Tabere pentru copii

Tabere pentru copii | Autor: AdinaBuc

Link direct la acest mesaj

Salut tuturor! Sunt noua pe aici.
As avea o intrebare legata de tabere pentru copii. Puteti sa imi recomandati ceva? Vreau sa fie o tabara de incredere, iar la scoala profesorii vad ca nu prea se ocupa prea mult de organizarea taberelor.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anya spune:

E inca devreme pentru taberele scolare (cele de vara). Deocamdata sunt afisate cele tematice: cantomanente, aventura, limbi straine. Un copil se simte bine daca este intr-un grup de prieteni, nu singur.
Daca vrei aventura poti incerca la cei de la Himalaya. Cred ca si de limbi straine gasesti. In afara de scoala, copilul mai merge la alte activitati? Copiii mei fac si sport, si engleza. La toatea activitatile astea au tabere/cantonamente. Bani sa am sa ii trimit in toate.
Ce varsta are puiul tau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

http://www.taberecusuflet.ro/indexChildren.html
Ti-i recomand cu incredere. Imi sunt prieteni. Eu mi-am trimis copiii in tabara de ski anul trecut, cand aveau 4 si respectiv, 5 ani.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:


Eu mi-am inscris copilul acum in vacanta de primavara la o tabara de sport. Sper sa fie o experienta frumoasa si sa vreau sa o repet.
Daca ati avut de-a face cu tabaradetenis spuneti impresii si aici. Sunt curioasa daca totul e asa frumos cum se prezinta ei.

http://www.tabaradetenis.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia spune:

Buna Adina,
noi mergem in fiecare an (ultimii 5 ani) cu cei dela Tumba, au tabere de calarie, corturi, biciclete si super tabere de ski si foarte improtanat grija de copii si tone de suflet.
In vacanta aceasta de primavara mergem dinnou la caluti ca prea a fost frumos anul trecut.
Detalii www.tumba.ro
Flavia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Anul trecut in vara l-am inscris pe fi-miu la o tabara de cercetasi, cu radutravel, oferta era tentanta, activitati variate, cazare super.
O zi inainte de plecare mi-a facut febra, diagnostic pneumonie. Asa ca nu pot da impresii, din pacate.
Am pierdut si avansul de 300 RON, pe langa faptul ca era a doua tentativa de tabara "esuata", tot din motive de sanatate.

Ingrid si Cristi 10 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Fetele mele (10.5 si 8 ani) au fost anul trecut in tabara medievala si le-a placut la nebunie! Repetam si anul asta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

Eu am fost cu copiii anul trecut la Ighiu ( tabara Happy faces- travel and fun am ales in final) f. frumos gasesti pe net detalii... acum l-am chemat de domnul de la aventura in natura sa ne faca o prezentare...m-am orientat spre o tabara de aventura...cu tiroliana, activitati, animatori...dar sunt copii mai marisori 14-15 ani Si anul trecut cam tot asa a fost dar activitatile in mare parte se desfasurau in complexul respectiv... extra au fost excursiile,drumetiile,vizitele.
Nu nu este tarziu..de fapt acum se arvunesc perioadele cele mai bune...eu vreau sf. de iunie si inceputul lui iulie...anul trecut m-am trezit tarziu..era totul luat...asa ca am apucat cu gratie o perioada de mijloc de august...destul de cald...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria-Cris spune:

ai putea, eventual impreuna si cu alti parinti, sugera profesorilor de la scoala sa faca o tabara, intr-o zona frumoasa si cu activitati variate. Mare parte din frumusetea taberelor e si aceea de a merge cu prietenii/colegii cu care poti apoi depana amintiri. In plus, e si avantajul profesionalismului, ca una e sa trimiti copilul cu un profesor care sa-i mai si arate cate ceva, si alta e sa-l trimiti pur si simplu la o pensiune sau loc de joaca, unde sa aiba grija de el/ea vreun administrator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Poti incerca si cu cei de la http://www.progressivesports.ro/ . Cu ei au invatat baietii mei sa schieze. Au afisat deja taberele de vara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

asa mi-ar placea si mie, sa plece intr-o tabara organizata de scoala, impreuna cu colegii lui. Am auzit ca "doamna de sport" ar organiza ceva, sa vedem...

Ingrid si Cristi 10 ani

Mergi la inceput