Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (19)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anca2B spune:

Intru repede sa va salut si sa urez LML sarbatoritilor zilei de 22!

Am reusit sa il adorm pe Iustin si vreau sa profit sa mai fac cate ceva din treburile casnice. Am un teanc de calcat si nu mai pot amana ca se tot strang...
Sper sa revin mai incolo sa va mai zic de noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Bob cate face Iris, bravo ei, asa e, grasunii is mai lenesi, ca si Mister.

Despre avocado, daca nu e copt bine, trebuie pus intr-o punga de hartie si tinut la temp camerei, el se coace datorita gazului emanat tot de el si in hartia aia creste concentratia acestuia.

Stella inca nu am trecut la meniuri de om mare, incet incet incerc sa-i fac combinatii care le va papa mai tarziu cu noi, asta e ideea. I-am dat mazare cu carne si legume, asa cum o fac si pt noi. Ieri dovleac+dovlegel pt ca era tare constipat. Dar asa am de gand sa-i dau sa se invete cu gustul, ii plac legumele deocamdata. Cu somnul nush ce sa-ti zic ca nu avem probleme, sper sa nu iau rosii, Mister adoarme singur tot timpul, ajutat de suzy doar, cred ca de 2 ori l-am leganat de cand e el, asta in afara de adormitul la san.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Iris adoarme aproape exclusiv leganata. O rasfatata are mami!
Cand se rasfata si efectiv maraie degeaba, ii trantesc un "aham, vino maine la aceeasi ora" si o las sa bombane in patut. Uneori am surpriza s-o gasesc adormita.

Noi avem o problemuta. La aproape toate trezirile, Iris plange sau se smiorcaie macar. Trebuie sa fiu pe faza cand se trezeste, s-o iau in brate, s-o pup, ca ea parca se sperie daca se vede singura si incepe miorlaiala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Bob si Mister asa face la trezirile de peste zi, doar dimi e mai vesel si bolboroseste singur si mai si canta. In rest vrea sa aiba pe cineva prin preajma. Cand plange mai tare la trezire, vrea clar tzitzi si i-o dau imediat, atunci stiu ca adoarme la loc si nu e gata somnul.

Uneori la somnul de pranz, ne bagam toti 3 in pat, eu David si Mister ca asa as dormi si eu, pluc ca daca se trezeste Mr si incepe sa urle, pana ajung eu sa-l iau, il trezeste pe David... asa ca prefer sa-l am aproape... DAR, frumusetea de el nu vrea intre noi, ba il deranjeaza ceva, ba se frichine, ba se foieste, etc. Sunt nevoita sa-l pun in patut si sa stau geana cand se trezeste sa-l mufez... de cele mai multe ori il trezeste pe David si adio somn...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kytana spune:

Ouf ce bine suna la voi, macar adoarm leganati. Dar ce te faci cand nu adoarme nicicum? Astazi am trimis-o pe mami cu el la plimbare si eu am facut o mancare de mazare si o supa crema de ceapa si un piure de cartof dulce pentru mine.

Acum l-am lasat putin in patul mare, s-a jucat nitel cu un iepuras, avorbit singur apoi a inceput sa strige, se freaca la ochi dar nu vrea sa faca nani. Il voi pune in manduci si sa ma plimb cu el prin casa

Pe voi va doare capul asa tare? Eu nu mai pot, am ametit de durere. O putea fi de la anemia severa?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nu_mai_stiu spune:

Gabi,Olivia,multumim de urari.
La multe lunite si puiutilor vostri si in special Sophiei care astaxi schimba luna.

Noi servim diseara un tortulet cu banane ib cinstea micutului Andrei care a implinit astazi 6 luni.
De pe 20 am inceput si noi diversificarea.Am introdus doar pastarnacul si radacina de patrunjel.A papat.Maine ii pun cartof dulce sau dovlecel.Am sa cad.Ce nu sunt eu lamurita si poate ma lamuriti voi e cantitatea.

Trimit ca scriu de pe tel si mi-e sa nu pierd tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Buna ziua, fetelor

La multi ani sarbatoritilor si multumesc frumos Gabi si Mirabela pentru raspunsuri. Din pacate la noi nu se mai termina boala, incep sa obosesc psihic. Iar mi-a facut o viroza fata mare, dupa 4 zile de gradinita. Ma gandesc sa nu o mai duc, ca nu mai am putere sa o tot vad cum zace. Plus ca saracut ficatul ei, cum s-o fi simtind de la atatea medicamente?

Mirabela, din pacate am citit prea tarziu despre crema de la spital, sotul se intosese deja. Daca vrei, da-mi si mie un pic duminica, cand vii la socri.

Va pup pe toate, ma duc sa ingrijesc bolnavioara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

Eu sper sa nu ne ia vantul casa , suntem ca in Siberia, parca toata iarna nu a fost asa cum e acum in martie. Se aude un vuiet in semineu dar il trecem cu vederea ca se mai aud si lemnele cum trosnesc si e alta viata. Diseara citesc si eu si raspund .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papelusca spune:

BOB, vreau s-o felicit pe Iris Dragonita pt mobilitate! Mi-o inchipui facand ce spui tu si parca o vad pe Maya a lui OLI facand toate astea.

De vreo doua luni si Stef adoarme leganat. Inainte adormea la san, seara. Acum ziua adoarme in general la san sau leganat; seara papa dupa baita, apoi se agita si mergem in sufragerie si ne balansam in fotoliu pana adoarme.

STELA, nu stiu cum poti sa-l legeni in brate. Cand avea Stefan 5 kile deja ma rupea daca trebuia sa-l legan 10 minute. Bafta sa se obisnuiasca usor cu noua metoda de adormit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen spune:

papelusca chiar sunt fain ochelarii :), ne inscriem si noi sa cumperi si sa ni-i trimiti pachet . Pune o poza sa il vedem si noi pe Stef cu ochelarii lui cool. Ma apuca plansul cand citesc ce povestesti tu acolo, oare de ce in tarisoara asta nu putem avea astfel de locuri???? In drum spre casa am un iaz care pe vremuri era al PCR ului, locatie faina, accesibila tuturor dar e in paragina din pacate.

Oli si eu sunt uimita cat de repede trece timpul cu boboceii nostri, deja au zburat 6 luni.

papulusca mi-a sarit inima din loc, nu stiam cu ce ti-am gresit de te-ai suparat , era momentul de acum mai Gabita, cat boiereala vrei si tu ?
iti va fi greu sa iti gasesti un nou job?

Bob Irisuca e flexibila nu gluma, impreuna cu Maya sunt gimnastele odiseei. Mers de-a busilea oleeu, inseamna ca imediat trebuie sa stai numai dupa ea. cam ce miscari faci cand ii faci masaj? Hahahaha ce inventiva esti, te solicita putin hotomanca? Nu te lasa sa te ramolesti trebuie sa fii fresh ca sa o surprinzi.

Cum faceti voi cand ii dati avocado ca doar nu mananca unul intreg, restul haliti voi?

Cum v-ati programat concediile la vara? Ce destinatii ati ales?




Mergi la inceput