Kopilas,Pity,Elena,Dani,Alexa,Ank,Piscot,Tusferi!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramonika26 spune:

buna fetele!
Tusferi felicitari pt gemenasii grasuni!!! multa sanatate tuturor

Eu inca maa chinui cu marea curatenie dupa mutari, fac cat pot dar tot fac si parca degeaba. Mai am o gramada de maruntisuri si sunt asa multe si nu stiu unde sa le mai pun si ce sa fac cu ele. De la efort (nu ridicat greutati ci pur si simplu aplecat, luat, pus, ridicat, iar aplecat, etc...) dupa nici jumate de ora mi se umfla mainile, nu tare dar e incomod, de cand am inceput modificarile am si dureri de bazin tot mai mari (nu stiu daca e doar coinidenta sau e normal la 35 sapt) crampe (intestinale mai mult) dar si dureri de burta si contractii nedureroase (sa zic asa jumate din zi burta mea e beton, dar culmea jos nu, doar de la 2 degete sub buric in sus). Nu stiu ce mai e normal si ce nu, mama se streseaza mai mult ca mine, ca o sa nasc, ca nu mai rezist o luna, ca ii fac surprize, etc...
Joi merg la control si vedem cum e bebe. Tot ce simt la el e ca nu mai e asa activ de cateva zile, adica nu mai prea loveste, sughite, il simt ca mai misca dar atat. Mai mult se impinge cu funduletul si simt ca imi plezneste pielea in zona stomacului si a ficatului.
Saptamana viitoare spal si eu hainute, prosoape, paturici si pregatesc bagajul, in caz de... se trezeste sa iasa mai repede. Eu ma gandesc ca daca acum 2,5 sapt avea 2556 gr, ar cam trebui sa aiba 3 kg (cu aprox, stiu ca eco da eroare de pana la 15%) si daca vrea sa vina mai repede nu ar fi probleme de greutate. In schimb eu in ultimele 3 sapt am pus 1 kg... inainte puneam cam 2 in aceeasi perioada, mananc la fel, poate e normal. La voi cu ma fost in ultima luna?
Si mai am niste curiozitati... burta trebuie neaparat sa "cada" inainte? ca de dop am auzit ca nu toate il elimina inainte, unele incep cu 1-2 sapt inainte, altele cu cateva ore... la mine b urtica e "in gat", de abia respir si dupa ce mananc sau cand isi ridica feciorul meu funduletul ma termina...imi ofera push up natural

Acum caut filme la care sa ma uit ca pana la 4-5 dimineata mai e mult (ora mea normala cand ma ia somnul )

Va pup si astept sa ma lamuriti si pe mine cu ce puteti, din experienta voastra.

35+ cu una bucata gogoshel activ si grasun <3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

mie burta mi-a cazut cam cu 3 zile inainte sa nasc.
stii ce am descoperit eu? perioadele de trezie din ultimele luni de sarcina , cele cand ma gasea 2 dimineata treaza sau 4 dimi coincid cu orele la care se trezeste acum feciorul meu ca sa manance. si fiindca timp de trei luni tot m-am pregatit...acum nu imi vine asa de greu sincera sa fiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Tusferi, felicitari mamica draga, recuperare rapida si cat mai mult laptic pentru bebici!


Lara si Albert, bine ati venit pe lume gemenei scumpi, sa fiti sanatosi si mancaciosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Neata fetele!
Va doresc un weekend placut si linistit

Cosmi hai ca si tu mai ai putin dar poate mai sta buburuzul si saptamana asta la caldurica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Tusferi felicitari din tot sufletul! Sa fie sanatosi gemenii si sa te recuperezi usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Cosmi, Sarbatori fericite si voua si celor care mai tin acum Pastele! Si noi sarbatorim de doua ori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Ramonika,ce simti tu e normal,inclusiv contractii deorece se intetesc la efort.Daca ai sta mai mult in pat si ai lua si in no-spa ti-ar trece cu siguranta.Oricum,atata timp cat sunt nedureroase si mai rare nu tb sa-ti faci griji.
Cat despre buburuz si eu m-am speriat cand a inceput sa nu mai loveasca dar e firesc deoarece creste si nu ii mai permite locul asa incat se foieste doar.Cel putin asa s-a intamplat la mine,nu contest si ca a mea a fost mai lenesa tot timpul dar acum de cand e mai mare o simt aproape intr-una(chiar si cea mai mica miscare)


Paste Fericit celor are il serbeaza acum!!!




37+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:


Tusferi felicitari mami! Ce grasunei ai avut tu acolo! Sa fiti sanatosi si fericiti Lara si Albert!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Tusferi,felicitari pentru minunatiile de copilasi ,recuperare rapida si multe bucurii pentru toti!!!

Iulia,stiu ce spui cu privire la dr,noroc ca fratele meu e medic si ma mai ajuta el(din pacate in Iasi nu in Timisoara).De acum important e sa fim sanatoase,ca ce-a fost,a trecut deja :)


37+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Buna fetelor, multumesc de motate si de incurajari.
Marti cand implinim 39 de saptamani ar urma sa facem cezariana. Nu stiu inca multe detalii legate de ora sau ceva, stiu doar ca dr mea a zis ca daca nu ne incadram in timp pentru marti atunci cel tarziu miercuri pe 3. Eu as vrea totusi marti pe 2.


38+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic

Mergi la inceput