Cel putin 5 kg jos!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcetica

gustare- la 16.45 un mar
cina- ciuperci cu smintina
Daca nu-s monti m-apuc de cura de ingrasare!

dulcetica


Esti foarte Monti, sa stii...Dar sa nu mananci paine, si sa nu pui niciun strop de faina in sosul de la ciuperci.Cumpara-ti tarate fine de grau si tarate de ovaz, sa te invat sa iti faci painici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Nu ma prea omor dupa piine,dar o sa iau.Pune reteta.
Aseara m-a apucat foamea pe la 21 si am mai mincat niste telemea cu rosii.Of!
meniu azi:
dimineata- un mar
pe la 10 telemea cu rosii
-prinz -nedefinit,inca mai citesc.Am tabele ,hirtii etc,dar trebuie aprofundat.
Am intrat si pe site-ul cu montignac ,dar n-am avut timp sa petrec pe acolo.
Merci Caress!
Lyada,efectul Montignac a fost ca azi nu eram asa balonata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Neata,


Azi am
MD musli cu lapte
g mar
P o salata noua, Baby Batavia scrie pe ea cu 2 oua fierte, muschi curcan si masline
C urmeaza sa aleg seara

La cantar inca am un plus de 200 g, dar cred ca dispare usor.

Ce vreme ciudata, mi.am luat niste bluze de vara- incantata ca am ajuns la marimea M- si sunt nerabdatoare sa le afisez, dar abia se vad de sub sacou...

Anna, ai luat tot soarele?

Dulce, nu ma apuc de nicio dieta care presupune gatit, stau de 2 luni fara cuptor la aragaz si e asa bine, am scapat de facut musaca lui fi.meu, era multa manopera si spalat e vase.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Musaca eu luam de la Liedl ,gata preparata ,refrigerata.
Ma jignesti ,de unde ai dedus ca ma apuc de gatit?Haha,buna gluma!
Prinz o rosie,2 ridichi,putina telemea si putin cascaval de capra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Ha, eu ma si gandeam ca o sa te citesc cum prepari painicile cu tarate. Am interpretat ca un avantaj la Monti provine din mancarea gatita cu ingredientele potrivite, ca sa eviti ce e in comert, dar poate nu am inteles corect.

Eu am congelatorul plin cu diverse combinatii de legume care se fac in 3-5 min la abur, niste peste care se face si el rapid, daca nu e afumat/conserva deja, apoi in frigider muschiul pentru sandvis scoala din care tai si eu 2-3 felii pentru salate, oua, iaurt, legume si fructe cumparate, cereale 2 tipuri: ovaz si musli - cam asta e meniul cand nu am chef sa gatesc.

cand am chef stiu sa fac supa de linte, mazare, conopida, combinatii la wok si bineinteles paste si omleta. Familia s-a adaptat, deja fi-meu stie sa-si faca omleta cu de toate la 11 ani, chec la microunde si diverse shakeuri la blender. L-am incurajat sa continue pe drumul asta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui LYADA

Ha, eu ma si gandeam ca o sa te citesc cum prepari painicile cu tarate. Am interpretat ca un avantaj la Monti provine din mancarea gatita cu ingredientele potrivite, ca sa eviti ce e in comert, dar poate nu am inteles corect.

Eu am congelatorul plin cu diverse combinatii de legume care se fac in 3-5 min la abur, niste peste care se face si el rapid, daca nu e afumat/conserva deja, apoi in frigider muschiul pentru sandvis scoala din care tai si eu 2-3 felii pentru salate, oua, iaurt, legume si fructe cumparate, cereale 2 tipuri: ovaz si musli - cam asta e meniul cand nu am chef sa gatesc.

cand am chef stiu sa fac supa de linte, mazare, conopida, combinatii la wok si bineinteles paste si omleta. Familia s-a adaptat, deja fi-meu stie sa-si faca omleta cu de toate la 11 ani, chec la microunde si diverse shakeuri la blender. L-am incurajat sa continue pe drumul asta.



Bianca

Eu deja mi-am dat doctoratul in stilul asta de viata ,cu mentiunea ca ei tot spera sa gatesc ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

fii atenta ca eu sper exact invers, n-as vrea sa raman solo in ale ne-gatitului. Culmea e ca imi plac f mult emisiunile de gatit, de ex MasterChef, ma uit de parca a doua zi as fi tentata sa pun in practica. Ma uit uneori si in reluare

vineri dupa-masa m-am programat la un facial, in alta ordine de idei, e o oferta buna pentru tratamentul Yonka pentru cine il cunoaste, 50% reducere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe03 spune:

ce bine mai fetelor ca aveti familii intelegatoare, dar vai de mine care am un copil pentru care singura leguma comestibila e cartoful si ar fi in stare sa-l mamince si crud...ce sa mai zic de barbatul casei care trebuie hranit cu kg de ciorba ca sa umple burta ca altfel mormaie la fel ca ursul care a iesit din hibernare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

da, cam asa e si al meu, ii mai prefera si prajiti in loc de cuptor, bine, in perioada asta nici n-ar avea de ales. Tocmai de-asta mai apare o mazare in peisaj, e singura acceptata. Noroc ca incep sa apara rosiile ceva mai gustoase caci a si crescut si negociaza mereu meniul...

domnul isi face singur in general gratare, acum e plecat o perioada sa ca e mai simplu.

tot respectul pentru cine gateste intens si reuseste sa tina dieta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Bebe,sorry pt fetita!
Am dat 0.5kg jos ,in 2 zile.Pare sa aiba efect,desi -0,5kg stim ca nu inseamna nimic.
O zi buna!

Mergi la inceput