Stelute de iulie-august 2013(60)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Olimp dap nu comunicam mai deloc cand se ducea al meu la o luna pe la ei il trimeteam eu socru are 87 de ani si Alzheimer mai zicea soacra cate ceva iar nu se mai ducea al meu o perioada buna si tot asa

amalia tsakoniati
24+ Maria-Anastasia Irini-Ioanna
DOAMNE ITI MULTUMESC!
FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota .











Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Prezenta si eu la apel ... am dormit pana la 11 si ceva amandoi ... dar a fost asa bineeee ... Am trebaluit impreuna prin casa si acum ne bate gandul sa "tragem un pui de somn"...Profitam si noi cat putem, ca apoi vine asta mica si adio somn de voie!

Aaa, am terminat si tortul cu sah pana la urma ... aseara n-am mai fost in stare dupa ce am terminat toate piesele ... Acum trebuie sa ajunga la sarbatorita ... sunt curioasa daca-i place

Multumesc din suflet pentru cuvintele frumoase despre iubi al meu Este un om deosebit, intr-adevar ... as fi vai de capul meu fara el. Sa nu aveti impresia ca asa se manifesta mereu ca si in acel post pe DC ... In intimitate e foarte dragut cu mine ... dar in societate e mai timid In plus, greutatile prin care am trecut, ne-au unit foarte tare ... Ma bucur enorm ca-l am langa mine

Olimp, ma bucur ca e bine si Ilincuta ta ... ce repede o sa vina pe lume ... eu voi mai avea o luna si ceva de dus burtica ...

Amalia, totul e bine cand se termina cu bine ... si-au dat seama si socrii tai ca esti un om deosebit ... asa ca profita la maxim de implicarea lor

Bobitza, nu stiu cum se face, dar azi noapte in visul meu ... erai la mine in vizita! Ce zici, ar putea fi posibil?

20+ Miruna


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota, Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, FIV 4, august 2011, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit
FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

amalia complicata situatie...si totodata incomoda , iar acum...e asta este viata cu bune si cu rele , ai un sot de milioane , admir barbatii hotarati care stiu ce doresc de la viata si nu se lasa condusi de fusta mamei...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

25 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

cris

bobitule
se pare ca clujencele te viseaza...cred ca trebuie sa dai o funga pe la noi...si eu am visat cu tine intr-o noapte..ai tu ceva lipici aparte...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

25 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Fetele ce recomandati patut cu plasa sau lemn??? Caruciorul cum vi se pare, am pus poze ?? Nu am si eu la cine sa ma laud cu el imi vine sa il plimb asa gol prin casa

23+ David
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

I-am dat de papa la pitic,am facut si o budinca ca imi era pofta

Bine ai venit monicus , te-am trecut in listuta.

Amalia te inteleg ca ti-a fost greu cu socrela,dar e bine ca intr-un final s-a dat pe brazda.
Nici pe mine nu m-a vrut socrela la inceput,eu sunt mai mica decat sotul cu 9 ani,si se pare ca asta o deranja.Am trecut si eu prin multe pana a inteles ca nu poate schimba nimic.Noi la inceput am stat in chirie,cel mai greu moment a fost cand ne-am mutat cu ea.Am considerat ca e mai bine sa strangem bani sa cumparam un apartament decat sa-i dam pe chirie.In toti acesti ani am ramas puternica cu gandul la apartament,si am reusit sa-l cumparam,asa ca s-o meritat tot efortul. Mai sa-l terminam de renovat si fugim la casuta noastra.
La mine nici la prima sarcina ,nici acuma n-a fost incantata ca am ramas gravida,ca spunea ca nu e vremea de copii,ca sunt vremuri grele etc.....dar acum nu mai poate de dragul lui Denis.

Mony de Denis Adrian (01.08.2009) + 24+

puiut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Dana eu am cu plasa si sunt f multumita de el,nu stiu cum este patutul de lemn ,asa ca nu pot sa-ti dau un raspuns .

Mony de Denis Adrian (01.08.2009) + 24+

puiut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dana imi place caruciorul...nu ma pricep prea bine la ele sincer nu am studiat inca problema lor...

mony vad ca nici tu nu esti scutita de " soacra soacra poama acra" , glumeam , oricum cred ca este dificil sa faci fata cu brio la astfel de situatii , eu sunt linistita soacra-mea nu stie cum sa-mi faca pe plac , umla dupa fundul meu mai rau ca dupa a fiului ei si asta de la inceput , sunt norocoasa trebuie sa recunosc...

cea mai buna alegere este ca stati separat de ei , nu ar fi fost o solutie viabila de convietuire...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

25 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unidanad spune:

Eu cu soacra suntem in relatii bune si nu depasim limita . Nu ne-am certat niciodata mereu tine cu mine daca e ceva dar consider ca mai bn ii acorda atentie fiului ei nu mie. Eu o am pe mama, il am pe tata , pe sora mea care nu mai stiu ce sa faca sa imi fie mie bn. Vreau ca si sotul meu sa aibe parte de aceleasi afectiuni din partea parintilor.

23+ David
Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanka80

olimp 0 grade la Cluj? eu am fost putin in oras cu fiica-mea si imi arata la masina -8 grade, si eu un vant de abia mi-am tinut picioarele pe strada sa nu ma rostogolesc
eu tocmai am devorat un harbuz murat mare cat capul meu, l-am mancat pe tot, ce mai patim de la chestii sarate in sarcina?
fetele la al doilea bebe, voi simtiti loviturile lui bebe delicat? la prima sarcina loviturile lui bebe erau f suave, mereu imi provocau un sentiment placut, dar acum 99% din lovituri sunt f dureroare de aproape raman fara aer si burta sare intr-una, e posibil sa am si o trambulina in burtica pe care sa faca asta mica exercitii?


Oana, mamica fericita de Maria-Emilia (28.02.2010)
23+
minune mica



Stai linistita ca asa simt si eu, ma loveste de-mi sta respiratia, mi se pare ca da muuult mai tare decat surioara lui si a miscat si muuult mai devreme; eu loviturile astea atat de puternice le-am simtit la prima sarcina abia dupa 30 de saptamani!

Plus ca mai nou de cateva zile nu stiu ce-mi face pe la buric ca ma arde efectiv si-mi da cate una de ma doareeee rau, e chiar acolo cu un pumnisor cred


Happy Mom si S24+

Mergi la inceput