Gravida 25 de saptamani am durere incontinu in dre

Gravida 25 de saptamani am durere incontinu in dre | Autor: TeoTeutza

Link direct la acest mesaj

Ajutor mamici. Sunt gravida in 25 de saptamani si de 3 zile incontinu ma doare burta in partea dreapta jos sub burta,cam in zona apendicelui. Parca imi amorteste locul acolo si o ia durerea putin pe picior in jos. Am luat No-spa dar degeaba,nu-mi trece deloc. S-a mai confruntat vreo gravida cu asemenea situatie?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

Da eu ...mai bine vezi un medic asa a debutat la mine tromboza ..cand eram gravida in 6 luni . Un cheag de sange care s a format in zona inghinala si a migrat in picior durerea era la fel cum zici tu apoi din ce in ce mai rau in picior cam dupa 5 zile nu am mai putut calca cu el
Dar nu e musai sa fie asta ( numai ca eu ma gandesc cu groaza cat am tras si cat mai trag inca de pe urma lui )dar un doppler poate ajuta sa vezi exact care e problema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ita2v spune:

La mine durerile care le discri au inceput cam prin luna 7 si asa a fost pana am nascut.Ginecologul mi-a facut analize peste analize dar nu era nimic .Sarcina s-a pozitionat foarte jos si din aceasta cauza facea presiune.Luam nospa cam cate 3 pe zi la recomandare lui si ma mai alina mai rau era noaptea.Asa cum zicea si cristinuk ar fi indicat sa faci un consult dar nici nu dispera pana nu vezi ce e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TeoTeutza spune:

Am fost la control. Mi-a spus ca din cauza ligamentelor ma doare burta acolo jos. Si acum, dupa aproape o saptamana inca ma mai doare, mai mai incet. Mi-a dat niste pastile, Gynipral, pentru ca mi se intareste burta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ita2v spune:

M a bucur ca esti ok si ca te -ai linistit.sa nu iti fie teama sa mergi de fiecare data cand ai indoieli .Daca nu mai ne intersectam aici pe forum iti doresc o nastere usoara si un bb cat mai puternic

Mergi la inceput