Kopilas,Pity,Elena,Dani,Alexa,Ank,Piscot,Tusferi!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

Casandra, iarta-ma, din greseala am dat un click aiurea cand imi era laptopul blocat si ti-am dat un dezaproba
Zi-mi te rog cine completeaza in livretul de familie cu numele nou nascutului ? De unde iei certificat de atestare fiscala sot+ sotie, de la administratia financiara? Si adeverinta de venit aliberata de Admnistratia finantelor Publice pentru 2 ani anteriori nasterii copilului nu ar trebui sa fie tot aia cu certificatul de atestare fiscala? Mi se pare super complicat...





38+ Anna Patricia
http://bazar.desprecopii.com/detail.asp?id=4886&n=LECTII-PIAN-CHITARA-CANTO
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.4, Elevit, Tardyferon, Euthyrox 100 zilnic


Nu-i bai - stai linistita.
Livretul de familie se completeaza la ofiterul starii civile , acolo unde taticul( sau mamica )il declara pe bebe si obtine certificatul de nastere.
Despre restul , ce sa zic..asta scrie pe necesar , asta trebuie sa aduc ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Citat:
citat din mesajul lui tudoralexa13

Tusferi am laptic dar nu suficient asa ca le dau supliment.
Este greu cu gemenasi chiar daca ma ajuta si mama. Au colici asa ca am inceput dansul. Incercam tot felul de tratamente pt colici.
Fetele cu experienta, voi cum va descurcati, ce tratament pt colici aplicati?

In rest nu stiu cand e zi sau noapte dar e atat de frumos cand ma rasplatesc cu un zambet incat uit de tot

Piscorel sa-ti traiasca flacaul

mamica fericita de

eu si la fata si la baiat am folosit pentru colici cu succes Sab Simplex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonika26

Casandra m-ai bagat in ceata de tot asa ca am intrat pe site-ul primariei TM si am gasit asa (pt Timis):

Legat de cand se primeste indemnizatia, in Tm cam asa e, depui dosarul, in 4-6 sapt primesti decizia de calcul, si dupa inca atat incep sa intre banii, retro si pt lunile anterioare. deci 2 luni sigur esti descoperita. Dar ce le pasa lor daca noi avem bani de pampers sau nu...

35+ cu una bucata gogoshel activ si grasun <3

Draga mea si pe site la Galati scrie la fel ca si la voi dar surpriza neplacuta am avut-o azi cand am mers efectiv la agentia unde se depun dosarele si am primit hartoaga "lamuritoare" de-mi cazu' fatza la propriu.
Eu imi pregatisem deja o parte din acte si cand am vazut cate imi mai trebuie ...a cazut cerul pe mine. Acum 7 ani cand am fost in CCC cu fata mi-au trebui exact actele pe care le-ai insiruit si tu dar decand au schimbat legea si trebuie sa fii la zi cu taxele .....au innebunit pe toata lumea. Trimite pe cineva la voi la primarie unde se depun dosarele - cineva care sa stie clar situatia ta ca sa ceara lamuriri ddaca e nevoie- nu de alta dar fiecare angajator se misca in ritmul lui si pana faci rostul de hartii, timpul trece.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliajurdi spune:

Felicitari Piscotel,sa-ti traiasca grasunelul si sa va aduca numai bucurii!



Octavian 09/12/1995
Sarah 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mart_apr2013 spune:

am facut si eu un ou - am modificat listuta!
Bravo Piscotel de grasunel!
Hai Dianaradoi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Felicitari, Piscotel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna05 spune:

Felicitari Piscotel,sanatate si sa va umple viata de bucurii!!!

Fetele,noi maine intram in 37 de saptamani si ca sa fie treaba ,treaba eu o sa-mi scot singura motatele ca de abia astept sa vina pe lume micuta asta din burtica:

Cand ma gandesc ca tremur de la 18 sapt de frica de a nu se deschide colul si acum cand are sub un cm nu se deschide orice as face.Am oprit progesteronul fac zilnic plimbari,fac mancare,nu ma mai menajez deloc cu privire la orice activitate si se pare ca se ambitioneaza sa stea inchis(sper sa nu aj la cezariana din cauza asta)
Au inceput sa ma doara oasele din zona bazinului mai tare si cred ca acolo se pregateste ceva fara sa stiu eu
Daca pana acum eram de-a dreptul speriata noaptea cd ma trezeam sa merg la baie,sa nu mi se rupa apa,se acum de abia astept momentul acesta :)
Sper sa nu va plictisesc cu povestile mele,dar acum sunt tare fericita ca am ajuns cu sarcina la termen dupa atata stres si necazuri :))


37+ cu Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

draga ariana ,
nu inteleg de ce zici ca nu ti se deschide colul . pai ai abia 37 de sapt. bebe ar trebui sa mai stea in burtica macar 2 sapt si dupa aia incepi sa-ti faci griji ca nu se deschide colul . cu cat prinde mai mult timp in utero cu atat mai bine.
oricum, bagam motate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Buna fetele! Ce de buburuze, felicitari noilor mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Veve bebe Tudor nu prea doarme ziua, doar dupa masa il ia asa o le ne si adoarme pe umarul meu jumatate de ora. De 2 zile a venit mama la mine si nu stiu ce hocus-pocus a facut ea de a reusit sa-l faca sa doarma. L-am cantarit si eu, are 4,200. La tine papa doar san? La mine nu-i place deloc la sanul stang drept pt care, cu tot mulsul meu se cam duce lapticul din el. Tot legat de energie, pana acum n-am folosit aparatorile de patut ca am zis sa-l vad pe bebe dar la cum se foieste o sa le pun ca ma trezesc tot timpul cu el langa gratii. S-a si inaltat asa ca multe costumase deja le-am pus bine pt bebe 2.
Liza felicitari pt lapticul mult. A contat ca ti-a pus bebelina la san imediat. La ce spital ai nascut? Eu pt bb 2 vreau sa ma orientez spre un spital care sustine mama sa alapteze.
ElenaIonascu sa-ti traiasca Maria, s-a nascut la zi mare.

Mergi la inceput