PDL dupa alegeri

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

eu nu sunt fan-ul nimanui, cum as putea fi fanu-ul lui udrea?
eu va zic cum se vede de pe strada mea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Eu una nu am sa inteleg niciodata de unde apetitul asta rasuflat pentru a pune egal intre minte si felul cum se imbraca o femeie.

M-am intors cu 20 de ani in tramvaiele ceausiste cand muncitoarele de la APACA se lua de mine ca am unghiile rosii si lungi.



PDL - m-a deranjat foarte tare reactia Udrei la rezultate. Ar fi trebuit sa fie ceva, ceva, mai retinuta si sa arate ca este in stare sa se supune majoritatii asa cum au facut-o toti romanii care l-au votat pe Geoana.
Reactia lui Basescu, iarasi m-a indispus pentru ca, un politician, asa cum este el, nu ar fi trebuit sa se poarte ca un pusti razgaiat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Desi ma dezgusta la max cand ii aud pe antenisti comentand fizicul si tzinutele unora( motiv pt care si nu numai, mai rarescu cu ei ) , Badea e deja caz patologic cu trebile astea, mai ales cand persoanele discutate sunt femei, iar barfitorii barbati, am click- uit si eu pe linkuri
Deceneus ai fost de cinci puncte cu pozele
Viviana, nah! pune- ma in rand cu tantile alea din tramvai, dar nu pot decat sa zic iai!!! la vederea Le' ntzei. Zilele trecute vazusem pe una tat asa de rrroza, pasind duios pe" bulevardul" tiristilor. In aia cu Gusa, zici ca sunt din Lambada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Eu una nu am sa inteleg niciodata de unde apetitul asta rasuflat pentru a pune egal intre minte si felul cum se imbraca o femeie.

M-am intors cu 20 de ani in tramvaiele ceausiste cand muncitoarele de la APACA se lua de mine ca am unghiile rosii si lungi.

Exista o legatura!
Cine nu face diferenta intre vulgaritate si cochetarie sau nu are simtul masurii, nu are minte, sau are "mintea in ceata".


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Viviana,Udrea stie mai multe decat noi...uite,aici in Mehedinti,delegatii care l-au votat pe Blaga la congres au plecat in bloc la PNL...parca se vorbea de plecarea nemultumitilor,e de neinteles plecarea acelora ce au castigat alegerile!http://www.gandul.info/politica/transfer-in-bloc-de-la-pdl-la-pnl-in-mehedinti-78-de-alesi-locali-trec-in-tabara-lui-antonescu-10691290

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

eu inca sunt profund marcata parca e o lolipoapa uriasa care tocmai ce a prins viata. Mi s- au rozit si creierii din cap. Sper sa nu o visez la noapte tocanind din cizmulitzele roz dupa mine si razand sardonic: I' m hungry! Oricum si acum imi vine sa strig horrorita: it' s alive! LOL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

Udrea se imbraca in roz cand era tanara si nelinistita . Acum se imbraca impecabil. Nu tinuta din tinerete a Elenei Udrea conteaza, trebuie sa recunoastem ca este o femeie inteligenta si discursul ei este coerent, placut si fara balbaieli, a avut si multe voturi la conventie.

M-a indispus reactia ei vis a vis de victoria lui Blaga, mai avem noi un tip in departament in universitate, care pentru ca a pierdut alegerile pentru sefia departamentului a dat universitatea in judecata . Sa stii sa pierzi cu gratie si sa il feliciti pe invingator, este o arta.

P.S. Sper ca Boc si Udrea sa nu paraseasca PDLul si sper ca scandalul sa se stinga


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

Cu localii care migreaza in masa de la un partid la altul....toate-s vechi , se misca dupa cum le dicteaza interesele economice. Vor continua sa migreze la fiecare mandat, peste patru ani cine stie unde ii mai vedem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Pai da dalia, dar cum se face ca au stat suficient cat sa-l aleaga pe Blaga sef la PDL...asta-i nedumerirea mea,daca vroiau sa plece la PNL ptr ce au participat la congres si au votat...mureau de grija presedintelui PDL ca dupa 2 zile tzop in alta barca ?! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

Dyanna, nu scrie nicaieri ca astia toti ar fi participat la conventie si la vot. Au plecat dupa Stanisoara la PNL, cum a plecat si Honorius Prigoana la PNL ca sa nu piarda contractele de salubritate pe Bucuresti. Interese economice

Mergi la inceput