Oare sunt...?

Oare sunt...? | Autor: nbgo

Link direct la acest mesaj

Buna tuturor,

Si scuze daca nu am postat unde trebuie, inca nu m-am lamurit foarte bine cu forumul.

Pe scurt... eu am ciclu regulat de 31 de zile, care trebuia sa vina joi, pe 21. Azi e 24 si poznasul inca nu si-a facut aparitia.

De 2 zile am si usoare crampe, ca in prima zi de ciclu, doar ca mult, mult mai slabe. Nu ma deranjeaza in nici un fel, doar simt ca sunt acolo.

Am facut 2 teste de sarcina, unul vineri seara si unul azi de dimineata, care au iesit cat se poate de negative.

Oare le-am facut prea devreme? Nu sunt cea mai rabdatoare persoana din lume.

Cam dupa cat timp ar trebui sa imi arate un rezultat concludent? E posibil sa fiu însarcinata chiar daca testele nu o arata?

(Mentionez ca incercam sa procreem de 3 luni, deci ar fi un copil dorit.)

Multumesc frumos, si o duminica cat mai faina tuturor!

[url=http://lilypie.com][/url]

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Este posibil sa arate un rezulta fals negativ. Cel mai bine fa-ti luni dimineata o analiza de sange a betaHCG si valorile iti vor spune daca esti.

Bafta, sa fie cum vreti voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANI.G spune:

buna
ce test ai facut ?
sunt unele, cum ar fi sure check, care se pozitiveaza mai greu
bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nbgo spune:

Merci de raspuns, Ioana_Pos. Nu am reusit sa ajung de dimineata, dar voi face o programare pentru una din zilele urmatoare.


ANI.G, SureCheck am folosit. Intelesesem ca ar fi cel mai ok. Ai vreo alta sugestie? Multumesc!


[url=http://lilypie.com][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nbgo spune:

Medicul meu are timp sa ma vada abia pe 1 aprilie

Cred ca mai astept pana joi, cand se face o saptamana de la data la care trebuia sa vina CM, si mai fac un test acasa. Numai rabdare sa am pana atunci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nbgo

Medicul meu are timp sa ma vada abia pe 1 aprilie

Cred ca mai astept pana joi, cand se face o saptamana de la data la care trebuia sa vina CM, si mai fac un test acasa. Numai rabdare sa am pana atunci


poti sa mai incerci un test de sarcina pana joi...cine stie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nbgo spune:

Inca sunt negative testele... Incep sa cred ca e o anomalie, desi ma ingrijoreaza, ca nu am mai avut asemenea deviatii de ani de zile. Sa vad ce zice si medicul meu luni.

Mergi la inceput