Rares este un luptator care invinge mereu.

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oaciu1977 spune:

Am depus si eu 70RON astazi. Sper sa fie de ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia.andrici spune:

Buna am vb cu Dana si mi-a zis ca o sa ii repete dinou analizele lui Rares si vineri i sa recoltat biopsia musculara si rezultatul vine primul la o luna iar al doilea vine peste 3 luni .
Multumimmult Tomaca au intrat bani .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura-s spune:

Si eu am vorbit cu Dana ieri, iar vestile despre Rares sunt bune; daca initial doctotii de la UPU Cluj au zis ca incearca sa-l stabilizeze pe Rares si daca reusesc il vor transfera apoi la Pedi II si va ramane acolo pana ii va rezista inima, adica fara nicio sansa sa se intoarca acasa, ei bine, odata ajuns la Pedi II lucrurile s-au schimbat, doctorii de aici au refacut toate analizele si nu au confirmat diagnosticul pus la Timisoara parca; intr-adevar inca nu stiu nici ei ce are Rares, dar el a demonstrat tuturor ca este un luptator si dupa doua saptamani de tratament la Pedi II marti a fost externat; dr. de la pedi II au fost revoltati si au intrebat parintii ce dr. le-a spus ca Rares e pe ultima suta de metri....
Rares a ajuns acasa Marti, respira singur, sta in fund si se taraste prin casa; mama lui era foarte fericita si plina de speranta.
Asa cum spunea si Claudia, lui Rares i s-a facut biopsia musculara in 29 martie si acum se asteapta rezultatele; eu l-am vazut stand in pat, fara chef, dar situatia s-a schimbat la Pedi II, acolo am vazut un alt copil, unul care se juca cu sabia pe care i-am dus-o, am inceput un adevarat duel acolo, eu cu teaca, el cu sabia....si asistentele nu au fost deranjate, desi era galagie, cred ca erau si ele fericite sa-l vada razand, vorbind si cu chef de viata.
A primit o lista lunga de madicamente, unele scumpe, altele mai ieftine; parintii fac tot ce pot pentru a-i face tratamentul. Orice ajutor din partea voastra e binevenit, orice suma conteaza.

Va multumim tuturor pentru sustinere.

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catod spune:

Laura-s, multumim ca ne tii la curent si ne dai vesti despre Rares.
Ma bucur mult ca este mai bine si ca s-a intors acasa!!

Cam cat costa lista aceea lunga de medicamente??

Sanatate multa in continuare,


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ce ma bucur si eu pt vestile bune

Claudia, cazul lui Rares este pus la bazar ?


Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati,
empatici, inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi
ca restul copiilor de pe Terra obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati,
nascuti natural sau prin operatie de cezariana, botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi:
Copiii Monicai Olivia Ionela


Participa si TU la actiunea de Paste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catod spune:

Citat:
citat din mesajul lui szivarvany

Ce ma bucur si eu pt vestile bune

Claudia, cazul lui Rares este pus la bazar ?


Hai ca raspund io:

Da, Szi,cazul lui Rares este pus la bazar!!
Cred ca scrie si pe prima pag.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia.andrici spune:

Buna am vb cu Dana si am avut parte de doua surprize una buna si una rea ,cea buna este ca Rares se simnte ff bine si ia fost dat voie sa vina acasa deoarece au aparatura necesara pt rares si acasa si la Cluj la pedi 2 au ff multe solicitaript ventilator si sa hotarat sa fie externat deoarece starea lui este ff buna iar sfatul medicilor a fost sa gaseasca un doctor ateist ff bun care sa il poata decompesa atunci cand m-ai intra in coma daca va m-ai fi cazul si ia fost prescrise ff multe fibre care sa il ajute la reformarea musculaturi .
Iar vestea cea rea este ca mama lui Rares trebuie sa se opereze ,ea a avuto hernie ff mare dar a tot amanat operatia neavand cine sa o ajute cu copii si acum find int cu Rares la ridicat sa ii schimbe lenjeria si i sa rupt prapurele de la burta .

I-au facut medici de acolo un eco si iau spus ca trebuie neaparat sa se opereze ca are o ruptura de 10 cm si este nevoie sa i se puna plasa .Pe 10 trebuie sa fie la Cluj sa ii puna plasa .
Oare ar putea fii trecuti si ei pe lista copiilor ajutati de paste ?
Eu ma ofer pt a ajuta daca este nevoie pe fete cu ce cred ele ca trebuie .
Multumesc mult .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia.andrici spune:

Multumim mult Oaciu1977 au intrat cei 70 ron si i-au fost de mare folos .
MULTUMESC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia.andrici spune:

buna am intrebato pe Dana cat costa medicamentele care i-au fost prescrise si a spus ca intre 750-800 pe luna si partea ce mai rea este ca nu se compenseaza deoarece el ia vitamine,minerale,fibre,saruri minerale ,saruri ionice,lipide ,glucide si are si un lapte special cu fibre si un nutri-drink ,este o suma enorma pt ea ,sa dus la farmacie cu cei 70 ron donati de oaciu 1977 si cand ia spus farmacia cat costa a ramas fara cuvinte .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia.andrici spune:

Buna am fost iei la Rares cu sotu si cu David baiatul meu cel mic ,pe Raul nu l-am luat ca,el se agita ff tare cand e in preajma unor necunoscut .
Am ramas uimita cand a-m intrat in camera lui Rares in loc sa vad o camera de copii m-ai degraba am vazut un salon de spital putin mai animat .
In jurul patului era plin de aparate de oxigen ,aspirator si ff multe furtune ,canule ,etc.
Rares este mai bine ,e un baiat ff istet si foarte firav ,din pacate nu m-ai poate merge ,mananca fff rau ,Dana i-mi spunea ca nu stie ce sa faca ,nu mananca mai nimic si este ff slab .
Ea se pregatea sa plece la Cluj la operatie si era ff speriata ,ii este frica sa nu se intample ceva cu Rares desi sotul ei a stat la Cluj cu Rares sa invete si el tot ceea ce trebuie sa faca ,sa i-l ingrijeasca pe Rares .
Nu stia de unde sa se maiimprumute de bani pt operatie ,plasa o costa 1200 ron ca,cei de la casa de sanatate au spus ca trebuie sa mai astepte ca e pusa pe lista de asteptare insa pt ea e ff periculos deoarece poate face oricand o incurcature de mate si nici nu stie cand va fii aprobata de casa plasa .
A reusit sa se imprumute de 150 euro si dadea tel disperata sa faca rost de diferenta ,e si ff speriata ca nu are cine sa mearga la ea dupa operatie sa o ajute ,insa eu sper ca ,Laura -s de pe forum sa treaca si de data asta pela ea .
O sa revin mai tarziu cu cateva poze cu Rares si Raluca facute ieri .

Mergi la inceput