Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #8#

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

cellena chiar saptamana trecuta am citit un articol conform unui studiu din USA cel mai sigur loc pentru scaunul de masina pentru copii e pe bancheta din spate pe mijloc. Din pacate nu l-am salvat si acum nu am timp sa-l caut..

mena scoica se pune cu fata spre bancheta si manerul in fata copilului daca nu ai sistem isofix la ea. Cred ca dai googlaiesti gasesti sigur imagini despre midul corect de a o fixa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Angiuta, multumesc de info; atunci imi retrag cele spuse si ma pun la curent cu ultimele concluzii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Angiuta, eu asa o fixam. o sa caut si eu info. cand ai timp poate ne dai un link

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

DANA hai sa te strang in brate.bine ca ati scapat cu viata amandoi.acum.esti inca in stare de soc,dar o sa treci peste de dragul lui Sebi.te asteptam cu drag cu vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Hai ca eram in urma rau cu informatiile. Pe landou am citit unde se pune in masina, la scoica nu m-am mai uitat si mai faceam si pe justitiarul :))). Noroc ca nu prea am mers cu scoica pana acum. Multumesc ca m-ati luminat

http://www.mayoclinic.com/health/car-seat-safety/MY00824

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cellena

Hai ca eram in urma rau cu informatiile. Pe landou am citit unde se pune in masina, la scoica nu m-am mai uitat si mai faceam si pe justitiarul :))). Noroc ca nu prea am mers cu scoica pana acum. Multumesc ca m-ati luminat

http://www.mayoclinic.com/health/car-seat-safety/MY00824

Mami de strumf Ema (14.12.12)
www.facebook.com/VandaDesigns" target="_blank">Creatiile mele
Ce mai scriu eu pe blog





super like la link...m-am linistit acum ca il puneam correct desi mie nu mi se pare safe deloc ...nici macar cu centurile puse... la masina noastra sunt in asa fel fixate scaunele incat scoica sta rezemata de cele din fata si e destul de stabile dar sunt si situatii (foarte dese de altfel) in care merg cu taxiul si scoica nu sta deloc bine. Oare nu ar fi mai safe sa pun copilul in wrap si sa pun centura? poate e stupida logica mea, nu aruncati cu rosii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Mena, nu cred ca e safe deloc pentru copil, daca centura trece si prin dreptul coloanei lui, la o frana mai brusca cred ca e f posibil sa pateasca ceva la care nu vreau sa ma gandesc si sa ramana paralizat, asta daca supravietuieste. Daca gasesti o modalitate sa-ti pui centura astfel incat sa-l ocoleasca pe bebe eu cred ca e ok, dar cel mai si cel mai safe e sa stea in scoica, chiar daca nu e cea mai comoda solutie pentru el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui onutz83

Mena, nu cred ca e safe deloc pentru copil, daca centura trece si prin dreptul coloanei lui, la o frana mai brusca cred ca e f posibil sa pateasca ceva la care nu vreau sa ma gandesc si sa ramana paralizat, asta daca supravietuieste. Daca gasesti o modalitate sa-ti pui centura astfel incat sa-l ocoleasca pe bebe eu cred ca e ok, dar cel mai si cel mai safe e sa stea in scoica, chiar daca nu e cea mai comoda solutie pentru el

Onutz de Lucian Gabriel (8.11.2012)

Vali

F IMPORTANT - MELANOM





ma gandeam sa pun in asa fel centura incat sa il ocoleasca pe el... mie una, scoica , cand nu e im masina personala, nu mi se pare deloc ok pt k ramane f mult spatiu intre ea si scaunele din fata...sau cel putin asa e a noastra... adica mi se pare ca poate sa zboare oricand de acolo... dar am si eu o imaginatie...pfff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Mena, nu are ce sa fie daca pui scoica cu spatele, o fixezi bine cu centurile si pe el in ea. Chiar nu cred ca e o idee buna sa-l tii in brate, cu centura sau fara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cellena

Mena, nu are ce sa fie daca pui scoica cu spatele, o fixezi bine cu centurile si pe el in ea. Chiar nu cred ca e o idee buna sa-l tii in brate, cu centura sau fara

Mami de strumf Ema (14.12.12)
www.facebook.com/VandaDesigns" target="_blank">Creatiile mele
Ce mai scriu eu pe blog



pai daca il pun in centru in ce centura in fixez? :(


Mergi la inceput