Clubul "babelor" FIV-oase 77

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

sandy pe la 24 de primaveri imi doream copil, ca sa fiu mama tanara si sa ma pot distra dupa ce-o creste libelula. Si de atunci toti doctorii imi spun ca-s tanara (exceptie Albu, care mi-a dat de inteles mai demult ca-s cam expirata). Oricum, am sot batran, ca sa compensam, dar, forever voi fi tanara in comparatie cu el...cat despre copii: acum gandesc ca-i mai bine sa-i avem dupa 30,40 de ani, ca sa fim mai intelepte Sper ca lipsa ta e legata de o petrecere in weekend
many, qiao inca nu stim cum arata fierea, dar stim ca asta e un lucru bun, pentru ca n-am identificat-o, deci n-am spart-o. Am facut aseara snitele din piept si au fost bune-bune (e adevarat ca am realizat ca intre mutari a disparut ciocanul pentru snitele si le-am batut cu "strivitorul de usturoi", dar are dreptate si sotul meu cand zice ca daca ne plictisim, e musai sa gatim ceva)
miky forumul n-o sa ramana pustiu, o sa fie o transformare pentru noi
onniex bine-ai venit! Mai avem intre noi o veterana cu pui maricel (pe many). Sper sa fie totul bine in toamna si sa ai inca un test pozitiv!
adriana hai ca mai e putin pana la botezul zgatiilor
elly sa va bucurati de micul suflet! Dar, din pacate, nu se desteapta pe masura ce creste (am avut 33 de perusi in copilarie), insa nici nu-i nevoie. O sa-l iubiti chiar de nu-i vreun geniu zburator
sami nu zic! nu zic!am sters si dovezile

Fetele, imi place perioada in care apar analize noi, ca-i perioada plina de emotii, cand incepem sa ne rugam sa fie bine. Doamne-ajuta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Fetelor va urez un w-e placut iar celor care vor avea Sarbatorile Pascale, le urez Sarbatori Fericite!

Si noi o intindem din Bucuresti in acest sfarsit de sapt., asa ca, sa ne vedem cu bine la primavara, vorba lui Sandy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

saluttare fetelor am avut o perioada ocupata si la munca si acasa...v-am mai citit insa de scris.......nici nu prea am ce...
adik as avea , dar e mai iesit din context...deci s-au mutat finii la mine provizoriu cam o luna si am copil de 2 ani si ceva in casa...asta asa ca sa-mi treaca...e bine si ma face sa ma gandesc si razgandesc la situatia noastra, sunt zile in care incep sa-mi doresc iarasi un zbenguit si zile in care ma vad baba cu al meu mos imbatranind singuri(si sincer imaginea asta ma ingrozea , dar acum parca arata bine)....sper sa fie de la vreme gandurile mele ca incep sa nu ma mai recunosc...
sandy am inteles ca te pregatesti de fet, eu sper sa fie unul cu rezultat urlator
ari anatomie pasareasca nu stii , dar ai sa inveti, sunt convinsa de asta, iti dai seama cata supica trebuie sa faci la copilasi...
qiao , elly, miky, velvet si gabi toate va tsh-iti...of ma cam tine si pe mine ceva in gat n-am inca psihic sa ma duc sa-l fac ...eu zic ca e din cauza unor situatii tensionate pe la munca insa, asa incep toate cu tiroida asta fantastica
deci acum sa va zic si ce frumos e totul in casa , la masa invatam sa papam singurele, invatam sa cerem voie pt desene, e tare amuzant cand nu e al tau oricum au o dragoste nemarginita creaturile astea mici si asta cred ca asta le face pe mame sa continue ca e si foarte greu
va puuup pe toate si va doresc un weekend minunat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

seara buna fetelor.

azi sunt in ziua 1 de CM si m-au luat durerile alea adevarate.
ma pastilez,fac un dus fierbinte si direct in varful patului ma arunc.

inainte sa plec va zic 2 glumite pe care le-am primit azi pe mail si m-au amuzat teribil:

Oricine scoate un IEPURE din palarie se lauda ca-i magician.
Eu am scos un BOU din inima mea si nu ma mai laud atat.


cum face ursul?-mor,mor,mor
cum face soricelul?-chitz,chitz,chitz
cum face porcul?-iubito,iti jur,e doar o prietena.....


v-am lasat.
va doresc un we asa cum vreti voi.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

buna seara fete

sunt f dezamagita,dar oare de ce ma mir?e romania aici...

am trimis-o pe mama sa imi ia rez la biopsia de endometru.si dr cu care am facut histeroscopia a bagat-o inauntru sa ii interpreteze.si nu incepe cu asta.ci ii spune ca sperm e de vina,ca sotul meu ia suplimente,si multe altele.e normal sa spuna cazul nostru?nu e confidential?noi nu am spus decat surorii mele ca sotul meu are sperm mai slaba.trebuia sa sun sa ii spun cate ceva de dulce.dar sunt prea obosita....plus ca i-a zis ceva de celule,ca nu se potrivesc ale mele cu ale sotului.ce inseamna asta,frate?

trist...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

velet iar eu azi nu am putut sa ridic niste analize ale sotului fara imputernicire, avand hartiuta cu codul de bare

samira sincronizare perfecta, si eu tot z1, dim niste crampute, iar maine cred ca si termin.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Qiao imi dau seama cu cine am de-a face numai de aici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

velvet poate a confundat-o cu tine. sau, mai corect spus, o fi crezut ca dansa e pacienta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Citat:
citat din mesajul lui velvet

buna seara fete

sunt f dezamagita,dar oare de ce ma mir?e romania aici...

am trimis-o pe mama sa imi ia rez la biopsia de endometru.si dr cu care am facut histeroscopia a bagat-o inauntru sa ii interpreteze.si nu incepe cu asta.ci ii spune ca sperm e de vina,ca sotul meu ia suplimente,si multe altele.e normal sa spuna cazul nostru?nu e confidential?noi nu am spus decat surorii mele ca sotul meu are sperm mai slaba.trebuia sa sun sa ii spun cate ceva de dulce.dar sunt prea obosita....plus ca i-a zis ceva de celule,ca nu se potrivesc ale mele cu ale sotului.ce inseamna asta,frate?

trist...



Ma mir ca nu i-a cerut sa-i plateasca si interpretarea rezultatului!!!!
No comment!


Mami de Irinuca
Multumesc Doamne!

Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata fete

Qiao,cu siguranta mama i-a spus ca e mama mea.si ca eu nu mai locuiesc in orasul acela si vreau sa am si eu rezultatul.si el ii dadea inainte sa vin sa fac actele pt FIV.sa platesc un aconto ...plus ca mama nu arata chiar de 30 de ani...

Lumi da,si eu ma mir...

o zi frumoasa!

Mergi la inceput