem ce fac azi.

mD o felie branza capra, un castronel musli cu lapte
G mar
P salata de ton
C legume abur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirinusa spune:

Buna Dulcetica,

Iti multumesc mult pentru urarile de bine...recunosc ca am ceva emotii cu sarcina. Am tot citit pe net si despre retentia de apa si m-am cam speriat cand am vazut ca poate fi un simptom pentru boli mai grave (boli de inima, probleme cu rinichii)...abia astept urmatorul control medical. Vreau sa am o discutie mai amanuntita cu doctorul si sa vad ce imi zice.

Va tin si pe voi la curent cu ce se intampla daca va ajuta.

Mersi si pentru pontul cu viitoarele mamici! Am gasit acolo multe informatii utile si interesante.

Succes cu dieta si tinem legatura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirinusa spune:

Buna Caro,

Nu sunt eu marea inotatoare, dar as fi dispusa sa incerc daca zici ca face minuni...Nu inteleg la ce te referi cand zici de piscine Ok. Stiu ca peste tot e tratata apa (sau cel putin asa se lauda ei). Ar fi si alte aspecte de luat in seama in afara de calitatea apei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirinusa

Buna Dulcetica,

Succes cu dieta si tinem legatura!


Merci!
Prinde si tu un moment si scoate verigheta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Mirinusa, ma refeream la curatenia apei, intr-adevar. Nu trebuie sa fii mare inotatoare, doar sa te misti in apa, inoti un pic, mai faci niste exercitii usurele in apa etc etc. Exista si cursuri de aquagym pt gravide, dar nu mai stiu exact pe unde se fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Ieri am mancat in partea a doua a zilei la 5 un covrig si la 8 un iaurt mic. Azi am 500g mai putin, cateodata nu pricep ce determina slabirea in ce ma priveste, am avut zile cu meniu mai corect de atat si fara efecte.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Cred ca efect are ca maninci putin seara.
De exemplu ,aseara am mincat pe la 21,ca mi-era foame si asteptam sa treaca efectul fructelor ,pe care le-am mincat de placere.
Am avut o zi tare agitata si-am mincat putin si haotic ,apoi seara eram infometata.Azi am stagnat,desi cantitatea n-a fost diferita ,fata de zilele anterioare ,insa concentrata seara .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

da, cred ca ai dreptate. eu iau cina pe la 7 si e mai mereu usoara=legume fierte cu ceva. ieri a fost insa o zi speciala caci am stat la birou mult, am avut un eveniment, acasa mi se pare dificil sa ma rezum doar la iaurt.


chiar si asa cred ca ti-ai stabilizat greutatea mai aproape de 60 kg, nu? ceea ce e un lucru bun.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Da ,m-am stabilizat la 61.Acum am 60,5kg ,dar vreau sa scad pina pe 19 mai la 57.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

pleci undeva unde vrei sa fii supla?

eu am termenul identic pt ca pe 20 e ziua mea

Mergi la inceput