Kopilas,Pity,Elena,Dani,Alexa,Ank,Piscot,Tusferi!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kopilash spune:

Scuze ca scriu o mie de mesaje si scuze ca o sa fie off topic dar am nevoie de ajutorul vostru:

Fetelor ...stie cineva....un serviciu/ clinica privata in Constanta/ Mangalia unde sa poti vorbii si sa vina o asistenta acasa si sa aiba grija de o invalida ( soacra mea)?
A facut un atac cerebral imediat dupa ce l-am nascut pe Damian si trebuie ingrijita la pat.sau poate stiti voi pe o femeie dispusa ( contracost normal) sa ajute in cazul asta?

Scuze ca apelez la voi aici si asa dar...sunt plecata din tara de multa vreme si nu mai stiu pe nimeni si nimik.
Daca are cineva detalii va rog un pm , daca se poate.
Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Fetelor, suntem acasa de duminica, dar este o adevarata cursa contra cronometru. Eu am facut febra laptelui din a 3-a zi, asa ca stau non-stop cu comprese calde si folosesc pompa sa eliberez sanii. Teodora mananca foarte mult si se enerveaza cand nu mai are forta sa traga, asa ca mananca de multe ori la o masa si de la san si din biberon, tot lapte de la mine. Cu asta ne-am petrecut timpul pana acum, eu am facut o cadere de calciu de la nesomn si efort, plus durerile de burta care m-au cocosat zilele astea... Ea insa e un copil foarte bun, nu prea plange decat de foame.
A fost totul ok in maternitate, medicii, asistentele, infirmierele, toti s-au purtat de nota 10. Nu am nici un repros de facut, am fost tratata bine. Neonatoloaga a venit zilnic la mine si chiar si noaptea sa ma ajute sa alaptez, am primit fetita la 2 ore dupa operatie la terapie intensiva sa o hranesc, am avut colostru destul in prima zi, iar apoi lapte suficient, insa sanii foarte mari si mameloane neformate. Deci chinuiala, asa ca am facut si rani de toata frumusetea, desi am folosit si lanolina, si garmastan.
La operatie mi-a fost rau de la anestezie, mi-a picat tensiunea, dar au remediat repede problema, iar dupa ce am vazut-o pe fetita si mi-au pus-o pe piept, am inceput sa plang si n-am mai putut sa respir.
Recuperarea mi s-a parut cam dureroasa, medicii mi-au zis ca durerile au fost mai mari pt ca am alaptat si asta a facut ca uterul sa se contracte mai tare. Dar nu regret, sunt fericita ca am cu ce sa o hranesc pe pitica mea.
Mai revenim cu povesti cand suntem in stare si ne mai odihnim un pic.
Va pup

mamica fericita de Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Kopilash, felicitari! Sa fiti sanatosi amandoi

mamica fericita de Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris1211 spune:

Buna!

Sunt o mamica de ciresica de mai, dar va citesc de cateva zile sa vad cum apar buburuzele una cate una.
Vroiam sa va intreb ce stiti de Ank80ank deoarece am vazut ca e din acelasi oras cu mine si citisem ca era programata la ceza pe 18,03.
Nu stie nimeni nimic de ea?

Va doresc tuturor multa sanatate, nasteri usoare si bebei sanatosi.

Happy 32 + cu Anda-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VeveMara spune:

Liza, ma bucur mult ca experienta nasterii Teodorei a fost una pozitiva, sa dea cel de sus sa fie cat mai multe povesti ca a ta.

Mara-i, si Robert a ramas asa agitat si energic sau s-a mai domolit putin? Sotul meu e f mandru de baiatul lui activ insa mie imi mananca urechile toata ziua, seara cand vine el de la serviciu baiatul e usor obosit dupa activitatile de peste zi.

Sunt insa mandra ca aseara Tudor al meu s-a trezit pt papa prima data dupa 5 ore ( record, de obicei erau 2-3 ore ). Sa vedem de acum inainte ce ne rezerva nazdravanul.

Mami de bebe Tudor Alexandru ( 1. 03. 2013 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenaionascu spune:

Dragi burtici si mamici,

Ieri,de Bunavestire a avut o super zi:cu ajutorul lui Dumnezeu si-a Maicii sale,am adus-o pe lume pe Maria,3,720 kg,52cm,scor Apgar 9/10(tot nu stiu daca e 9 din 10 sau 9 spre 10).

E bine,sta cu mine,doar ca doarme mult si nu prea cere de mancare.cand apuc sa i dau san ea toncane sfarcul...e ceva laptic,sper sa si pape.acum o tin pe pieptul meu si e grozav.

Am mers la spital cu membranele rupte,pe la 11 fara dureri si am nascut la 19:50.epidursla face minuni,la mine a mers super!

Va pupic!

Happy mami de Maria,25.03.2013

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Felicitari Elena pentru fetita Maria si pt nasterea usoara,sper ca si a mea sa fie la fel.Sanatate multa si spor la laptic si la papat!!!



36+cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Imi pare rau kopilash,eu sunt din TM si nu cred ca te pot ajuta cu ceva.Sa-ti ajute Dumnezeu sa gasesti pe cineva!


36+cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Felicitari Elena! Sa va traiasca fata!


Octavian 09/12/1995
Sarah 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Kopilash, felicitari! frumoasa povestea nasterii lui Damian! Sa fiti sanatosi si bebe mancacios!


Felicitari Pity si multa sanatate si tie si micutei Ioana!


Liza, bine ai venit acasica! Ma bucur mult ca ai laptic si iti doresc productie buna si in continuare!

Elena, felicitari pentru bebe Maria in zi de sarbatoare! Recuperare rapida si multa sanatate amandurora!


Oare ce-o fi facut Pony? Ma uit pe prima pagina si vad ca mai avem fete de la care nu avem vesti...

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

36+ cu si

Mergi la inceput